
Hátrányos helyzetű vasiakat vonnának be a high-tech iparágba
Palkovics László elmondta: dolgoznak az ezt megvalósító programon, amely többek között lehetővé teszi a munkaerőpiacon lévő, nagyrészt hátrányos helyzetű emberek olyan irányú képzését, hogy képesek legyenek high-tech környezetben dolgozni.
Ez azért is fontos, mert Magyarország iparának 70 százalékát a high-tech termékek jellemzik. A csúcstechnológiát alkalmazó üzemekben hatékony munkát végző dolgozókra van szükség - mondta.
Szeretnék, ha a mesterséges intelligencia alapú képzési rendszer minél szélesebb körbe el tudna jutni. A tervezetet a munkavállalók és a kisebbségi szervezetek képviselőivel, illetve az oktatásmódszertannal, mesterséges intelligenciával foglalkozó egyetemek szakembereivel közösen dolgozzák ki - tette hozzá.
Horváth János Sándor, a TEF (Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság) vezetője kiemelte; feladataik közé tartozik a hátrányos helyzetű emberek támogatása, a munkaerőpiacon való érvényesülésük elősegítése. Ezért örültek a kezdeményezésnek, hogy Zala és Vas vármegyében a hátrányos helyzetű, többségében roma embereket a high-tech iparág működésébe és annak fejlesztésébe is bevonják. (MTI)
Fotó: Zala Zone InnoTech/Facebook

A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.