2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Győzelemmel ajándékozta meg szurkolóit a Falco együttese, a Paks is elvérzett az Arena Savariában

A Körmend elleni vereség után hazai pályán javíthatott a Falco a bajnokságban. Az ellenfél a tabella 3. helyén álló Atomerőmű volt, így semmiképp sem ígérkezett könnyűnek az ünnepek előtti utolsó mérkőzés. A hazai együttes azonban jó játékkal, végig dominálva nyerte meg a találkozót 92-76 arányban, így győzelemmel mehetnek karácsonyozni Váradi Benedekék.

Falco-Vulcano Energia KC – Atomerőmű SE 92-76 (24-20, 27-18, 16-16, 25-22)

Falco KC: Reddic 4, Curry 13/6, Benke 14/9, Hooker 9/3, Filipovity 5   Csere: Washington 15/15, Bíró-, Perl 12, Váradi 9/3, Krivacevic-, Lake 11. Edző: Gasper Okorn

Atomerőmű SE: Evans 14, Faust 12/3, Lóránt 8, Coleman 17/12, Putney 8/3  Csere: Jackson 6, Kovács 9/9, Kis 2, Velkey- . Edző: Branislav Dzunic

I.negyed

A Falco a Reddic, Curry, Benke, Hooker, Filipovity 5-össel kezdte meg a mérkőzést. Az első kosarat a vendégek szerezték Evans révén, majd Faust is beköszönt, így az ASE 0-4-gyel nyitott. A hazaiak első pontjait Reddic dobta 2 és fél perc elteltével (2-4). Ezt követően a vendégek két büntetőt is hibáztak, amit Benke büntetett egy triplával, így már a Falconál volt az előny (5-4). Hooker duplájára Putney válaszolt, majd ismét gyors pontváltás volt a két csapat között (11-10). 4 és fél perccel a negyed vége előtt Branislav Dzunic kért időt. Az időkérés után a Paksé volt az első kosár, ami Lóránt nevéhez fűződött, majd jött Filipovity gyors válasza. Perl szép egyéni akciója következett, majd Jackson is megszerezte első pontjait (17-17). Filipovity büntetőjével ismét a Falconál volt az előny 2 perccel az első negyed vége előtt (18-17). Nem sokkal később ismét Perl villant, így már 3 pontos volt a hazai előny (20-17). Bünetőből sem hibázott a hazaiak 9-ese, 22-17-re nőtt az előny, amire a Paks egy triplával tudott felelni (22-20). A negyed egy szenzációs Lake-kosárral zárult, az első 10 perc után 24-20-ra vezettek a sárga-feketék.

II. negyed

Lake pontjaival indult a második negyed, majd Váradi jött kintről, így gyorsan 9 pontosra hízott az előny (29-20). Vendég időkéréssel folytatódott a mérkőzés, majd szintén kintről köszönt be Washington, amire a Paks is hármassal válaszolt (32-23). Lake büntetőjével már 10 volt közte, majd Evans szerezte meg újabb pontjait (33-25). Váradi duplájára Faust tudott válaszolni ezután (35-27), majd Coleman és Faust szerzett gyorsan 5 pontot, amivel 3 pontra zárkózott a paksi együttes (35-32). Gasper Okorn időt is kért. Az időkérés után Lake szerzett újabb pontokat nagyon fontos pillanatban, Faust pedig büntetőből volt eredményes (37-33).  Váradi és Curry is fontos pontokat tudott szerezni rövid idő leforgása alatt, így visszaállt a 9 pontos differencia (43-34). Egy rossz paksi kísérlet után ismét Washington érkezett egy triplával és 12 pontosra növelte az előnyt (46-34). Hooker növelte tovább az előnyt a büntetővonalról, majd Lóránt jött egy duplával (47-38). Benke is tovább növelte pontjai számát 2 jó büntetővel, majd érkezett Curry és már 13-mal ment a Falco (51-38). 35-32 után egy 16-6-os sorozattal rukkolt elő a hazai gárda, ennek köszönhetően magabiztos előnnyel mehetett a szünetre Gasper Okorn együttese.

