2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Futsal Magyar Kupa: HVSE-döntetlen a negyeddöntő odavágóján az Aramis ellen, a budaörsi mérkőzésre maradt a döntés

Lüktető összecsapást játszott egymással a két együttes, ahol az első félidőben kialakult az 1-1-es végeredmény.

FÉRFI FUTSAL MAGYAR KUPA, 4. FORDULÓ

HALADÁS VSE-ARAMIS SE 1-1 (1-1)

HALADÁS VSE: Gyimesi Máté - Kovács Máté, Luiggi Longo, Gerencsér Antal, Vas Ádám, Homlok Levente, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Papp Zsombor, Henrique Diniz

Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

ARAMIS SE: Nyerges András - Vattamány Dávid, Fekete Márk, Bognár Bence, Büki Baltazár, Molnár Gábor, Fülöp Viktor, Korompay Ábel, Bélavári Botond, Pap Zsombor, Moga Edvin, Lévai Dániel

Edző: Lorant Flavius Moga

Gólszerzők: Luiggi Longo 3., ill. Fekete Márk 12.

Hosszú szünet után játszott ismét tétmérkőzést a Haladás VSE futsalcsapata, a szombathelyiek a Magyar Kupa negyeddöntőjében az Aramis gárdáját fogadták. Tavaly a sorozatnak ebben a szakaszában ütötte el a címvédéstől a Nyírgyulaj a zöld-fehéreket, akik így ezúttal nem szerették volna a véletlenre bízni a dolgot, még úgy sem, hogy Alasztics Marcell, valamint Dávid Richárd sem volt ott a keretben.

Mindkét csapat nagy elánnal vetette magát bele a mérkőzésbe, a 2. percben előbb budaörsi oldalon Fekete Márk veszélyeztetett egy eladott labda után, majd Henrique Diniz kínálta meg Nyerges kapust. A hazaiak egy nagyon fegyelmezett, stabil védekezéssel találták magukat szemben, így aztán főként átlövésekkel próbálkoztak, veszélyesebben játszottak ellenfelüknél. A 3. percben a vezetést is sikerült megszereznie a Juanra-legénységnek, miután Luiggi Longo távoli kísérletébe vendég szempontból rendkívül szerencsétlenül nyúlt bele Nyerges András, a labda pedig a kapuban kötött ki (1-0). Érezhető volt, hogy a vendégek a jó labdaszerzéseikből történő átmenetekben bíznak, ez több alkalommal sem ízlett a szombathelyieknek, Gyimesi Máténak elévülhetetlen érdemei voltak abban, hogy nem tudott kiegyenlíteni az Aramis. A 12. percben viszont ő is tehetetlen volt, egy oldalberúgás Fekete Márkot találta meg a hosszú oldalon, a vendégek játékosa pedig közvetlen közelről nem hibázott (1-1). Nem sokkal később időt kért a narancsmezes együttes, miközben mindkét oldalon szépen gyűltek a faultok, így arra is figyelniük kellett a feleknek. A játékrész hajrájára is maradtak események: előbb Vas Ádám húzott szépen befelé, majd lőtt kapura, majd Bognár Bence találta el a kapufát, ami egyben az utolsó említésre méltó momentun volt az első húsz percben.

A fordulás után bő négy percet kellett várni az első komoly helyzetre: az első félidő kapufával zárult, a második pedig szintén azzal indult, ezúttal Gerencsér Antal volt az elkövető. Jól látható volt, hogy nagyon alaposan felkészültek egymásból a csapatok, nagy taktikai harc folyt a pályán, főleg mezőnyben zajlott a játék. A félidő derekán egy rövid időre öt a négy elleni szerkezetre váltottak a vendégek, melyet kis híján Vatamaniuc-Bartha Dávid büntetett meg, lövését azonban bravúrral blokkolni tudta az Aramis játékosa. Nem sokkal később Kovács Máté közeli próbálkozása érintett két kapufát is, ezúttal Fortuna nem állt a szombathelyiek mellé. Kellemetlen, agresszív játékkal rukkoltak elő a budaörsiek, gyors támadásokat vezettek, így aztán a koncentráció, valamint Gyimesi újabb védései kellettek ahhoz, hogy ne találjanak be a vendégek. Így érkeztünk el a találkozó utolsó perceihez, amikor a vasiak megpróbáltak újítani, nyomást helyezni ellenfelük kapujára, ám nehezen találták a rést a pajzson. A 39. percben Juanra Calvo mester időt kért, majd az egyik oldalon Hajmási Milán, a másikon Büki Baltazár hibázott ziccerben, és mivel már újabb találat nem született, 1-1-es végeredménnyel zárult az összecsapás.

A szombathelyiek számára bajnoki mérkőzéssel folytatódik az idény, április 4-én hétfőn a Veszprém látogat a Rohonci útra, ennek a párharcnak a visszavágójára pedig három hét múlva, április 20-án kerül sor.