2024.04.24., szerda  •  György napja
Haladás: Négy gól, egy kiállítás, egy pont

A Merkantil liga 24. fordulójában a Szombathelyi Haladás 2-2-es döntetlent játszott a Siófok ellen. A vasiak már 2-0-ra is vezettek, de nem tudták megőrizni előnyüket.

Kellemes időben kezdődött a mérkőzés: a Haliban ezúttal Simut helyett Horváth Rajmund kapott helyet a kezdőben, így Nyíri lett a jobbhátvéd.

A 3. percben Molnár egy csellel becsapta a 16-oson belül Debrecenit, aki (a lelátóról olybá tűnt, hogy) buktatta a Hali támadóját. Kovács játékvezető nem ítélt 11-est. Az ellenakciónál Csató lerántotta Kerezsit, amiért sárga lapot kapott a zöld-fehérek 24-ese. A vendégeknél Major is kapott egy sárgát – az első tíz percben nem alakult ki helyzet a kapuk előtt.

Unalmasan teltek a percek, rengeteg hibával fociztak a csapatok. A Balaton-partiak stabilan védekeztek, kontrázni próbáltak, de két-három labdaérintés után rendre rossz helyen landoltak a passzok. A félidő derekára állandósult a vasiak fölénye, de ez nem párosult ziccerekkel, lehetőségekkel.

Fél óra után sem változott semmi a helyzet: a Haladás próbált futballozni, de sokat hibáztak a középpályások, a siófokiak olykor hosszú indításokkal igyekeztek megjátszani Farkast, de ők sem jártak több eredménnyel. Borzalmas első harminc percet produkáltak a gárdák… A 38. percben Kerezsi lépett meg egy kontrával, 18 méterről azonban csúnyán fölé lőtt.

A 41. percben megszerezte a vezetést a Haladás! Rácz 20 méterről végzett el szabadrúgást, balról. A középre tekert labdába tán Derekas még belecsúsztatott, amely aztán a kapu bal oldalába vágódott. (1-0)!

Szünet után a Hali kezdett jobban, Csernik a 49. percben megduplázhatta volna a csapat előnyét, de 9 méterről, balról, éles szögből mellé lőtt. Az 52. percben Rácz tálalt Csernik elé, aki kicsit hosszan vette át a labdát, amelyet így 14 méterről fölé vágott – a meccs ezen periódusában lezárhatta volna a meccset a Hali.

Az 59. percben góllá érett a Haladás fölénye. Rácz lövésénél még blokkolt Debreceni, a szöglet után viszont a vendégek védelme már tehetetlen volt. A lecsorgó labdára Molnár Rajmund csapott le, és 10 méterről a bal alsóba tüzelt (2-0)!

A 62. percben a semmiből szépített a Balaton-parti együttes: Szakály baloldali szöglete után Debrecen csúsztatta a labdát a bal alsó sarokba (2-1). A gól megfogta a vasi együttest – a 68. percben Polényi kis híján egyenlített, de a 10 méterről leadott lövése után a labda elkerülte a Verpecz kapujának jobb oldalát.

A 71. percben aztán Horváth Péter már nem hibázott: a tétovázó hazai védők között megtartotta a labdát, majd 12 méterről a Hali kapujának bal oldalába vágta (2-2). A szépítés után látványosan összezuhant a a zöld-fehér alakulat, így érett a sárga-kékek találata.

A 74. percben viszont a Haladás kerülhetett volna előnybe: Derekas cselezte be magát jobbról az ötösön belülre, középre adott, Csernik azonban hatalmas helyzetben fölé lőtte a labdát. A 79. percben Horváth Péter duplázhatott volna, de rosszul vette át a labdát, amelyet így 10 méterről végül fölé vágott. Mindkét gárda bevállalta a nyílt focit, így izgalmasan alakult a hajrá. A 85. percben Németh Milán baloldali beadására Doktorics érkezett a hosszú oldalon, a cserejátékos fejjel vette célba Hutvágner kapuját, de a célt tévesztett.

A 87. percben Csató kapott sárga lapot, egy vitatott szituációt követően. Mivel a védőnek ez már a második volt, így emberhátrányba került a házigazda.
Az eredmény már nem változott, a Hali ezen a délutánon elszórakozott két pontot...

SZOMBATHELYI HALADÁS–BFC SIÓFOK 2–2  (1- 0)
Szombathely. Haladás Sportkomplexum, 872 néző, vezette: Kovács J. Zoltán (Rózsa Dávid, Ring Kevin).

SZOMBATHELYI HALADÁS: Verpecz – Nyíri (Zvekanov 80.), Csató, Németh M., Bosnjak – Derekas, Rácz, Csilus (Doktorics 80.) , Horváth R. (Simut 57.) – Molnár R., Csernik (Csonka 88.). Vezetőedző: Michal Hipp.
BFC SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Debreceni Á., György (Hegedűs 54.) – Szakály A., Varjas – Major G., Kerezsi (Horváth P. 54.), Nyitrai (Dénes 64.) – Farkas B. (Volter 64.) Vezetőedző: Dragan Vukmir.
Góllövők: Derekas (41.), Molnár R. (59.), illetve Debreceni (62.), Horváth P. (71.)
Kiállítva: Csató (87.)

(Fotó: Nagy Jácint/archív)