III. negyed

Egy kiváló védekezést követően Hooker-tripla volt a második félidő első momentuma, amit Lóránt pontjai követtek (54-40). A támadásoknál ezekben a percekben sok volt a pontatlanság mindkét oldalon, 1-1 kosarat tudott csak dobni mind a két csapat. Egy paksi dupla után aztán Benke dobta el a triplát, ami faulttal együtt jó is volt, a büntető is bement, az előny pedig már 16 pont volt (58-42). 4 perccel a negyed vége előtt aztán Curry is beleállt egy kinti dobásba, amit utat talált a gyűrűbe, a 19 pontos különbség után pedig időt kért a vendégek vezetőedzője, Branislav Dzunic. Paksi pontokkal folytatódott a mérkőzés, Kis tört be szépen és tette fel, majd Jackson is szerzett gyorsan 2 pontot. Nem sokáig tétlenkedett a Falco, ismét Curry dobott triplát, majd a másik oldalon megtette ugyanezt Kovács Ákos is (64-49). Jackson zsákolását követően ismét Kovács dobott jól kintről, amire Washington is 3 ponttal válaszolt (67-54).

IV. negyed

Lake kosara adta meg az utolsó 10 percnek az alaphangot, majd a fiatal amerikai a másik palánknál is jeleskedett egy labdaszerzéssel. Az egész meccsen elképesztő dobóformát produkáló Washington ebben a negyedben is megdobta a maga tripláját, ezzel már 18 pontos volt a vasiak előnye (72-54). A paksi időkérés után Evans pontjai következtek, majd Kis rontott el egy zsákolást. Ezt Perl jó büntetői követték, majd a változatosság kedvéért ismét Washington érkezett távolról, amire Coleman is triplával válaszolt (77-59). Coleman újabb pontja után Evans dobta be faulttal, majd jól büntetőzött, 14 pontra zárkózott ezzel az ASE. Benke dupláját követően Kovács Ákos harmadik tripláját is bedobta a mérkőzésen, majd Perl és Putney is dobott 2-2 pontot (81-68). Lake villant ismét mindkét palánk alatt: először szép egyéni megmozdulás után szerzett 2 pontot, majd fontos lepattanót gyűjtött be, amiből aztán Benke dobott egy hárompontost (86-68). Hooker büntetőjének és Filipovity duplájának köszönhetően már 21-gyel vezetett a Falco 3 perccel a mérkőzés vége előtt (89-68). A paksiak rövid időn belül 4-szer próbálkozhattak a büntetővonalról, ennek köszönhetően 20 ponton belülre kerültek (89-71). Jackson kipontozódása után Curry dobhatott büntetőket, amiből 1 be is ment, majd Faust zsákolt egyet sajátos módon, ami nem annyira tetszett a hazai közönségnek. Perl duplája után Coleman pontjai zárták a mérkőzést, a végeredmény ezzel 92-76 lett a hazaiaknak.

A Falco magabiztosan, végig kézben tartva a mérkőzést múlta felül ellenfelét, így győzelemmel a hátuk mögött élvezhetik a megérdemelt pár napos szünetet. Sok idő azonban nem lesz a pihenésre, mivel december 28-án már újabb bajnoki mérkőzés következik, méghozzá a Pécs ellen hazai pályán.

Gasper Okorn, a Falco edzője:

- Összességében egy nagyon jó mérkőzést játszottunk. Különösen a védekezésünket emelném ki, ami nagyon rendben volt az egész mérkőzésen. Nehéz mérkőzések vannak a hátunk mögött a bajnokságban és a Bajnokok Ligájában egyaránt, örülök, hogy ma ilyen szinten tudtunk játszani. Most van 4 nap szünetünk, tudnak pihenni a játékosok mentálisan és fizikálisan is. Mindenkinek boldog karácsonyt és kellemes ünnepeket kívánok!

Perl Zoltán, a Falco játékosa:

- Amit elterveztünk és megbeszéltünk a mérkőzés előtt, azt sikerült megvalósítanunk, főleg védekezésben nyújtottunk kimagaslót. Nagyon örülök a győzelemnek, most tudunk egy kicsit pihenni és feltöltődni.  Mindenkinek boldog karácsonyt kívánok!

Branislav Dzunic, a Paks edzője:

-Azzal a szándékkal érkeztünk ma ide Szombathelyre, hogy védekezésben felvegyük a kesztyűt a hazaiakkal, de ez sajnos nem sikerült. Végig lehetett látni a két csapat közti különbséget. Ennyire voltunk ma képesek, ebben a meccsben nem volt több. A későbbiekben azon fogunk dolgozni, hogy a következő mérkőzéseken jobban teljesítsünk. Szeretnék gratulálni a Falconak a megérdemelt győzelemhez.

Shannon Evans, a Paks játékosa:

-Jól játszott a Falco, sajnos ma túlságosan nagy volt a különbség a két csapat között, nem volt esélyünk. Végig futottunk az eredmény után, ami sokat kivett belőlünk, ez a végén az eredményben meg is mutatkozott.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.