2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Haladás: Megtört a rossz sorozat

A Merkantil Liga 26. fordulójában a zöld-fehérek megérdemelten nyertek a Tiszakécske ellen. A végeredmény: 3-1.

Az elmúlt hetek gyenge teljesítménye alaposan meglátszott a nézőtéren és a pályán egyaránt: két óra előtt csak alig néhány száz szurkoló lézengett a stadionban, a korábbi kezdőcsapatból pedig négyen is kikerültek…
A meccs előtt Németh Milánt köszöntötték: a védő a múlt héten játszotta 150. bajnoki meccsét a Szombathelyi Haladásban. Az emlékplakettet Mészöly Géza adta át a vasiak 34-esének.

A találkozó első pár perce nem hozott különösebb izgalmakat, a Haladás birtokolta többet a labdát, Doktorics révén inkább a baloldal volt aktívabb. A 7. percben Zvekanov vette célba 20 méterről Baráth kapuját, de a labda elkerülte a jobb alsó sarkot. A 12. percben Erdei Carlo törhetett kapura, de a támadó elkapkodta a lehetőséget, 16 méterről mellé lőtte a labdát.
A 13. percben megszerezte a vezetést a Hali: nagyot hibáztak a tiszakécskei védők, így a labda Rácz lövését követően Molnár Rajmund elé, csatárunk 7 pedig méterről a kapu bal oldalába helyezett (1-0)! Támadásban maradt a vasi gárda, beszorultak a vendégek. A 17. percben Rácz szabadrúgásól ívelt a kapu elé, Molnár Rajmund alig fejelt fölé. Egész parázs hangulatban teltek a percek, rendesen rugdosták egymást a játékosok, Szekér a 21. percben Ráczot faultolta, ezért sárgát kapott az ex-szombathelyi középpályás.

A kezdőbe bekerülő „új” focisták jó teljesítményt nyújtottak. A 27. percben Csernik húzott el a bal oldalon, centerezett, Végső elcsúszott, így a labda Molnár elé kerül, csatárunk 12 méterről lőtt, de Máté blokkolta a labdát. A zöld-fehérek sorra dolgozták ki a helyzeteket, ám a befejezéssel gond adódott. A 30. percben aztán kis híján egyenlített a Tiszakécske: Farkas két csellel betört a 16-oson belülre, majd balról éles szögből fölé lőtte a labdát.

A 32. percben közel járt előnye megduplázáshoz a Hali, á Derekas fejese után a labdát Baráth a felső lécre tolta. Lendületes focizott a házigazda, a vendégek többet hibáztak, szabálytalanságokkal tördelték a játékot. Sipos játékvezető sem volt a helyzet magaslatán, több vitatott szituációt is hibásan ítélt meg, és akkor még nagyon visszafogottan fogalmaztunk…

Az első félidő összességében nem hozott rossz focit, a Haladás teljesen megérdemelten vezetett.
A szünetben hármat is cserélt Klausz László, aki a támadósorát frissítette. Az első helyzet Csernik előtt adódott, aki a 47. percben 8 méterről, senkitől sem zavartatva fölé lőtte a labdát – hatalmas ziccer volt.

Ezt követően viszont kezdeményezőbbé vált a sárga-kék alakulat, a Haladás inkább kontrákkal próbálkozott. Az 56. percben büntetőhöz jutott a Tiszakécske: a labda Csernik kezére pattant a 16-oson belül. A 11-est Zamostny végezte el, a jobb alsó sarkot vette célba, de Vepercz óriási bravúrral szögletre ütötte a labdát. A 2. félidő első negyed órája nem a zöld-fehérekről szólt…
A 62. percben egy ellentámadás végén Molnár Rajmund tört kapura, 13 méterről, balról a rövid alsó sarkot nézte ki magának, de Baráth leért, így magához ölelte a labdát. A tiszakécskeieknél volt lényegesen többet a labda.

A 68. percben ismét betalált a Haladás! Molnár játszotta meg Horváth Rajmundot a jobb szélen, aki egy csel után 13 méterről kilőtte a bal alsó sarkot – a labda a becsúszó Vajdáról vágódott végül a hálóba (2-0)!
A második találat megtörte a vendégek lendületét, ekkor már sokkal kiegyenlítettebb játékot láthatott mind a 617 néző.

A 83. percben szépített a Tiszakécske: a jobb oldali szabadrúgás után Zamostny 8 méterről fejelte a labdát Verperc kapujának jobb oldalába. Ez nem igazán volt benne a játékban.

A 89. percben aztán eldőlt a három pont sorsa: Doktorics indította Molnár Rajmundot, aki lefutotta védőt, majd egy csel után 17 méterről a bal alsó sarokba tekerte a labdát (3-1)!
A Hali megtörte rossz sorozatát, újra nyert. Összességében megérdemelten tartotta itthon a három pontot a zöld-fehér alakulat.

SZOMBATHELYI HALADÁS–TISZAKÉCSKEI LC 3 - 1   (1-0)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 617 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Szalai Dániel).
HALADÁS: Verpecz – Nyíri, Csató, Devecseri, Doktorics – Horváth R. (Simut 74.), Derekas (Tóth M. 64.), Rácz, Zvekanov, Csernik (Csilus 90.) – Molnár R. Vezetőedző: Michal Hipp.
TISZAKÉCSKE: Baráth – Balázs B., Végső, Máté, Farkas N. (Csáki 76.) – Erdei (Zamostny 46.), Biben, Kiss N. (Vólent 64.), Szekér, Pongrácz (Vajda 46.) – Geiger (Gyurján 46.). Vezetőedző: Klausz László.
Góllövők: Molnár R. (2), 13., 89., Horváth R. 68., illetve Zamostny 83.

Savaria Fórum 33. évfolyam 14. szám - 2024.04.12.
Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.
Spártaiaktól pezsgett Szombathely – Íme a Spartan Race eredményei!
Szombaton Szombathelyre érkezett a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata, a Spartan Race. Reggel 8 és este 6 óra között több ezer magyar és nemzetközi versenyző száll harcba öt kategóriában, és már rögtön az elsőnél van miért büszkének lennünk: a szombathelyi Kívés Bendegúz dobogóra állhatott.
Áprilisi nyárra téli zimankó: kifehéredett a Kőszegi-hegység csúcsa
Kifehéredett az Írottkő kedden délelőtt: az Astromet Facebook-oldal élő videóban jelentkezett be a Kőszegi-hegységből, jég- és hódara, illetve hó hullott a nulla fok körüli hőmérsékleten.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.