2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Futsal: Legyőzte az FTC-t a bajnoki rajton a Haladás VSE

A Haladás VSE futsalcsapata számára a Ferencváros elleni idegenbeli mérkőzéssel kezdődött meg a 2020/2021-es bajnoki szezon. A szombathelyiek láthatóan túltették magukat az előző szezonban történteken, és magabiztos, jó játékkal 2-4 arányban legyőzték ellenfelüket a nyitófordulóban.

FÉRFI FUTSAL NB I. 1. FORDULÓ

FTC-FISCHER KLÍMA - HALADÁS VSE 2-4 (1-3)

FTC: Tóth - Horváth, Sámson, Öreglaki, Bognár      Cserék: Nyerges, Gellérfi, Rábold, Fekete, Cseri, Érsek, Fülöp, Milavecz

Vezetőedző: Madarász János

Haladás VSE: Alasztics - Soares de Melo, Dróth, Vas, Vidák     Cserék: Gyimesi, Nagy, Hajmási, Horváth, Simic, Sipos, Dávid, Gerencsér, Szakasics

Vezetőedző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Gólszerzők: Fekete 15., Sámson 28., ill. Horváth 5., Vas 2 (7., 33.), Dróth 18.

Több mint öt hónap után újra tétmérkőzésen léptek pályára a Haladás VSE futsalosai. A Juanra-legénység a bajnoki nyitányon az FTC együtteséhez látogatott a győztes szezonkezdet reményében. A felkészülés jól sikerült a szombathelyieknek, három felkészülési találkozójukból kettőt megnyertek, a Dunaferr ellen pedig 2:2-es döntetlent játszottak. A hazaiaknál a kezdő ötösben kapott helyet a korábban Szombathelyen játszó Öreglaki Norbert.

Már a mérkőzés első perceiben érezhető volt, hogy a Fradinak egy rendkívül motivált, eltökélt Haladással lesz dolga, amely számára minden mérkőzésen csak a három pont elfogadható. A szombathelyiek nagyon aktívan kezdték a mérkőzést, agresszíven letámadták ellenfelüket, a labdakihozatalokkal rendre meggyűlt a hazaiak baja. A veszélyes Haladás-próbálkozásoknál Tóth Gyulának többször is bravúrt kellett bemutatni, hogy ne kerüljön hátrányba csapata. A vendéglehetőségek után a Fradinak is sikerült veszélyeztetnie Alasztics kapuját, méghozzá egy szép egyéni megmozdulás után, a lövés azonban a kapufán csattant. Ahogy ilyenkor lenni szokott, a kihagyott lehetőség megbosszulja magát: nem sokkal később Gerencsér adott kiváló labdát a csapatkapitánynak, Horváth Péternek, aki egy ütemtelen lövéssel szerezte meg a vezetést a vasi együttesnek. A gól után gyorsan egyenlíthetett volna a Ferencváros, Sámson azonban közvetlen közelről nem találta el a kaput. Nem úgy Vas, aki Vidák remek keresztbelőtt labdájára érkezett, és megduplázta a szombathelyi előnyt. A 11. percben a Fradi válogatott hálóőre, Tóth Gyula kis híján fejjel adott gólpasszt, a próbálkozásba azonban beleléptek a vendég védők.

Továbbra is a Haladás volt aktívabb, de a Ferencváros ellentámadásaiban rendre ott volt a veszély, nem nyugodhattak tehát meg a fehér mezben játszó vendégek. A hazaiak a 15. percben meglehetősen érdekes körülmények között egyenlítettek: Alasztics kidobása után oldalberúgással következhetett az FTC, a harmadik számú játékvezető azonban megnyomta a dudát, miután Juanra mester jelezte időkérési szándékát. A szabályok értelmében, mivel a Ferencvárosnál volt a labda, nem következhetett volna még az időkérés. A dudaszó alaposan megzavarta a vendégeket, a gyorsan elvégzett berúgásból pedig Fekete Róbert szerezte meg a szépítő találatot. A gólt heves reklamálás követte a vendégkispadnál, a játékvezetőnek több sárga lapot is ki kellett osztania. A pár perces közjáték után Bognár egyenlíthetett volna ki, lövése azonban ha csak centikkel is, de kapu fölé ment. A 18. percben aztán Dróth villantotta meg klasszisát, és egy gyönyörű lefordulás után növelte a vendégelőnyt, így 1-3-mal mehettek az öltözőbe a csapatok.

A második játékrészt is aktívabban kezdte a Haladás, Vas, valamint Dróth is távolról próbálta bevenni Tóth Gyula kapuját. A legnagyobb lehetőség azonban Hajmási előtt adódott, aki Dróth kiváló lekészítése után lőtt kapufát. Rendkívül jó iramú, lüktető mérkőzést láthattak a nézők, a két csapaton nyoma sem volt a koronavírus miatti hosszú szünetnek. A hazaiak a kétgólos hátrány ellenére sem adták fel, Sámson révén pedig sikerült is 2-3-ra felzárkózniuk. A szépítő gól után inkább a Fradi percei következtek, nyomás alá tudták helyezni a szombathelyi kaput, de a vasiak hősiesen védekeztek, és Alasztics is kiválóan állta a sarat a kapuban. A Haladásnak is megvoltak a lehetőségei, hogy lezárja a találkozót, a 33. percben ez sikerült is: Vidák legurítása után Vas Ádám szerezte meg önmaga második, csapata negyedik gólját a találkozón. A hazaiak a mérkőzés hátralévő részében  mindent egy lapra feltéve támadtak, az utolsó öt percre vészkapusra váltott Madarász János együttese, de ez sem segített. Újabb gólt egyik csapatnak sem sikerült szerezni, a zöld-fehér rangadó 2-4-es végeredményt hozott.

A Haladásnak nehéz mérkőzésen sikerült begyűjteni a három pontot egy rendkívül jól és szimpatikusan játszó FTC ellen. A vendégek a mérkőzés nagy részében uralni tudták a játékot, amikor pedig arra volt szükség, szervezetten, fegyelmezetten védekeztek, és abból vezették a veszélyes ellentámadásokat. A játék képe alapján megérdemelt győzelemmel kezdte a bajnokságot a szombathelyi együttes, amely a következő fordulóban, szeptember 7-én a Dunaferr együttesét látja vendégül az Aréna Savariában.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.