2024.04.24., szerda  •  György napja
Futsal: kiütéses Haladás-siker, nem adott esélyt a címvédő a Nyíregyházának

A szombathelyiek a Magyar Futsal Akadémiához hasonlóan a nyírségieket is 8-1-re győzték le.

FÉRFI FUTSAL NB I 5. FORDULÓ

HALADÁS VSE - Á STÚDIÓ FUTSAL NYÍREGYHÁZA 8-1 (5-0)

Haladás VSE: Alasztics Marcell - Nagy Kevin, Hajmási Milán, Arnon Santos Cassemiro, Rutai Balázs, Gyimesi Máté, Kovács Máté, Luiggi Longo, Knizs Olivér, Sipos Gergő, Dávid Richárd, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Nyíregyháza: Hegyes Benjámin - Ladányi Dávid, Varga Dániel, Krajnyák Zsolt, Gügyei Zoltán, Szabolcsi Máté, Petró Martin, Kovács Béla, Kovács Máté, Lakatos Péter, Kovács Erik, Lakatos László, Pataki István, Bagdi Róbert

Edző: Lovas Norbert

Gólszerzők: Sipos Gergő (5'), Hajmási Milán 3 (6', 16', 33'),  Arnon Santos Cassemiro (13'), Rutai Balázs (15'),  Knizs Olivér (21'), Dávid Richárd (32'), ill. Varga Dániel (34')

Válogatott szünet után folytatódott az élvonalbeli futsalbajnokság, a Haladás VSE pedig a Nyíregyháza gárdáját látta vendégül hétfőn este a Haladás Sportcsarnokban. A szombathelyieknél Dróth Zoltán, Szalmás Zoltán, valamint Homlok Levente sem állt Juanra Calvo vezetőedző rendelkezésére.

A zöld-fehérek hatalmas lendülettel kezdték a mérkőzést, rögtön beszorították ellenfelüket, az 5. percben pedig egy kiváló SIpos Gergő-lövéssel meg is szerezték a vezetést (1-0). A gól után is lendületben maradt a címvédő, sorra dolgozta ki a veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat, egy minutummal később pedig Hajmási Milánnak köszönhetően már kétgólos volt a vasiak előnye (2-0). Motivált, agilis Haladást láthattunk a pályán, amely nem csak eredményesen, de sokszor látványosan is játszott. Ezt a 13. perc is alátámasztotta, amikor is Arnon Cassemiro remek egyéni alakítást követően talált be és módosította 3-0-ra a találkozó állását. A vendégek ugyan próbálkoztak, egy alkalommal kapufáig is eljutottak, Alasztics Marcell azonban jól avatkozott játékba, amikor a helyzet úgy kívánta. Játékrész utolsó negyedéhez érkezve folytatódott a hazai gólgyártás, előbb Rutai Balázs volt eredményes, majd Hajmási Milán duplázott, így 5-0-s hazai vezetésről következhetett a második játékrész.

A Juanra-legénység ott folytatta, ahol abbahagyta, Knizs Olivérnek mindössze 21 másodpercre volt szüksége, hogy betaláljon, egy sakk-matt akció után már 6-0-ra ment a HVSE. A címvédő. A tekintélyesnek mondható előny tudatában is rohamoztak Dávid Richárdék, a következő találatot pedig épp a válogatott klasszis szerezte egy remek kapáslövés után (7-0). A lényegi kérdések eldőltek, a gólgyártással viszont még ekkor sem álltak le a zöldmezesek, egy okos szabadrúgás-variáció végén Rutai gurított Hajmásihoz, aki harmadszor is bevette a nyíregyházi kaput. A vendégek erejéből már csak a szépítésre futotta, a 34. percben Varga Dániel kozmetikázott az eredményen, a HVSE végül nagyon magabiztos, 8-1-es győzelmet aratott.

E hét pénteken, szeptember 30-án már újabb erőfelmérő vár Juanra Calvo tanítványaira, 18 órás kezdettel a hibátlan, remek formában lévő Aramis látogat Szombathelyre.