Futsal: vereséget szenvedett a Berettyóújfalutól a Haladás

A szombathelyiek hiába küzdöttek, a vendégek a hajrában eldöntötték a három pont sorsát.

FÉRFI FUTSAL NB I. 17. FORDULÓ

HALADÁS VSE - MVFC BERETTYÓÚJFALU 0-3 (0-0)

Haladás VSE: Alasztics Marcell - Kovács Máté, Vidák Balázs, Sipos Gergő, Vas Ádám, Horváth Bendegúz, Homlok Levente, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Kárász Noel, Papp Zsombor, Gerencsér Antal, Volner Bence, Henrique Diniz

Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

MVFC Berettyóújfalu: Mezei Dániel - Horváth Norbert, Rábl János, Szabó Péter, Henrique Diniz, Sándor Máté, Nagy Imre, Tóth Attila, Rézműves Tibor, Kártik Zsombor, Szatmári Ákos, Nagy Dániel, Sidnei, Takács Zoltán

Edző: Trencsényi János

Gólszerzők: Sidnei (28'), Nagy Imre (39'), Rábl János (40')

Az alapszakasz utolsó előtti fordulójában a nagy rivális Berettyóújfalut látta vendégül a Haladás futsalcsapata. Juanra Calvo, a szombathelyiek mestere ezúttal sem volt könnyű helyzetben, ami az összeállítást illeti, Szalmás Zoltán. Gerencsér Antal, Henrique Diniz viszont már ott volt a keretben, mindannyian a csapat rendelkezésére álltak.

Mindkét együttes számára nagy téttel bírt a találkozó, a Berettyóújfalu a felsőházi rájátszásért küzdött, a hazaiak pedig az alapszakasz első helyének megszilárdításáért. A vendégek kezdtek aktívabban, majd ahogy teltek a percek, kiegyenlítettebbé vált a játék és a HVSE is magas fordulatszámon pörgött. Kemény, ám sportszerű mérkőzést játszottak a felek, szépen gyűltek a faultok hazai oldalon, ami nem kecsegtetett sok jóval Juanra Calvo tanítványai számára. Komolyabb helyzet nélkül csordogált a találkozó, az első időkérés pedig a szombathelyieké volt, öt perccel a szünet előtt. Ez érezhetően jót tett nekik, a játékrész végén nagyobb nyomást helyeztek ellenfelükre a zöld-fehérek, de csak helyzetekig jutottak, így maradt a 0-0-ás állás húsz perc után.

A pihenő után sem igazán változott a játék képe. Mindkét csapat próbálkozott, főként átlövésekkel, a jól szervezett védekezéssel szemben azonban egyik gárdának sem volt ellenszere. Egy villámgyors támadás végén Kovács Mátéval szemben szabálytalankodtak a vendégek, jó helyről végezhetett el szabadrúgást a címvédő, a sorfal azonban útját állta a lövésnek. A Berettyó a találkozó ezen szakaszában kontrákra rendezkedett be, Nagy Imre lövéseinél még védeni tudott Alasztics, egy sarokrúgást követően azonban Sidnei előnyhöz juttatta a hajdúságiakat (0-1). A vezetés megszerzése után igyekezett még stabilabban védekezni a pirosmezes együttes, a házigazda pedig kockáztatott, s egy időkérés után öt a négy elleni játékra váltott. Ez nem hozta meg a gyümölcsét, sőt, mi több, a 39. percben Sidnei a gólja mellé ezúttal egy asszisztot is kiosztott, Nagy Imre volt a befejező (0-2). A vasiak folytatták az emberelőnyös játékot, ebből viszont le is zárta a mérkőzést a Berettyó, ugyanis Henrique Diniz kísérlete Rábl Jánost találta telibe, a labda pedig az üresen álló kapuban kötött ki (0-3).  A foghíjas szombathelyiek ezúttal is nagyot küzdöttek, a hajrá azonban a vendégeknek sikerült jobban, akik így háromgólos győzelmet arattak.

A listavezető az alapszakasz utolsó mérkőzésén a TFSE ellenfele lesz, a találkozóra január 31-én 20 óra 30 perckor kerül sor.