Győzelemmel tért vissza a pályára az SZKKA

Március 8-án játszotta utolsó mérkőzését a koronavírus okozta kényszerszünet előtt az SZKKA együttese. Marosán György lányai hosszú idő után léptek tehát ismét pályára - immár az Aréna Savariában -, ráadásul szurkolók előtt. A szombathelyiek a Mosonmagyaróvár együttesét fogadták, és 26-25 arányban legyőzték szintén NB I-es ellenfelüket.

SZKKA - Motherson Mosonmagyaróvár 26-25 (14-11)

SZKKA: Tomasevics – Csire 2, Bandelier 5, Horilszka 8/2, Pődör 4, Agbaba, Orbán 2/2 Csere: Balogh, Varga N., Horváth P.  3, Mayer 2, Szendrei

Mosonmagyaróvár: Szemerei – Holeszova 3, Szarková 3, Kovács P. 4, Tóth E. 3, Katona 4, Horváth 1 Csere: Hajtai, Gyimesi 3, Lancz 1, Hudák, Domokos 2, Sirián 1

Kiváló hangulatban vette kezdetét a találkozó, az első támadást a vendégek vezethették, de Szarková lövése a kapufán csattant, majd egy labdaszerzés után Csire Fannié volt a találkozó első gólja. A szombathelyi gárda kapta el jobban a fonalat, amely remek védekezéssel rukkolt elő, az 5. perc elején Bandelier góljával már 3-0-ra vezettek a hazaiak. Öt és fél percet kellett várni a vendégek első találatára, ezután azonban gyorsan kiegyenlítettek. A kezdeti lendület után több pontatlanság is előfordult a szombathelyiek támadásaiban, és Tomasevics hiába védett jól, a 11. percben 5-3 arányban már a Mosonmagyaróvárnál volt az előny. Marosán György részéről jött is az időkérés, hogy rendezze a sorokat. Gorilska találata szakította meg a szombathelyi gólcsendet, majd Pődör Rebeka találatával egyenlített a hazai csapat. Három vendég gól után Horváth Petra bombázott Szemerei kapujába, majd Gorilska értékesítette hétméteresét, így a 20. percben 8-9 volt az állás. Két Mayer Szabina-gól következett, amivel az SZKKA-nál volt az előny. Az első játékrész utolsó percei a szombathelyieké voltak, így a szünetre 14-11-es hazai vezetéssel vonultak a csapatok.

A második félidőben Domokosé volt az első találat, majd Gorilska révén jött a válasz szombathelyi oldalról. A vendégek ezután két üres kapus gólt is szereztek, miközben Marosán György az emberelőnyös játék gyakorlására fektette a hangsúlyt. Ezzel a 37. percben ismét egyenlő volt az állás, 16-16. Ezekben a percekben rendkívül jól összeállt a hazaiak védekezése, ráadásul a túloldalon Pődör és Bandelier is szerzett két-két találatot, így már négy góllal ment az SZKKA, 22-18-ra. Tomasevics továbbra is kiváló formában védett, a vendégek hosszú percekig nem tudták bevenni a kapuját. A folytatásban a vendégek három gyors ellentámadás után zárkóztak közelebb, majd az 51. percben Katona egalizált (22-22). A hosszú hazai gól nélküli periódus után Csire talált be, Gorilska nyolcadik találata után pedig újra kettővel vezettek a szombathelyiek, ekkor már csak 5 perc volt hátra a mérkőzésből. A lelkes hazai B-közép az utolsó percekben már a pálya széléről buzdította a lányokat. Másfél perccel a vége előtt ugyan egyenlített a Mosonmagyaróvár, az utolsó percben azonban jött Orbán Adrienn, az egyik új szerzemény, és magabiztosan értékesítette büntetőjét, így végül 26-25-ra megnyerte a találkozót Marosán György együttese.

A mérkőzésen egy szomorú esemény is történt, ugyanis Balogh Judit a második félidő elején egy szerencsétlen mozdulat után súlyosnak tűnő sérülést szenvedett.

Az SZKKA legközelebb augusztus 7-én lép pályára, szintén hazai pályán, az ellenfél pedig a Boglári Akadémia-SZISE együttese lesz.