2024.04.16., kedd  •  Csongor napja
Futsal: tovább menetel a Haladás, a TFSE ellen is begyűjtötte a három pontot

A Juanra-legénység fokozatosan őrölte fel ellenfelét, a második félidei rohamra pedig nem tudtak reagálni a fővárosiak.

FÉRFI FUTSAL NB I. 9. FORDULÓ

HALADÁS VSE - TFSE-BESTRONG 7-4 (2-1)

Haladás VSE: Alasztics Marcell - Luiggi Longo, Sipos Gergő, Dávid Richárd, Leandro Rezala, Gyimesi Máté, Homlok Levente, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Gerencsér Antal, Vas Ádám

Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

TFSE: Haála Kada, Sóvári Benedek, Dudás Dániel, Amaro Anibal, Robert Pereira, Nagyistván Balázs, Szabó Zsolt, Szentjóby Krisztián, Kulik Renátó, Fehér Dániel, Lipl Noel, Tóth Dávid

Edző: Soltész Levente

Gólszerzők: Hajmási Milán 13., Luiggi Longo 2 (20., 25.), Sipos Gergő 25., Vatamaniuc-Bartha Dávid 31., Szalmás Zoltán 32., Dróth Zoltán 33., ill. Szabó Zsolt 18., Kulik Renátó 33., Lipl Noel 36., Robert Pereira 39.

A Kecskemét, valamint a Berettyóújfalu elleni győzelem után ezúttal hazai környezetben, a TFSE ellen lépett pályára a Haladás VSE futsalcsapata. A szombathelyiek a pink október keretein belül rózsaszín pólót viseltek a bemelegítés során, ezzel is felhívva a figyelmet a mellrák elleni küzdelemre.

Zöld-fehér helyzetekkel kezdődött a találkozó, aktívabb volt a címvédő, a vendégek egyértelműen kontrákra rendezkedtek be. Hajmási Milán gólját érvénytelenítették, a TFSE egyre bátrabban játszott, mindkét kapustól bravúrokra volt szükség ahhoz, hogy megmentsék csapatukat a góltól. A hazaiak játszottak veszélyesebben, Dróth pazar lövésnél ismét nagyon kellett védenie Haálának, a 13. percben azonban Hajmási Milán sarkazásánál már ő is tehetetlen volt (1-0). Az egyértelműen látszott, hogy a fővárosiak nem feltett kezekkel érkeztek a a vasi megyeszékhelyre, a nyílt sisakos játéknak pedig a 18. percben egyenlítés lett az eredménye (1-1). Sokan elkönyvelhették már, hogy döntetlennel vonulnak szünetre a felek, ekkor azonban Luiggi Longo életerős lökete talált utat a kapuba, amivel 2-1-re vezetett a házigazda.

Dróth Zoltánék szerették volna minél hamarabb lezárni a mérkőzést, nagy elánnal jöttek ki a második játékrészre, a brazil Liuiggi Longo duplájával pedig sikerült is tovább nővelni az előnyt (3-1). Sőt, mi több, egy perc sem telt el a gól után, amikor Sipos Gergő is eredményes tudott lenni, 4-1-nél eldőlni látszott a három pont sorsa. A budapestiek ennek ellenére nem váltak hitehagyottá, az utolsó szalmaszálba próbáltak kapaszkodni, a 31. percben azonban Vatamaniuc-Bartha Dávid harcosságának köszönhetően újabb gólnak örülhetett a HVSE (5-1). A pirosmezesek a kapufát találták el, a Haladás pedig hatodik alkalommal is mattolta ellenfele védelmét, Szalmás Zoltán volt eredményes (6-1). Ezt követően öt a négyre váltott a TFSE, amit ki is tudott használni, 6-2-nél azonban Dróth Zoltán megszerezte a mérkőzés talán legszebb találatát, egyben a hetedik zöld-fehér gólt (7-2). Ekkor már nem volt veszítenivalója a vendégeknek, folytatták az emberfölényes játékot, amiből előbb Lipl Noel, majd Robert Pereira kozmetikázta tovább az eredményt. A budapestiek erejéből azonban csak erre futotta, a rövidzárlatok megbosszulták magukat, így a szombathelyiek 7-4-es győzelmüknek köszönhetően tovább menetelnek a bajnoksában.

Jövő héten azonban már nem csak a hazai pontvadászatban, hanem a nemzetközi kupaporondon is menetelésre lesz szükség, Dávid Richárdék ugyanis Máltára utaznak, hogy a házigazda Luxol St. Andrews, a svéd Hammarby, valamint a lengyel Recor Bielsko-Biala ellen kivívják a Bajnokok Ligájában a legjobb 16 közé jutást.

Már tudják, hol mérnek a vasi rendőrök a Speedmarathonon
A vasi rendőrök száznál is több javaslatot kaptak az itt élőktől, hogy hol mérjenek majd április 19-én.
Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.