2024.04.18., csütörtök  •  Andrea, Ilma napja
Haladás: Ellentétes félidők, igazságos iksz

A Merkantil Bank Liga 28. fordulójában a szombathelyi gárda 1-1-es döntetlent játszott a Péccsel.

Kellemes időben kezdődött az egykor élvonalbeli rangadónak számító összecsapás, Baranyából is vagy félszázan elkísérték kedvenceiket.  4. percben majdnem megszerezte a vezetést a Hali: Molnár Rajmund tálalt Simut elé, aki betört a 16 oson belülre, lövés helyett azonban passzt választott, így a védők felszabadítottak. Ebben több volt…

A pécsiek birtokolták többet a labdát, de a fölényük meddőnek bizonyult az első tíz percben. A 11. percben Gera 20 méterről vette célba Verpecz kapuját, de a Hali 87-ese fölé tolta a labdát. A 14 percben egy Haladás-kontra végén Csilus játszotta meg Doktoricsot a bal szélen, a középpályás 13 méterről, éles szögből tüzelt, Helesfay megfogta a labdát. Egész jó iramban telt az első negyed óra.

A játékrész első felében a baranyaiak támadtak többet sorra adták be a szögleteket, de ezek után nem alakultak ki veszélyes szituációk Verpecz kapuja előtt. Hipp mester a kispadról folyamatosan arra biztatta tanítványait, hogy tolják feljebb a gárda védekezését. A 24. percben előbb Harsányi lövését védte bravúrral Verpecz, majd a vendégek ugyan betaláltak a hazai kapuba, de a játékvezető szerint lesen állt Tóth-Gábor Kristóf, így maradt a 0-0. Ahogy teltek a percek, úgy lett egyre markánsabb a piros-feketék fölénye, a mieink nem tudták megtartani a labdát. Egyre többet faultoktak is a zöld-fehérek, így az első fél órában már Németh Milán és Borvető Áron is sárgát kapott. Sokat elmond az első harminc percről, hogy a Hali egyszer, a Pécs hétszer próbálkozott kapura lövéssel, Kocsisék öt szögletet végeztek el, Ráczék egyet sem.

A 35. percben kisebb dulakodás alakult ki a pályán, miután Zvekanov és Tóth-Gábor összefejelt, mindketten sárga lapot kaptak Móri játékvezetőtől. A 39. percben Kocsis tesztelte Verpeczet: 23 méterről, jobbról lőtt szabadrúgásból, a Hali kapusa magabiztosan hárított. Az első játékrészben a pécsiek fociztak jobban, az iksz a Haladásra nézve volt hízelgő….

A szünetben az 1983-ban Nehru Kupát nyert csapat tagjait köszöntötték.

A fordulást követően a vasiak kicsit aktívabbak voltak, mint a szünet előtt – igaz, nem volt magasan a mérce. Mindkét gárda ment előre becsülettel, de helyzeteket nem láthatott a publikum. Az 54. percben Rácz passzolt Borvetőhöz, a Haladás csatára lefordult védőjéről, majd 13 méterről lőtt, a jobb sarokba tartó labdát Helesfay bravúrral védte. Nem sokkal később Rácz tüzelt 20 méterről egy formás támadás végén, de a labda durván fölé szállt.

Az 59. percben Molnárt rúgták fel a 16-os előtt. Simut végezte el a szabadrúgást, a labda nem sokkal kerülte el a bal alsó sarkot. Jobban játszott a Haladás, mint az első félidőben, a meccs ezen periódusában a vendégek nem tudtak kijönni térfelükről.

A 60. percben megszerezte a vezetést a Hali! Borvető lövésénél még tudott hárítani Helesfay, de a kipattanót Rácz lekészítette Simutnak, aki 14 méterről, jobbról hatalmas gólt rúgott a jobb felső sarokba (1-0)!

A 65. percben szinte a semmiből egyenlített a Pécs: Svedjuk egy kipattanó labdát kapásból, 19 méterről a bal felső sarokba bombázta (1-1). Élete gólját lőtte a pécsi bekk, a zöld-fehérek az elmúlt percekben ötletesen, jól futballoztak.

A 72. percben Molnár játszotta meg Borvetőt, a hazaiak 9-ese 5 méterről, jobbról a bal kapufát találta el – nagy ziccer volt. A második félidőben jobb lett az iram, durvultak is a srácok: már hét sárgát szórt ki Móri játékvezető, ebben 5-2-re a vasiak vezettek. A 79. percben Pejovic döntötte fel a 16-oson belül Ráczot, Móri nem ítélt 11-est, Még ebben a percben Simutot is érdekes körülmények között választották el a labdától a vendégek büntetőterületén belül, de a spori ezúttal is továbbot intett.

Maradtak izgalmak a hajrára: mindkét gárda meg akarta szerezni a győzelmet. A 89. percben a partjelző lesgyanús helyzetben elengedte Gerát, a támadó 10 méterről lőtt, Verpecz óriási bravúrral védett.

Az eredmény már nem változott. Ellentétes félidők után igazságos döntetlen született a mérkőzésen.

SZOMBATHELYI HALADÁS–PÉCSI MFC 1–1    (0-0)
Szombathely. Haladás Sportkomplexum, 928 néző, Vezette: Móri Tamás (Becséri Gergely, Bertalan Dávid).
SZOMBATHELYI HALADÁS: Verpecz – Nyíri (Horváth R. 81.), Devecseri, Zvekanov, Németh Milán – Simut, Csilus, Rácz, Doktorics (Csernik 65.) – Borvető, Molnár R. (Tóth M. 76.). Vezetőedző: Michal Hipp.
PÉCSI MFC: Helesfay – Svedjuk, Rácz L, Pejovic, Katona L. – Kesztyűs, Krausz – Gera Z., Harsányi (Major 67.), Kocsis – Tóth-Gábor (Szabó 67.). Vezetőedző: Weitner Ádám.
Góllövők: Simut 60., illetve Svedjuk 65.

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.