2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Futsal Bajnokok Ligája: lengyel riválisát is legyőzte a Haladás, ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé - frissítve

A második félidőben három perc leforgása alatt háromszor is betaláltak a zöld-fehérek, innen pedig már nem tudott visszakapaszkodni a Bielsko-Biala.

UEFA FUTSAL BAJNOKOK LIGÁJA, FŐ FORDULÓ B-ÁG, 5. CSOPORT, 1. MÉRKŐZÉS

HALADÁS VSE – REKORD BIELSKO-BIALA 4-3 (1-0)

Haladás VSE: Alasztics Marcell – Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Dávid Richárd, Vas Ádám, Gyimesi Máté, Homlok Levente, Kovács Máté, Luiggi Longo, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Gerencsér Antal, Leandro Rezala, Henrique Diniz

Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Bielsko-Biala: Bartlomiej Nawrat – Matheus Ribeiro, Artur Poplawski, Pawel Budniak, Michal Marek, Giulio Mura, Krzysztof Iwanek, Michal Kubik, Milosz Krzempek, Kamil Surmiak, Mikolaj Zastawnik, Lukasz Biel, Stefan Rakic, Sebastian Leszczak

Edző: Jesus Garcia Lopez

Gólszerzők: Sipos 17., Dróth 2 (27., 30.), Vas 30. , ill. Budniak 28., Kubik 32., Biel 33.

A Haladás VSE az első fordulót szintén győzelemmel abszolváló Rekord Bielsko Biala együttesével csapott össze csütörtökön délután a Máltai Egyetemi Sportcsarnokban. A zöld-fehérek a Luxol St. Andrews együttesét múlták felül 6-2-re, míg a lengyel ellenfél a svéd Hammarbyt verték 7-2 arányban.

Valamivel többet volt a lengyeleknél a labda a mérkőzés elején, akik főként átlövésekkel próbálkoztak, ezek azonban rendre elkerülték a kaput. Ahogy teltek a percek, a zöld-fehérek is egyre inkább felvették a ritmust, jól járatták a játékszert és ők is bátran kísérleteztek távolról. A Bielsko-Biala rendkívül kellemetlen stílusban játszott, agresszívan letámadott, így több alkalommal is labdát szerzett a szombathelyiek térfelén. Juanra mester tanítványai sem hagyták annyiban a dolgot, Dróth és Henrique Diniz is nagy kedvvel játszott, a 17. percben pedig utóbbi labdaszerzése után Sipos Gergő megszerezte a vezetést a magyar bajnoknak (1-0). A gól után erősített a lengyel gárda, Alaszticsnak nagyokat kellett védenie, de a szombathelyiek kihúzták a hátralévő időt, így egygólos előnnyel mehettek a szünetre.

Hajmási két helyzetével indult a második játékrész, lüktetett a mérkőzés, a zöldmezes lengyelek pedig kénytelenek voltak felvállalni a nyílt sisakos játékot. Helyzet itt, helyzet ott, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, egészen a 27. percig, amikor Dróth Zoltán bombájával 2-0-ára módosult az állás. Alig telt el egy perc, amikor az egész mérkőzésen rendkívül aktív Budniak lövésével szépített a Rekord, 2-1 után azonban ismét a Haladás pillantai következtek: Dróth Zoltán visszaállította a kétgólos különbséget (3-1), majd a középkezdés után nem sokkal Vas Ádám háromra növelte azt (4-1). Garcia Lopez időt kért, csapata Kubik révén szépített (4-2), majd egy minutummal később, immáron emberfölényes játékot játszva Biel vette be a szombathelyi kaput (4-3). Ezúttal Juanra Calvonak kellett reagálni, ő is magához hívta övéit egy kis erőgyűjtésre a hajrá előtt. A lengyelek az utolsó hét percet öt a négyben játszották le, a Haladás azonban hősiesen védekezve őrizte kapuját és ezzel együtt az előnyt is. Újabb gól már nem született a találkozón, maradt a 4-3-as végeredmény, ami azt jelenti, hogy továbbra sem talált legyőzőre a HVSE a nemzetközi porondon.

A csoport másik mérkőzésén a Luxol St. Andrews 3-2 arányban legyőzte a Hammarbyt, ezzel pedig biztossá vált, hogy a zöld-fehérek ott vannak az elitkörben, azaz Európa legjobb 16 csapata között.