Futsal: vereséget szenvedett Újpesten a tartalékos Haladás

A szombathelyiek kétgólos hátrányból is visszajöttek, az utolsó szó azonban a fővárosiaké volt.

ÚJPEST FC-200VOLT – HALADÁS VSE 3-2 (2-0)

ÚJPEST: Tyukász Péter – Lucas Moreira Alves, Szeghy Szabolcs, Suscsák Máté, Harnisch Ákos, Vámosi Marcell, Németh Péter, Balogh Levente, Sánta János, Horváth Benedek, Ricardo Sobral, Östör Martin, Béres Roland

Játékos-edző: Németh Péter

HALADÁS VSE: Alasztics Marcell – Kovács Máté, Vidák Balázs, Sipos Gergő, Vas Ádám, Homlok Levente, Knizs Olivér, Kárász Noel, Papp Zsombor, Volner Bence

Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Gólszerzők: Horváth Benedek (4’), Suscsák Máté (8’), Sánta János (26’), ill. Vidák Balázs (21’), Vas Ádám (26’)

A Miskolcon aratott kupasiker után ezúttal már bajnoki mérkőzés várt a HVSE futsalcsapatára, méghozzá a remek formában lévő Újpest otthonában. A zöld-fehéreknél Henrique Diniz sérülés, Dávid Richárd és Hajmási Milán eltiltás miatt nem léphetett pályára, ráadásul a mérkőzést megelőző napon heten is pozitív koronavírus-tesztet produkáltak a csapatból, hárman pedig a stábtagok közül. Az együttes így NB II-es játékosokkal kiegészülve utazott el a fővárosba.

A hazaiak kezdték aktívabban a mérkőzést, ami a 4. percben góllá is érett, Horváth Benedek szerezte meg a vezetést számukra (1-0). A címvédő ezt követően próbálta rendezni a sorokat, helyzeteket is ki tudott alakítani, de Kárász Noel, valamint Vas Ádám helyzeténél sem ünnepelhetett. Ebben a periódusban egyik csapat sem tudott igazán a másik fölé kerekedni, mezőnyben gyürték egymást a felek, egy védelmi kihagyás után azonban Suscsák Máté révén megduplázta előnyét a házigazda (2-0). Nem sokkal újabb lehetőség nyílt a Pest megyeiek előtt a gólszerzésre, kisbüntetőjüket azonban Alasztics Marcell hárította. A vasiak nagy erőket mozgósítottak, hogy még a szünet előtt szépítsenek, vészkapus játékra váltottak, ám újabb gól már így sem esett a játékrészben.

Nem úgy a második félidő elején, amikor egy szép kombináció után Vidák Balázs vette be az újpesti kaput. Ez lendületet adott a Juanra-legénységnek, amely szemmel láthatóan megpróbálta nyomás alá helyezni ellenfele kapuját. A hazaiak ekkor kontrákra rendezkedtek be, ám nem tudták kihúzni újabb kapott gól nélkül, Volner Bence remek átadása után Vas Ádám egalizált (2-2). Úgy tűnt, akár meg is fordíthatja a mérkőzést a fehérmezes szombathelyi gárda, ehelyett azonban újabb újpesti találat érkezett, Sánta Jánosról feledkeztek meg a vendégek (3-2). Nagy csata, feszült hangulat jellemezte az összecsapást, a HVSE-nek meglehetősen sietős volt, fogyott az idő, az Újpest pedig érthető módon kényelmesebb helyzetben volt. Mindkét oldalon adódtak helyzetek, a Haladás ismét megpróbálkozott az öt a négy elleni formációval, azonban ez sem volt elég az újabb egyenlítéshez, az Újpest 3-2-es győzelmet aratott.