2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Futsal: nyolcig meg sem állt a Haladás a Magyar Futsal Akadémia ellen

A szombathelyiek szezonbeli első győzelme magabiztosra sikeredett, így három ponttal hangoltak a Berettyóújfalu elleni rangadóra.

FÉRFI FUTSAL NB I 3. FORDULÓ

HALADÁS VSE - MAGYAR FUTSAL AKADÉMIA 8-1 (4-1)

Haladás VSE: Homlok Levente - Kovács Máté, Luiggi Longo, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Rutai Balázs, Alasztics Marcell, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Sipos Gergő, Dávid Richárd, Arnon Santos Cassemiro, Fehér Dániel, Vas Ádám

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Magyar Futsal Akadémia: Boldizsár Márk - Véghelyi Balázs, Boznánszky Gábor, Tarpai Gyula, Fábián Tamás, Gaylhoffer Előd, Hunyadi Mátyás, Bencsik Gergő, Dávid Tamás, Csörge Ciprián, Szabó Dávid, Lőrincz Máté

Edző: Tóth Szabolcs

Gólszerzők: Rutai Balázs (12'), Vatamaniuc-Bartha Dávid (14'), Dávid Richárd (14'), Knizs Olivér 2 (18', 28'), Arnon Santos Cassemiro 2 (25', 34'), Fehér Dániel (40'), ill. Lőrincz Máté (14')

Kisebb szünet után folytatódott a Férfi Futsal NB I, nemzeti együttesünk ugyanis kétszer is megmérkőzött Kuwait legjobbjaival. A VB-selejtezők főpróbáját követően pénteken este hazai mérkőzés várt a HVSE csapatára, a Magyar Futsal Akadémia látogatott Szombathelyre.

A zöld-fehérek némi meglepetésre első győzelmüket szerették volna megszerezni, ennek szellemében is kezdték az összecsapást, Rutai Balázs pedig egymaga több gólt is szerezhetett volna. Egyértelmű mezőnyfölényben játszott a Juanra-legénység, Boldizsár kapusnak rengeteg dolga akadt, a 12. percben azonban már ő sem tudott segíteni csapatán: Rutai Balázs a kapufája után ezúttal már gólt szerzett, 1-0-ra vezetett a házigazda. A találat után is megpróbált minél nagyobb nyomást helyezni ellenfele kapujára a címvédő, rengeteg helyzetet dolgozott ki, majd jött a 14. perc, amely finoman szólva is bővelkedett eseményekben: előbb Vatamaniuc-Bartha Dávid pofozta be közelről Rutai labdáját, majd Lőrincz révén szépítettek a vendégek, Dávid Richárd viszont kisvártatva bombagóllal válaszolt, 3-1 állt az eredményjelzőn. Lendületben maradtak a vasiak, lehetőség lehetőséget követett, a 18. percben aztán Knizs Olivér jóvoltából tovább nőtt az előny, ami azt jelentette, hogy 4-1-es Haladás-vezetéssel mentek pihenőre a felek.

A második felvonás is hasonló forgatókönyvet tartogatott, bekezdett a hazai gárda, amely érezhetően szerette volna megörvendeztetni a kilátogatókat. Már Hajmási ziccerénél is könnyen meglehetett volna az ötödik szombathelyi találat, ez végül a 25. percben született meg, Arnon Santos volt eredményes (5-1). Egy minutummal később aztán Dávid Richárd forintos labdája után Knizs Olivér második gólját is megszerezte az NB I-es együttesben, eldőlni látszott a győzelem, valamint a három pont sorsa (6-1). A vendégek ugyan próbálkoztak, jöttek előre, de a HVSE kontrái rendkívül veszélyesek voltak, ráadásul nem is mindig tudtak visszarendeződni a fehérmezesek. A 34. percben előbb Szalmásról pattant nem sokkal kapu mellé a labda, majd Hajmási centerezését értékesítette Arnon Santos, aki csapata hetedik, önmaga második gólját szerezte (7-1). Hogy mennyire motiváltak voltak a zöld-fehérek, azt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a 40. percben Fehér Dániel úgy támadott le, mintha akkor kezdődött volna a mérkőzés, ebből labdát is csent, találatával pedig be is állította a 8-1-es végeredményt.

A szombathelyiek sikere egy pillanatig sem forgott veszélyben, ez a mérkőzés pedig önbizalmat adhat számukra a szeptember 9-i, Berettyóújfalu elleni szuperrangadóra.