Haladás: döntetlen az utolsó hazai felkészülési találkozón

A szombathelyiek vasárnap a Siófokkal csapnak össze, augusztus első hétvégéjén pedig már az első tétmérkőzés vár a csapatra a Merkantil Bank Ligában.

Szombathelyi Haladás-Al-Ettifaq FC 1-1 (1-0). -  felkészülési labdarúgó-mérkőzés.

Haladás: Rózsa – Kállai, Mocsi, Ńémeth Milán (Romic, 79.), Bosnjak (Debreceni, 79.) – Doktorics, Holdampf (Csilus, 79.), Kiss B., Szekér – Délczeg (Dragóner, 79.), Tóth Milán (Rácz, 79.)

Edző: Németh Szabolcs

Pénteken az előzetes tervektől eltérően a Szaúd-arábiai bajnokságban szereplő Al-Ettifaq ellen játszotta le soron következő előkészületi találkozóját a Haladás együttese.

A vasiak nagy lendülettel, bátran kezdtek a szaúd-arábiai bajnokságban az előző idényben 5. helyen záró, jó erőkből álló vendégek ellen - derül ki a klubhonlap beszámolójából. A fölény góllá is érett, a 8. percben Délczeg futott el a bal oldalon, remekül passzolt középre, Tóth Milán pedig hat méterről a kapu közepébe helyezett. A zöld-fehérek gyakran már saját tizenhatosuk előterében letámadták ellenfelüket – sikeresen, a vendégek sokszor el is veszítették a labdát. A hazaiaknál volt többet a labda, de a vendégek is vezettek néhány veszélyes támadást. A vasiak védelme azonban jól állt a lábán, így helyzetbe nem tudott kerülni a szaúd-arábiai alakulat. Kemény, férfias meccset vívtak a csapatok, egyik gárda sem maradt adósa a másiknak. A 44. percben Szekér egy szép csel után balról, 14 méterről a bal felsőt célozta meg, de Al Slaeh bravúrral hárítani tudott.

Fordulást követően az 54. percben Al Khairi éles szögből leadott lapos lövését fogta biztosan Rózsa. A 60. percben egy gyorsan elvégzett szögletnél Délczeg Doktoricshoz passzolt, a támadó jobbról, ballal, 14 méterről lőtt, Al Slaeh a kapu fölé nyomta a labdát. A 65. percben Doktorics, jobbról, éles szögből elvégzett szabadrúgását tolta léc fölé az arab csapat hálóőre. Hét perc múlva Kiss Bence a másik oldalról próbálkozott, de a jobb sarokba tartó lövést nagy vetődéssel hárította Al Slaeh. A 75. percben Albloushi jobbról, tíz méterről, éles a jobb sarokba lőtt (1-1). A 87. percben Csilus forgolódott a védők között, 12 méteres próbálkozását fogta a kapus. Több gól már nem esett a találkozón, jó iramú mérkőzésen a Haladás különösen az első félidőben futballozott jól, sok helyzetet kidolgozott, rászolgált volna a győzelemre is.