Harmadszor is legyőzte a DEAC-ot a Falco és ott van a legjobb négy között!

Milos Konakov legénysége 90-70-re nyerte a negyeddöntő harmadik mérkőzését és söpréssel jutott az elődöntőbe.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A NEGYEDDÖNTŐ 3. MÉRKŐZÉS

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - DEAC 90-70 (30-16, 23-21, 19-21, 18-12)

Falco: Pot 6, Kovács B. 10/6, Cowels 7/3, Tiby 9/3, Keller 24/9. Csere: Perl 16/3, Barac 8, Krivacevic 5, Sövegjártó 5/3, Takács Zs. -, Horváth Á. -.

DEAC: Govens 8/3, Mócsán 7/3, Neuwirth B. -, Drenovac 14/3, Taylor 3. Csere: Polyák 22/6, Garamvölgyi 9/3, Gáspár M. 5/3, Scott 2.

Edző: Andjelko Mandic

Szerdán délután visszatért Szombathelyre a Falco és a DEAC negyeddöntős párharca, a címvédő ismét az Aréna Savariában lépett pályára. A vasiak az első két összecsapást megnyerték, 2-0-s előnyre tettek szert, ez pedig azt jelentette, hogy számukra a továbbjutás, míg a Debrecennek az életben maradás volt a tét.

Kovács Benedek hármasával a Falco szerezte meg a vezetést, majd Cowels is kintről volt eredményes, bekezdett a címvédő (6-0). Védekezésben is jól muzsikáltak Milos Konakov fiai, ebből jött is az újabb kosár, Keller Ákos ziccere után már 8-0 állt az eredményjelző táblán. A DEAC mindeközben már négy csapathibát begyűjtött, majd kisvártatva Pot büntetőzhetett, nem találták a ritmust a debreceniek (10-0). Több, mint négy percet kellett várni a vendégek első pontjaira, Govens és Drenovac is beköszönt, Keller Ákos azonban villámgyorsan szerzett két hazai kosarat, a DEAC pedig időt kért. Ezután is az történt a pályán, amit a sárga-feketék szerettek volna, Kovács Benedek újabb triplája hullott be, 22-5-re vezetett a vasi gárda. Barac dudaszós kettese is talpra ugrasztotta a szombathelyi publikumot, kíméletlen volt a Falco, amely 30-16-ról várhatta a második etapot.

Tiszta dobóhelyzeteket hibáztak el a hajdúságiak, így nem is igazán tudtak zárkózni, Sövegjártó pedig büntetett is, méghozzá egy tripla formájában (33-16). Az újabb hazai dupla után egy híján húszpontos volt a differencia, nem is kellett sokat várni, hogy ez kialakuljon, 37-16-nál ismét időt kért Andjelko Mandic, a vendégek mestere. Nem csak hatékonyan, de látványosan is játszottak a sárga-feketék, akik 9-0-s rohammal kezdték ezt az etapot. Próbált kapaszkodni a DEAC, ezúttal ők csináltak egy 10-0-s szériát, amire Milos Konakov időkéréssel reagált. Keller hármasával tértek vissza a pályára a csapatok, majd Barac és Sövegjártó pazar összjátéka következett, őrizte előnyét a vendéglátó. Perl Zoltán és Keller Ákos hozott össze egy alley-oop-ot, két perccel a játékrész vége előtt 49-32 volt az állás. A szombathelyiek Perl révén átlépték az 50 dobott pontot, ráadásul Tiby is jól büntetőzött, a negyed utolsó kosara viszont Polyák hármasa volt, 53-37 volt a nagyszünet.

Perl növelte a hazai előnyt, a debreceni pontokra aztán Keller hármasa is érkezett. Tartotta előnyét a Falco, a harmadik negyed közepéhez érve azonban kezdett közeledni a DEAC – Keller újabb triplája kellett hozzá, hogy ne lépjen tízen belülre a debreceni együttes (63-48). A tíz ponthoz közeli különbség kezdett állandósulni, Tiby hármasa viszont ismét tizenöt fölé tornázta azt (70-54). Négy debreceni pontot hozott a negyed utolsó perce, kettővel válaszolt rá a Falco (72-58).

Triplával próbáltak lőtávolon belülre kerülni a debreceniek, 72-61-re zárkóztak, az újabb esélyt viszont már nem tudták megragadni, hogy tíz ponton belülre kerüljenek. Ezt ki is használták a hazaiak, akik szintén elsüllyesztettek egy hármast, 75-61 volt az állás. Keller Ákos egy szép lefordulás után hibátlanul célzott a vonalról, a vendégek nem tudtak élni a kínálkozó lehetőségekkel, s nyugodtan mondhatjuk, hogy ezek kulcsmomentumoknak bizonyultak. Hét perccel a vége előtt 79-61-re vezetett a Konakov-legénység, Drenovac a sarokból szórt egy triplát, az utolsó szalmaszálak egyikébe próbált belekapaszkodni Andjelko Mandic gárdája (79-64). Barac mindkét büntetőjét bedobta, Drenovac is megtette ugyanezt, nem csökkent a különbség. A hátralévő időben még felváltva estek a pontok, az összecsapás Krivacevic Márkó hatalmas zsákolásával ért véget, a Falco pedig 90-70-es győzelemmel és 3-0-s összesítéssel jutott a legjobb négy közé.

A szombathelyiek ágán a Sopron szépíteni tudott a Zalaegerszeg elleni párharcban, így ott 2-1-ről következik a folytatás, méghozzá Sopronban.