2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Futsal: tovább menetel a címvédő, idegenben győzte le a Berettyóújfalut a Haladás

A zöld-fehérek továbbra is magabiztos teljesítménnyel vezetik a felsőházi rájátszás tabelláját.

FÉRFI FUTSAL NB I. FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS 3. FORDULÓ

MVFC BERETTYÓÚJFALU - HALADÁS VSE 2-4 (1-1)

MVFC BERETTYÓÚJFALU: Mezei Dávid - Horváth Norbert, Nagy Imre, Rábl János, Rafinha, Sipos Robin, Tóth Attila, Rézműves Tibor, Szabó Péter, Sándor Máté, Szatmári Ákos, Nagy Dániel, Takács Zoltán, Matheus

Edző: Trencsényi János

HALADÁS VSE: Alasztics Marcell - Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Dávid Richárd, Vas Ádám, Gyimesi Máté, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Gerencsér Antal, Henrique Diniz

Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Gólszerzők: Matheus 11., Nagy Imre 33., ill. Henrique DIniz 6., Dróth Zoltán 23., Vas Ádám 25., Kovács Máté 40.

Szuperrangadóval folytatódott a Férfi Futsal NB I. felsőházi rájátszása, a címvédő Haladás a nagy rivális Berettyóújfalu otthonába látogatott. A két együttes alapszakaszban lejátszott találkozóin mindkétszer a vendég alakulat nyert, a szombathelyiek 3-1, míg a hajdúságiak 3-0 arányban.

Nagy elánnal kezdtek a csapatok, két támadó szellemű gárda volt a pályán, a vezetést azonban a vasiaknak sikerült megszerezniük a 6. minutumban, méghozzá Henrique Diniz révén (0-1). Alig egy perccel később aztán nagyon közel járt az egyenlítéshez az MVFC, Dávid Richárd azonban egy hatalmas mentéssel megakadályozta, hogy 1-1-re módosuljon az állás. A hazaiak a bekapott gól után öt a négy elleni játékra váltottak, majd  a 11. percben a Nyírgyulajtól érkező Matheus révén összejött nekik az egyenlítés, kezdődhetett minden elölről (1-1). Egy rövid szünet után ismét emberelőnyös formációt alkalmazott a Berettyó, folyamatos koncentrációra volt szükség a HVSE részéről. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mindkét hálóőrnek akadt bőven dolga, ám mivel a játékrész hátralévő perceiben már nem született újabb találat, így 1-1-ről várták a csapatok a folytatást.

A második félidő rögtön egy Matheus labdaszerzéssel, majd helyzettek kezdődött, amire Dróth Zoltán egy sistergős kapufával válaszolt. A Haladás csapatkapitánya aztán a gólszerzéssel sem maradt adós, a 23. percben egy remekbe szabott távoli lövéssel ismét előnyhöz juttatta csapatát (1-2). Trencsényi János együttese ismét vészkapusra váltott, Alaszticsnak több alkalommal is nagyot kellett védenie, a 25. percben viszont újabb gólnak örülhetett a címvédő: Vas Ádám pazar szabadrúgásával kettőre nőtt a különbség, 1-3 állt az eredményjelzőn. A folytatásban meglehetősen visszaesett a mérkőzés irama, a 32. percben Alasztics Marcell nézett bele Rafinha közvetlen közelről leadott lövésébe, a válogatott hálóőr nem is tudta folytatni a játékot. Szinte rögtön ezt követően Matheus is közel járt a szépítéshez, Gyimesi Máté eszén azonban nem tudott túljárni. Egy perccel később aztán már a szombathelyiek kapusa sem tudott segíteni, Nagy Imre távoli lövésével egy gólra zárkóztak a hajdúságiak (2-3). Juanra Calvo mester időt kért, a találat egyértelműen jót tett a mérkőzésnek, mindkét csapatnak mennie kellett előre. Dávid Richárd már sárga lappal a birtokában kellett, hogy hősiesen védekezzen, Matheus a kapufát találta el, körömrágós hajrára volt kilátás. A 37. percben ismét öt a négyben rohamozott a házigazda, a HVSE állta a sarat, Gyimesi pedig jól őrizte a kaput. A 39. percben még időt kért Trencsényi János, és ami Vas Ádámnak nem sikerült egy üres kapus szituációnál, az egy labdaszerzés után Kovács Máténak igen: a fiatal játékos egy sakk-matt helyzet végén állította be a 2-4-es végeredményt, amivel újabb három bajnoki pontot zsebelhettek be a zöld-fehérek.

A rájátszás egy válogatott felkészülési tornát követően március 10-én folytatódik a Haladás számára, 18 óra 30 perces kezdettel a DEAC érkezik a Haladás Sportcsarnokba.

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.