Futsal: magabiztosan húzta be a kecskeméti rangadót a Haladás

A Juanra-legénység fontos győzelemmel hangolt a Berettyóújfalu elleni derbire.

SG KECSKEMÉT FUTSAL – HALADÁS VSE 1-5 (0-2)

SG Kecskemét: Rigó László – Ninoslav Aleksic, Klacsák Bence, Darko Ristic, Boznánszky Gábor, Halmavánszki Máté, Biró Attila, Bencsik Roland, Öreglaki Norbert, Hadnagy István, Mánya Szabolcs, Sallai Bence, Kovács Ádám, Kulcsár Gábor

Edző: Koós Károly

Haladás VSE: Gyimesi Máté, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Dávid Richárd, Vas Ádám, Homlok Levente, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Gerencsér Antal, Henrique Diniz

Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Gólszerzők:Öreglaki Norbert (22") Dróth Zoltán 2 (5', 24'), Hajmási Milán (19'), Henrique Diniz (31'), Vatamaniuc-Bartha Dávid (31')

Könnyűnek semmiképpen sem ígérkez összecsapással zárta a hetet a Haladás VSE futsalcsapata. A Juanra legénység a többek között a VB-t megjárt Ninoslav Aleksiccel, valamint Mánya Szabolccsal felálló Kecskemét otthonába látogatott. A hazaiaknál Bencsik Roland, valamint Öreglaki Norbert volt csapata ellen készülhetett. A szombathelyieknél Nagy Kevinre térdsérülés miatt nem számíthatott a spanyol tréner.

Már az első percekben nyomott a HVSE, Sipos Gergő, Luiggi Longo, valamint Kovács Máté is könnyen előnyhöz juttathatta volna a zöld-fehéreket. A Kecskemét beszorult, Vas Ádám löketét bravúrral kellett védenie Rigónak. Az 5. percben viszont már ő is tehetetlen volt: Hajmási labdaszerzése után Dróth mesteri löketével szerezte meg a vezetést a bajnoki címvédő (0-1). Szokásához híven nagyon agresszívan letámadott a Haladás, másodpercekig volt csak a hazaiaknál a labda, egymást érték a helyzetek. Koós Károly együttese aztán némileg erőre kapott, veszélyesebben futballozott a játékrész második felében, az egyenlítés azonban nem sikerült. A kimaradt lehetőségeket Hajmási büntette meg a félidő hajrájában, így húsz percnyi játékot követően 0-2 állt az eredményjelzőn.

Fordulás után erősített a Kecskemét, bőven volt dolga Gyimesinek, aki azonban jól állta a sarat. A 23. percben Öreglaki bombája azonban utat talált a kapuba, visszajött a mérkőzésbe a Kecskemét. Helyzet helyzetet követett, a hazaiak az egyenlítésért, a vasiak a kétgólos előnyért mentek előre. Végül utóbbi forgatókönyv valósult meg, Dróth Zoltán egy újabb remek találattal módosította 1-3-ra a találkozó állását. A kiskunságiak nem adták fel, mindenképpen szerették volna megőrizni hosszú idő óta tartó hazai veretlenségüket. Ettől aztán villámgyorsan nagyon távol kerültek, ugyanis a 31. percben előbb Henrique Diniz, majd Vatamaniuc-Bartha Dávid is beköszönt, már 1-5 volt az állás. A hajrában ugyan megpróbálkozott az öt a négy elleni játékkal a Kecskemét, de Ristic helyzetét leszámítva nem tudott ebből előnyt kovácsolni. A zöld-fehérek végül magabiztos győzelmet arattak, s a tabella éléről, remek formában várhatják az október 15-i, Berettyóújfalu elleni idegenbeli rangadót.