2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Haladás-Viktória: döntetlen az első tavaszi bajnokin a kupaelődöntős ellenféllel

A szombathelyiek Ana-Maria Vladulescu góljával vezettek a Soroksár otthonában, ennek ellenére be kellett érniük az egy ponttal.

SIMPLE NŐI LIGA 13. FORDULÓ

SOROKSÁR SC - HALADÁS-VIKTÓRIA FC 1-1 (1-1)

Soroksár: Terestyényi – Benke, Molnár, Miszlai (Patkós, 78.),, Nagy A. – Kis, Győrik, Antalicz (Szabó B., 93.), Benke – Ott, Váradi

Edző: Dukon Béla

Haladás-Viktória: Bíró – Németh A., Urbán V., Gődér, Kovács V. – Koprena, Sweatman, Feketevíziová (Németh M., 71.), Herczeg – Szil (Kiss-Lantos, 61), Vladulescu

Edző: Székely Tibor

Gólszerzők: Antalicz 39., ill. Vladulescu 17.

A fanatasztikus, Diósgyőr elleni Magyar Kupa-siker után ezúttal már a bajnokságban szállt harcba a pontokért a Haladás-Viktória együttese, méghozzá a Soroksár otthonában. A két csapat őszi, szombathelyi mérkőzésén 3-1-es hazai siker született.

Aktívan kezdték a mérkőzést a vendégek, sorra dolgozták ki a helyzeteket, ez pedig a 17. percben gólban is megmutatkozott: egy remek Vladulescu-Feketevízi összjáték után előbbi lőtte ki a jobb alsó sarkot, megszerezve ezzel a vezetést csapatának (0-1) - olvasható a klub beszámolójában. Az előny tudatában is a zöld-fehérek futballoztak veszélyesebben, könnyen újabb gólokat szerezhettek volna, ehelyett azonban soroksári egyenlítés érkezett, Antalicz Alexandra módosította 1-1-re az állást a 39. percben, ami egyben a félidei eredményt is jelentette.

A szünet után egyre inkább érződött a fásultság, fáradtság a vendégeken, Székely Tibor vezetőedző több helyen is próbált belenyúlni a csapatba, ez azonban nem hozta meg a gyümölcsét. A találkozó hajrájában egymás után végezhette el a sarokrúgásokat a Haladás-Viktória, újabb gól viszont már nem született, így 1-1-es eredménnyel, s pontosztozkodással ért véget az összecsapás. Érdekesség, hogy a két együttes nem egészen két hét múlva, március 30-án ismét farkasszemet néz majd egymással, méghozzá a Simple Női Magyar Kupa elődöntőjében, a Haladás Sportkomplexumban.

A szombathelyiek számára a bajnokság hazai környezetben folytatódik, Székely Tibor lányai a Puskás Akadémiát fogadják március 26-án 15 órakor.

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.