2024.04.24., szerda  •  György napja
Haladás: győzelmet hozott az emberelőny

2-1-re nyert vasárnap este a Szombathelyi Haladás az Ajka ellen. A zöld-fehérek a hajrában vitték be a győztes találatot.

Szombathelyi Haladás – Ajka  2 - 1   (1-0)

Rohonci út, 2628 néző, vezette: Molnár Attila (Vörös, Kiss)

Haladás: Rózsa – Kállai, Mocsi (Guzmics 27.), Németh M., Bosnjak – Doktorics (Horváth R. 58.), Csilus, Kiss B., Tóth Máté (Devecseri 58.) – Tóth-Gábor (Monori 70.), Tóth Milán (Délczeg 70.). Vezetőedző: Németh Szabolcs.

Ajka: Horváth D. – Tar, Csizmadia (Sejben 62.), Heffler T. (Görgényi 18.), Szűcs – Tóth G. (Dragóner 90), Csemer, Lehoczky (Berzsenyi 90.), Tajthy (Stoiavici 90.) - Gaál, Szarka. Vezetőedző: Kis Károly.

Gólszerző: Tóth-Gábor K. 18. p. Monori 86., illetve Szarka 53. p.

Kiállítva: Gaál 73. p.

A találkozó elején nem igazán történtek izgalmak, viszont a 7. percben Szarka és Mocsi összefejelt, mindkét futballistát ápolni kellett. A szombathelyi bekk szenvedett súlyosabb sérülést, öt percig így emberhátrányban futballoztak a mieink. Végül Mocsi visszatérhetett.

Az első negyed órában a vendégek birtokolták többet a labdát, ívelgetéssel próbálkoztak, a labdákkal a csaknem két méter magas Szarkát keresték, de sikertelenül. A 16. percben Heffler maradt lent a gyepet, újabb ápolás következett. Focira emlékeztető jelenetekből kevés volt a találkozó ezen periódusában.

Igencsak váratlanul a 18. percben megszerezte a vezetést a Haladás. Kiss Bence csapta be védőjét ja jobb oldalon az alapvonalnál, remekül centerezett, Tóth-Gábor Kristóf nagyszerű ütemben érkezett, és 8 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát (1-0). Ez volt az első helyzet a mérkőzésen.

A gól jót tett a meccsnek, igaz, nem volt addig magasan a mérce. A 24. percben Tóth Milán beadás után az utolsó pillanatban mentett Tar Kiss Bence elől, az ellenakciónál pedig Csizmadia közeli lövésénél kellett Rózsának nagyot védenie.

Mocsi Attila végül nem tudta folytatni a játékot, helyére Guzmics érkezett a 27. percben.

A 32. percben Szarka lőtt a 16-os vonaláról, Rózsa ezúttal is a helyén volt. A vendégek birtokolták többet a labdát, a Csilusék kontrákkal próbálkoztak. A 33. percben újra Csizmadia került helyzetbe, de 15 méterről fölé lőtt – ebben sokkal több volt. Az ajkaiak sorra alakították ki a lehetőségeket, a mieink nem igazán tudták megtartani a labdát. A Veszprém megyeiek átálltak letámadásra, ezzel pedig nem igazán tudtak mit kezdeni Bosnjakék.

A 43. percben Tóth Milán került helyzetbe, de lövése egy védőről szögletre vágódott. A korner után Doktorics tüzelt 23 méterről, de a labda elkerülte a jobb felső sarkot. Az első játékrészben az ajkaiak játszottak jobban.

A fordulást követően sem változott a játék képe: a vendégek feltolták a védekezésüket, megpróbáltak már a Haladás térfelén labdát szerezni. Az 52. percben Lehoczky tüzelt 15 méterről, Rózsa magabiztosan védett ismételten. A Hali kontrái nem voltak veszélyesek, sok hiba csúszott Tóthék játékába. Az 53. percben jött is az egyenlítés, Gaál jobboldali beadása szerencsésen Szarka elé pattant, aki 11 méterről a kapu közepébe bombázott (1-1).

Az 57. percben kis híján megszerezte a vezetést az Ajka, de egy baloldali szöglet után Szarka centiméterekkel a jobb kapufa mellé fejelte a labdát. Németh Szabolcs cserékkel igyekezte felrázni alakulatát, és át is szervezte a csapatot.

Nem igazán lett jobb a Haladás játéka, rengeteg hibát vétettek a focisták. A vendégek vérszemet kaptak, sorra jöttek a beadások, de nagyobb ziccer ekkor nem adódott Gaálék előtt.
A csatársort is lecserélte a Hali vezetőedzője a hajrára, érkezett Délczeg és Monori.

A 73. percben Gaál rácsúszott Guzmicsra, így megkapta második sárgáját – emberelőnybe került a Haladás. Az ajkaiak visszatártak, a játék áttevődött a Veszprém megyeiek térfelére. A 76. percben Németh Milán lőtt 10 méterről, balról, de Horváth védett. A 78. percben a vendégek röviden szabadítottak fel, Bosnjak 20 méterről, ballal lőtt, a labda alig kerülte el a jobb kapufát.

Sorra jöttek a Haladás-helyzetek az utolsó negyed órában, de a befejezéseknél körülményesek voltak Délczegék. A 82. percben egy oldalszabadrúgás után Guzmics bombázott fölé a 11-es pontról.

A 86. percben Kállai ívelt a kapu elé, Monori érkezett a legjobb ütemben, és 10 méterről a jobb felső sarokba fejelt (2-1)!

A ráadásban már nem változott az eredmény, így a Haladás megnyerte a meccset. Gaál kiállítása nagyban közrejátszott abban, hogy a pontok a Rohonci úton maradtak.