Futsal: magabiztos Haladás-siker Nyírbátorban

A szombathelyiek 7-0-s győzelmet arattak a Bajnokok Ligája-szereplést megelőző utolsó előtti bajnoki mérkőzésükön.

FÉRFI FUTSAL NB I  7. FORDULÓ

NYÍRBÁTORI SC - HALADÁS VSE 0-7 (0-3)

Nyírbátor: Opre Rajmund - Szabó Steven, Szentes-Bíró Tamás, Hadházi Sándor, Csoma Alpár, Tóth Krisztián, Nagy Zsolt, Faragó Lajos, Kerekes Mihály, Rácz Milán, Molnár Richárd, Makai Levente, Lakatos László

Vezetőedző: Baksa Csaba

Haladás VSE: Alasztics Marcell - Luiggi Longo, Nagy Kevin, Dróth Zoltán, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Gyimesi Máté, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Hajmási Milán, Henrique Diniz, Sipos Gergő, Fehér Dániel, Rutai Balázs

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Gólszerzők: Hajmási Milán 5., Dróth Zoltán 2 (9., 36.), Fehér Dániel 20., Henrique Diniz 24., Kovács Máté 26., Vatamaniuc-Bartha Dávid 39.

Keleti túra várt a címvédő Haladás VSE futsalcsapatára az NB I 7. fordulójában, Dróth Zoltánék ugyanis Nyírbátorban vizitáltak péntek este. A szombathelyiek jó passzban várhatták az összecsapást: a Nyíregyházát 8-1, míg a listavezető Aramist 9-2 arányban győzték le az előző két fordulóban.

Ez a lendület érezhető is volt a vendégeken, akik kezdeményezően léptek fel, esélyeshez méltóan ragadták magukhoz az irányítást. A fölény az 5. percben érett góllá, Hajmási góljával szerezte meg a vezetést a HVSE, amely ezután sem lassított. A Juanra-legénység sorra vezette a veszélyes támadásokat, kapuja elé szegezte a nyírségieket, Dróth Zoltán remek egyéni alakítása után pedig a második gólját is megszerezte a 9. minutumban (0-2). A házigazda szinte kizárólag a védekezésre összpontosított, nem igazán tudott kibontakozni, ráadásul a játékrész végén újabb gólnak örülhettek a vasiak, Fehér Dániel alakította 0-3-ra az állást, ami a félidei eredményt is jelentette.

A második felvonás is hasonlóképp indult, az történt a pályán, amit a zöldmezesek szerettek volna, a 24. percben pedig egy Dróth - Diniz összjáték után utóbbi növelte tovább a vendég előnyt (0-4). Kisvártatva aztán Luiggi Longo szolgálta ki Kovács Mátét, aki szezonbeli első gólját szerezte az idényben, eldőlni látszottak a lényegi kérdések. A Nyírbátor ezt követően időt kért, majd öt a négy elleni játékra váltott, ami a labdabirtoklásban is megmutatkozott, komoly veszélyt azonban nem tudtak jelenteni a vendég kapura. Nem úgy, mint Dróth Zoltán, aki a 36. percben duplázni tudott, amivel azonban még nem volt vége a gólgyártásnak, ugyanis az utolsó előtti minutumban Vatamaniuc-Bartha Dávid lökete is utat talált a kapuba, így alakult ki a 0-7-es végeredmény.

A zöld-fehérek jövő héten csütörtökön 18 óra 30 perces kezdettel az Újpest gárdáját fogadják, majd Romániába, Galacba utaznak a Bajnokok Ligája minitornájára, ahol a házigazda United Galati mellett a portugál Benficával, valamint az ukrán Uragan Ivano-Frankviskkal.