2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Futsal: parádés győzelem, a máltai BL-minitornát is sikerrel indította a Haladás

A szombathelyiek gólzáporos mérkőzésen nyertek a házigazda ellen, Dróth Zoltán, Luiggi Longo és Henrique Diniz is duplázni tudott.

UEFA FUTSAL BAJNOKOK LIGÁJA, LEGJOBB 32 KÖZÖTT, 5. CSOPORT, 1. MÉRKŐZÉS

HALADÁS VSE – LUXOL ST. ANDREWS 6-2 (4-2)

Haladás VSE: Alasztics Marcell – Luiggi Longo, Sipos Gergő, Dávid Richárd, Henrique Diniz, Gyimesi Máté, Homlok Levente, Kovács Máté, Dróth Zoltán, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Gerencsér Antal, Leandro Rezala, Vas Ádám

Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Luxol St. Andrews: Kenneth Rakvaag – Celino Alves, Maikinho, Hebberth Bolt, Emil Raducu, Stefan Vella, Nascimento De Oliveira, Vevé, Attard, Mark Zammit, Marrwan Telisi, Pereira Costa, Carl Azzopardi, Gia Nikvashvili

Edző: Gabriel Dobre

Gólszerzők: Dróth 2 (4., 24.), Henrique Diniz 2 (7., 18.), Luiggi Longo 2 (8., 30.), ill. Veve 10., Maikinho 13.

A máltai házigazda Luxol St. Andrews ellen kezdte meg szereplését a Haladás futsalcsapata a keddtől vasárnapig tartó minitornán a legjobb 32 között. A négyszeres bajnok, egyszeres kupagyőztes szigetországiak keretében öt brazil légiós is helyet kapott, így igencsak komoly ütközet elé néztek Dróth Zoltánék. Az 5. csoport másik, 17 órakor kezdődő mérkőzésn a lengyel Record Bielsko-Biala 7-2 arányban legyőzte a svéd Hammarby gárdáját.

Hazai szabálytalanságokkal indult az összecsapás, Sipos Gergő villámgyorsan kiharcolt két faultot, ami alapjaiban befolyásolta a mérkőzés képét, alakulását. Kezdeményezően, bátran lépett fel a Juanra-legénység, szinte megfojtotta a St. Andrews játékát, akiknek csak momentumaik voltak. Dróth Zoltánnak az első szabadrúgását még nem sikerült gólra váltania, a 4. percben azonban már beköszönt a szombathelyi csapatkapitány és megszerezte a vezetést a HVSE (1-0). Éledezett a hazai csapat, ám Henrique Diniz egy remek egyéni akciót követően megduplázta az előnyt, a 7. percben már 2-0 állt az eredményjelzőn. Gabriel Dobre időt kért, próbálta felrázni övéit, ám mivel hatodik faultjukat is begyűjtötték a szigetországiak, így kisbüntetővel jöhettek a vendégek. Luiggi Longo nem is hibázott, a Haladás pedig tovább növelte előnyét (3-0). A St. Andrews aztán ahelyett, hogy megrogyott volna, három perc alatt két alkalommal is betalált: előbb Veve volt eredményes (3-1), majd Maikinho vette be a kaput (3-2). Juanra mester időt kért, Alasztics nagyokat védett, a félidő hajrájában pedig újra mi domináltunk: Luiggi Longo három gólt is szerezhetett volna, de Henrique Diniz gondoskodott róla, hogy még egyszer közepet kezdhessen a házigazda: Sipos Gergő átadása után megszerezte második gólját, amivel 4-2-re módosította az állást. A máltai alakulat kisbüntetőből szépíthetett volna, a lehetőség azonban kimaradt, mint ahogy Vas Ádám közeli próbálkozása is. Felüörögtek az események, végül kétgólos előnyről várhatta folytatást a zöld-fehér együttes.

A szünet után jó tempót diktáltak a felek, helyzet itt, helyzet ott, bőven akadt dolga mindkét kapusnak. A 24. percben ismét a Haladás örülhetett, ugyanis Dróth Zoltán is duplázni tudott, ezzel pedig már háromgólosra duzzadt a szombathelyi előny (5-2). A St. Andrews jött előre, a vasiak egymást segítve, nagyon masszívan védekeztek, amiből jöhettek a veszélyes ellentámadások. A 30. percben újabb lépést tettek a győzelem felé Juanra tanítványai, Dávid átadása után Luiggi Longo is megszerezte második gólját a találkozón (6-2). Feszült volt a mérkőzés, sokat állt a játék, ám ez sem tudta megtörni és elbizonytalanítani a szombathelyieket. Amikor kellett, Alasztics Marcell remekül avatkozott játékba, biztonságot, stabilitást adva ezzel a csapatnak. A hazaiak az utolsó percig hajtottak, mentek előre, de nem tudtak mit kezdeni a szervezett zöld-fehér védelemmel, így már nem is sikerült újabb gólt szerezniük.

A Haladás magabiztos, 6-2-es győzelemmel kezdte meg szereplését, holnap 17 órától pedig a szintén győzelemmel rajtoló Bielsko Biala együttesével csap össze egy igazi hatpontos mérkőzésen.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.