2024.04.24., szerda  •  György napja
Haladás-Viktória: egygólos vereség Szekszárdon

A szombathelyiek végig mezőnyfölényben futballoztak, a kimaradt lehetőségek azonban megbosszulták magukat és a hazaiak 1-0-s győzelmet arattak.

SIMPLE NŐI LIGA 10. FORDULÓ

SZEKSZÁRDI WFC - HALADÁS-VIKTÓRIA FC 1-0 (0-0)

Szekszárd: Janecz – Rozmis, Kágyi R. (Ezer, 46.), Kovács Zs. (Hortobágyi, 83.), Schell – Vári, Kágyi K., Kiss G., Acsádi – Prigli (Nagy-Cseke, 46.), Nádudvari

Edző: Micskó Márk

Haladás-Viktória: Dobó-Nagy – Nagypál, Gődér, Baccaro (Kis, 86.), Csáki (Novák, 46.) – Németh M., Urbán (Feketevízi, 66.), Sweatman, Kovács V. – Vladulescu (Hecz, 76.), Kiss-Lantos (Varró, 76.)

Edző: Markó Edina

Gólszerző: Nagy-Cseke 71.

Tolna megyébe látogatott a Simple Női Liga 10. játéknapján a Haladás-Viktória együttese, amely a Szekszárd ellen szállt harcba az újabb bajnoki pontokért. A szombathelyiek miskolci győzelemmel hangoltak az összecsapásra, Kiss-Lantos Hanna és Marlo Sweatman találataival 2-1 arányban diadalmaskodtak a Diósgyőr otthonában.

A hideg, szeles időben lejátszott mérkőzés első félidejében a szombathelyiek ugyan jóval többet birtokolták a labdát ellenfelüknél, komoly helyzeteket nem sikerült kialakítaniuk - olvasható a klub beszámolójában. Csupán Ana-Maria Vladulescu és Kovács Virág előtt adódott kisebb lehetőség – ám ezek kihasználatlanul maradtak. A fordulást követően is a szombathelyiek játszottak fölényben, kis híján betaláltak, de Sweatman nagy helyzetben a léc fölé fejelt. A hazaiak viszont a 71. percben megszerezték a győztes gólt. Egy szöglet után Nagypálról a saját kapuja felé vágódott a labda, az érkező Nagy-Cseke pedig a kapuba lőtt (1-0). A vendégek mindent egy lapra feltéve támadtak, egyenlíteniük viszont nem sikerült, így a Szekszárd 1-0-s győzelmet aratott.

A bajnokságban válogatott szünet következik, a magyar nemzeti együttes Üzbegisztánnal vív két barátságos mérkőzést, méghozzá mindkét alkalommal Szombathelyen, a Haladás Sportkomplexumban. Az első összecsapásra november 11-én, pénteken 18 órától, míg a másodikra november 15-én, kedden szintén 18 órás kezdettel kerül sor.