2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Futsal: magabiztosan nyert a Haladás és a forduló nagy nyertese lett

Juanra Calvo legénysége 4-1-es győzelmet aratott a Magyar Futsal Akadémia otthonában és a Berettyóújfalu, valamint az Aramis botlásának köszönhetően előzni is tudott, így már a második helyen áll a tabellán.

FÉRFI FUTSAL NB I. 14. FORDULÓ

MAGYAR FUTSAL AKADÉMIA - HALADÁS VSE 1-4 (0-2)

Magyar Futsal Akadémia: Madarász Viktor - Módly Márk, Boznánszky Gábor, Fábián Tamás, Tarpay Gyula, Gaylhoffer Előd, Boldizsár Márk, Szakter Bulcsú, Bencsik Gergő, Módly Dominik, Vas Gergely, Steiner Márk, Szili Domonkos, Lőrincz Máté

Edző: Tóth Szabolcs

Haladás VSE: Homlok Levente, Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Henrique Diniz, Sipos Gergő, Gyimesi Máté, Kovács Máté, Knizs Olivér, Nagy Kevin, Hajmási Milán, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel, Vas Ádám, Rutai Balázs

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Gólszerzők: Boznánszky Gábor 25., ill. Vas Ádám 13., Szalmás Zoltán 16., Fehér Dániel 28., Luiggi Longo 30.

Kiállítva: Tarpai Gyula 13.

A Veszprém elleni győztes rangadó után hétfőn este már újabb erőfelmérő várt a Haladás futsalcsapatára, Juanra Calvo fiai a Magyar Futsal Akadémia otthonába látogattak.

Luiggi Longo életerős lövése nyitotta meg a mérkőzést, majd ahogyan arra előzetesen számítani lehetett, a szombathelyiek ragadták magukhoz a kezdeményezést. A hazaiak főként a védekezésre összpontosítottak, a zöld-fehérek pedig több alkalommal is távoli átlövéssel próbálkoztak, de nem sikerült túljárniuk Madarász kapus eszén. A 13. percben aztán büntetőhöz jutott a címvédő, a labda mögé Vas Ádám állt, aki nem is hibázott és megszerezte a vezetést csapata számára (0-1). A gól után időt kértek a budapestiek, Tóth Szabolcs megpróbálta felrázni övéit, ám Luiggi Longo és Szalmás Zoltán összjátéka után utóbbi már kétgólosra növelte a vendég előnyt (0-2). Helyzetek még akadtak a szünetig, gól viszont már nem esett, így innen következhetett a folytatás.

A szünet után is lendületben maradt a HVSE, letámadott, gólt viszont ezúttal a hazaiak szereztek, Boznánszky Gábor révén szépített a Magyar Futsal Akadémia (1-2). A fővárosiak számára úgy tűnt, felcsillant a remény, ám a 28. percben egy szép mozdulatsor után Fehér Dániel volt eredményes, ezzel pedig újra visszaállt a kétgólos differencia (1-3). Sőt, mi több két minutummal később Luiggi Longo lába sült el, nagy gólt lőtt a léc alá, ezzel pedig eldőlni látszott a találkozó sorsa. A folytatásban ugyan ment előre a szépítésért a MFA, valamint vendég oldalon is voltak helyzetek, több alkalommal viszont már egyik háló sem zörrent meg, így 4-1-es vasi sikerrel ért véget az összecsapás.

A címvédő december 8-án, csütörtökön már ismét pályára lép, a csapat 19 órás kezdettel a Nyíregyháza otthonában vizitál.