2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Haladás: egy gól, egy pont a Soroksár ellen

Az első félidőben a vendégek szereztek gólt, a másodikban a házigazda talált be, így aztán pontosztozkodással ért véget az összecsapás.

MERKANTIL BANK LIGA 6. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS - SOROKSÁR SC 1-1 (0-1)

Haladás: Verpecz – Simut, Hursán, Devecseri, Németh M. – Csernik, Csilus (Derekas, 76.), Sipos (Tóth M., 61.), Bosnjak (Horváth R., 77.) – Molnár R. (Borvető, 85.), Lencse (Taipi, 61.)

Edző: Németh Szabolcs

Soroksár: Holczer – Ternován (Króner, 76.), Kékesi, Ikonomou, Hudák –  Vági, Haris (Nagy O., 77.), Hajdú (Korozmán, 76.), Lisztes (Kovác, 81.) – Lovrencsics B., Lőrinczy

Edző: Lipcsei Péter

Gólszerzők: Bosjnak 61., ill. Lovrencsics 39.

Az elmúlt fordulóban elszenvedett siófoki vereség után ezúttal hazai környezetben javíthatott a Szombathelyi Haladás együttese, amely a Lipcsei Péter irányította Soroksár gárdáját fogadta a Merkantil Bank Liga hatodik fordulójában. A zöld-fehéreknél Mursits Roland, Rácz Barnabás, Vanja Zvekanov és Szijjártó Ármin sérülés, míg Csató Martin eltiltás miatt nem léphetett pályára. Csató helyett Hursán György került a védelem tengelyébe, mellé pedig Devecseri Szilárd - olvasható a szombathelyiek beszámolójában.

Nagy lendülettel kezdtek a szombathelyiek, kapujukhoz szegezték ellenfelüket, tíz perc alatt kapufát lőttek, egyszer Holczer védett és egy lesgólt is szereztek. A vendégeket meglepték a nagy rohamok, nem tudtak mit kezdeni a vasiak agilis játékával. Negyedóra elteltével enyhült a nyomás a soroksári védelmen, de a vendégek így sem tudtak helyzetet kialakítani Verpecz kapuja előtt. A Haladás irányította a játékot, Németh Szabolcs együttese gyors támadásokat vezetett. Aztán félóra jétékot követően kiegyenlítődött a mérkőzés, a soroksáriak is vezettek néhány veszélyes akciót, ráadásul a vezetést is sikerült megszerezniük egy szögletet követően, így aztán ők vonulhattak előnnyel a pihenőre.

Szünet után kiegyenlített játékot láthattak a szurkolók, majd a csereként beállt Taipi beadásából Bosnjak kiegyenlített, 1-1 állt az eredményjelző táblán. Támadásban maradt a Haladás, záporoztak a beadások, lövések. A Haladás nagy erőket mozgósított az újabb találatért, a hajrában egy hatalmas lehetőséget is elpuskáztak a szombathelyiek, az összecsapás így 1-1-es eredménnyel ért véget.

Németh Szabolcs legénysége a következő fordulóban, szeptember 4-én a Tiszakécske otthonába látogat.