2024.04.24., szerda  •  György napja
Futsal: parádés kezdés után verte a Haladás az Aramist

A szombathelyiek már a 4. percben 3-0-ára vezettek, innen pedig már nem tudott visszakapaszkodni a budaörsi alakulat.

FÉRFI FUTSAL NB I. 2. FORDULÓ

HALADÁS VSE – ARAMIS SE 7-2 (4-2)

Haladás VSE: Gyimesi Máté – Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Dávid Richárd, Vas Ádám, Homlok Zsolt, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Nagy Kevin, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Gerencsér Antal, Leandro Rezala

Vezetőedző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Aramis SE: Soós Arnold, Horváth Szabolcs, Edvin Moga, Bognár Bence, Büki Baltazár, Nyerges András, Németh Márton, Vattamány Dávid, Anton Klushyn, Vadászi Edward, Pap Zsombor, Fekete Márk, Lévai Dániel, Sámson Zoltán

Vezetőedző: Flavius Moga

Gólszerzők: Dróth 2., Vas 3., Leandro Rezala 4., Vadászi 7. (öngól), Kovács 29., Nagy 39., Luiggi Longo 39., ill. Büki 15., Bognár 20.

A három mérkőzéses hazai sorozat második felvonása következett a Haladás VSE futsalosai számára csütörtökön este. A Juanra-legénység ellenfele az Aramis együttese volt, amelynek volt miért visszavágnia, hiszen a két csapat legutóbbi szombathelyi összecsapásán 11-2-re a zöld-fehérek diadalmaskodtak.

A hazaiak számára remekül alakultak az első percek, mintha csak le szerették volna másolni a szűk egy évvel ezelőtti sikert: három perc alatt háromszor találtak be, sorrendben Dróth, Vas, valamint Leandro Rezala jegyezték a gólokat. A repülőrajt után is a vasiak maradtak lendületben, valamennyi játékos óriási kedvvel és hatalmas motivációval játszott. A 7. percben aztán tovább nőtt az előny, Vadászi ért bele szerencsétlenül egy középreadott labdába. A vendégek 4-0 után időt kértek, de a mérkőzés ezen periódusában is a HVSE előtt adódtak a nagyobb helyzetek, különösen Gerencsér járt közel ahhoz, hogy betaláljon. Az Aramis küzdött, öt a négy elleni játékra váltott, Büki góljával pedig a szépítés is összejött nekik. Nem csak gólok, faultok tekintetében is 4-1 volt ekkor az állás, a hazaiaknak vigyázniuk kelllett az újabb szabálytalansággal. A hat ugyan nem gyűlt össze, viszont kevesebb, mint egy perccel a félidő előtt az ötödik után szabadrúgást kapott a budaörsi csapat, Bognár Bence pedig értékesítette azt, 4-2-re módosítva ezzel az állás.

A fordulás után ismét magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a zöld-fehérek, igyekeztek nyomást helyezni ellenfelük kapujára, Soósnak pedig akadt is dolga bőven. A vendégek továbbra is vállalták az emberelőnyös játék kockázatát, a Haladás pedig ezt próbálta kihasználni. A 29. percben aztán újabb gólnak örülhetett a hazai publikum: Luiggi Longo labdájára Kovács érkezett remekül. Az Aramis az utolsó szalmaszálba próbált kapaszkodni, folyamatosan öt a négyben játszott, a hazai védelem azonban nagyot dolgozott és hatástalanította ezeket a szituációkat. Sőt, mi több, a hajrában egy percen belül újabb két gólt szereztek, végleg megadva a kegyelemdöfést: előbb Nagy Kevin talált be az üres kapuba, majd nem sokkal később Luiggi használta ki a vendég játékosok hibáját. A HVSE végül magabiztosan, 7-2-re nyerni tudott, s remek formában várhatja a hétfőn 18 órakor kezdődő, Kistarcsa elleni hazai találkozót.