2024.04.24., szerda  •  György napja
Hétgólos mérkőzésen Haladás-győzelem az idény utolsó hazai bajnokiján

A szombathelyiek Medgyes Zoltán mesterhármasával és Tóth Milán találatával nyertek a Budaörs ellen.

MERKANTIL BANK LIGA, 37. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS - BUDAÖRSI SC 4-3 (2-1)

Haladás: Verpecz  Schimmer, Mocsi, Németh Milán, Debreceni (Doktorics 70.)  Kállai (Tóth D. 70.) Csilus, Holdampf, Jancsó (Kiss B. 46.)  Medgyes (Rácz, 82.), Dragóner (Tóth M., 46.)

Vezetőedző: Mátyus János

Budaörs: Szabó B.  Sajbán Fényes (Végh 85.), Kékesi (Pintér 46.) Vágó  Zsidai, Pethő, Petneházi, Molnár T., Molnár Cs. (Horváth E. 58.) – Czár (Gyurácz 46.)

Vezetőedző: Márkus Tibor

Gólszerző: Medgyes 3 (19., 29., 57.) , Tóth M. 62., ill. Molnár T. 38. Pethő 64., Zsidai 84.

Vasárnap délután a Budaörs ellen zárta hazai szereplését a 2020/2021-es idényben a Szombathelyi Haladás együttese. A vasiak az előző fordulóban kétgólos hátrányból mentettek pontot a DEAC gárdája ellen, a rendkívül jó formában lévő Budaörs pedig a Szentlőrinc csapata ellen aratott 1-0-ás győzelmet. A vendégeknél több szombathelyi kötödésű játékos is pályára lépett, Zsidai László, illetve Gyurácz András is ott volt a Budaörs csapatában.

A zöld-fehérek kezdték kezdeményezőbben a találkozót, Dragóner, valamint Medgyes is rendkívül veszélyesen futballozott, már az első percekben mindketten közel jártak a gólszerzéshez. Az első említésre méltó momentum vendég oldalon Petneházi Márk szabadrúgása volt, két perccel később viszont vezető találatnak örülhettek a hazai szurkolók: Jancsó centerezését Medgyes lőtte közelről a kapuba, a házi göllövőlista éllovasa ezzel megszerezte tizennegyedik találat is a pontvadászatban. Ezt követően is lendületben maradt a házigazda, Dragóner próbálkozása még elkerülte a kaput, néhány perccel később azonban ismét Medgyes volt eredményes, ezzel már kétgólos volt a Haladás előnye. A vendégek nem igazán tudtak veszélyt jelenteni Verpecz kapujára, a játékrész vége előtt azonban Molnár találatával szépíteni tudtak.

A szünetben mindkét vezetőedző frissített, friss erők érkeztek a csapatokba. A szombathelyieknél Dragónert Tóth Milán, Jancsót pedig Kiss Bence váltotta. Ezekben a percekben is a vasiak irányították a játékot, többször is a fővárosiak védelme mögé tudtak kerülni. Az 57. percben aztán Medgyest ugratták ki remek ütemben, Szabó kapus csak szabálytalanul tudta megállítani, a megítélt büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette, ezzel pedig már mesterhármasnál járt a találkozón. A budaörsiek még szinte fel sem ocsúdtak az újabb bekapott gól után, amikor újra a tizenegyespontra mutatott Ducsai játékvezető, ezt Tóth Milán váltotta gólra. Az eredményjelzőn azonban nem sokáig maradhatott a 4-1-es állás, a 64. percben egy szép átlövés után ugyanis szépíteni tudott Márkus Tibor csapata. A találkozó utolsó szakaszában a vendégek nagy erőfeszítéseket tettek azért, hogy még inkább nyílttá tegyék az összecsapást, a Haladás pedig veszélyes kontrákból próbálta végleg lezárni a találkozót. A 81. percben Zsidai ugyan még beköszönt, ám ezt követően már nem esett újabb találat, a Haladás 4-3 arányban megnyerte a találkozót és győzelemmel búcsúzott erre az idényre a Haladás Sportkomplexumtól.

A bajnokság utolsó fordulójában, május 16-án Debrecenbe látogat a zöld-fehér együttes, méghozzá 17 órás kezdettel.