Győzelemmel felérő döntetlent ért el a Haladás a Ferencváros ellen

A szlovéniai Gornja Radgonában a magyar bajnokkal játszott felkészülési találkozót a Haladás együttese. A szombathelyiek részéről Jancsó, valamint Kiss Bence volt eredményes, a Ferencvárosnál Szánthó, valamint Ramadan talált be.

Ferencvárosi TC-Szombathelyi Haladás 2-2 (1-1). – Gornja Radgona, zárt kapus felkészülési mérkőzés.

FTC: Gróf (Bogdán, 46.) – Botka (Lovrencsics, 46.), Blazic (Frimpong, 46.), Lyinbor (Dvali, 46.), Heister (Csontos, 46.) – Haratin (Somalia, 30.), Vécsei (Csonka, 12.) – Szánthó (Isael, 46.), Katona (Skvarka, 46.), Tokmac (Varga R., 46.) – Boli (Ramadan, 46.).

Edző: Szerhij Rebrov.

Haladás: Rózsa (Verpecz, 46.) – Csilus, Mocsi, Devecseri (Doktorics, 68.) – Tóth D. (Schimmer, 65.), Holdampf, Szekér (Jancsó, 46.), Kiss B., Bosnjak (Németh Milán, 46.) – Tóth B. (Simon A., 65.), Medgyes (Németh Márió, 80.).

Edző: Mátyus János.

Gólszerzők: Szánthó, Ramadan, ill. Kiss, Jancsó

Gornja Radogában, a Ferencváros ellen vívta soron következő felkészülési mérkőzését a Haladás együttese. A szombathelyieknek ez volt az ötödik felkészülési találkozója, míg a Ferencváros az első tesztmérkőzését vívta a felkészülés során. Mátyus János Schuszter Rolandra, valamint Farkas Balázsra sérülés miatt nem számíthatott, a többiek azonban a vezetőedző rendelkezésére álltak.

A klub hivatalos honlapjának beszámolója szerint jó iramban kezdődött a találkozó, a szombathelyiek bátran, keményen futballoztak, kiegyenlített játék folyt a pályán. Az idő előrehaladtával aztán a Haladás szépen lassan átvette a meccs irányítását, a játék jobbára az FTC térfelén folyt. A szombathelyiek elsősorban a Fradi védelem bal oldalát bontották meg, több veszélyes akciót is vezettek. A játékrész közepén Szekér és Tokmac akaszkodott össze, majd a többi futballista is odarohant, kisebb tumultus támadt, végül a játékvezető mindkét játékosnak sárga lapos figyelmeztetést adott.  A 22. percben első aztán rögtön helyzetéből betalált az FTC: Heister bal oldali beadását a hosszú oldalon érkező Szánthó hét méterről vágta a léc alá (1-0).  A 25. percben Tokmac életerős, 22 méteres lövésénél kellett résen lennie Rózsa Dánielnek, majd Boli 15 méteres lövését is fogta a Haladás hálóőre. A 32. percben Medgyes jobb oldali beadása után Blazic az utolsó pillanatban mentett Tóth Barna elöl, majd Kiss Bence szerzett labdát és 18 méterről a léc fölé lőtt. A 41. percben ugyancsak Kiss Bence volt a főszereplő: a fiatal játékos szépen játszotta tisztára magát két védő között középen, majd 18 méterről úgy lőtt a kapuba, hogy a labda a jobb kapufáról vágódott a másik sarokba (1-1). Két perc múlva Somalia közeli próbálkozását védte bravúrral Rózsa.

A félidőben a Fradinál teljes sorcsere volt, míg Mátyus János három helyen frissített.  A második játékrész eleje is lendületes, jó iramú játékot hozott, a kapuk azonban sokáig nem forogtak veszélyben, egyik csapatnak sem sikerült komolyabb helyzetet kialakítani. Ennek ellenére nem volt unalmas a meccs, amit néhány kemény szabálytalanság is színesített. Ebben a játékrészben egy erősebb, jobb játékosokból álló FTC volt a pályán, de a Haladás állta a sarat. Sőt, a 75. percben Jancsó 22 méterről, középről, gyönyörű gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-2). A ferencvárosiak rátettek egy lapáttal, ám a vasiak továbbra is szervezetten futballoztak. A 85. percben könnyen meglehetett volna a harmadik szombathelyi gól,  Simon András azonban 18 méterről a jobb kapufát találta telibe.  A 90. percben egyenlített a Ferencváros, miután Lovrencsics jobb oldali beadását Ramadan helyezte a léc alá (2-2).

A két csapat jó iramú, magas színvonalú mérkőzést vívott egymással, a Haladás bátran, keményen futballozott, és a lehetőségei is megvoltak, hogy akár meg is nyerje a találkozót. Mátyus János együttese utolsó felkészülési mérkőzését szombaton, 19 órakor a Mol Fehérvár ellen vívja a Rohonci úton.

Fotó: Mészáros D. Zsolt