2024.04.24., szerda  •  György napja
Futsal: kiütéses Haladás-siker, meg sem állt tíz gólig a címvédő

A zöld-fehérek 10-2-re győzték le a Rubeola gárdáját, ezzel pedig az élen zárták a bajnokság alapszakaszát.

FÉRFI FUTSAL NB I. 22. FORDULÓ

HALADÁS VSE - RUBEOLA FC 10-2 (5-1)

Haladás: Gyimesi Máté - Szalmás Zoltán, Nagy Kevin, Dróth Zoltán, Vas Ádám, Alasztics Marcell, Kovács Máté, Luiggi Longo, Knizs Olivér, Henrique Diniz, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel, Rutai Balázs

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Rubeola: Vincze Szabolcs - Maruzsi Máté, Somogyi Márk, Huszty Dániel, Gál Máté, Kovács Balázs, Rohrbeck Balázs, Csikós Erik, Hadzsi Máté, Katona Noel

Edző: Jenei Ottó

Gólszerzők: Nagy Kevin 2., Rutai Balázs 2 (5., 12.), Dróth Zoltán 2 (9., 17.), Luiggi Longo 21., Szalmás Zoltán 25., Vas Ádám 28., Henrique Diniz 2 (29., 31.)., ill. Gál Máté 12., Rohrbeck Balázs 37.

A Haladás Sportcsarnokban lépett pályára hétfőn este a bajnoki címvédő Haladás VSE futsalcsapata, amely a Rubeola gárdáját látta vendégül az alapszakasz utolsó fordulójában.

A találkozót a zöld-fehérek kezdték aktívabban, rögtön nyomást helyeztek ellenfelükre, Nagy Kevin révén pedig már a 2. percben előnybe is kerültek. A vezetés megszerzése után is tovább rohamozott a Juanra-legénység, sorra dolgozták ki a helyzeteket, Rutai Balázs bombagóljával pedig az 5. percben meg is duplázták a különbséget (2-0). A folytatásban aztán egy bátrabb játékot vállalt fel a csömöri gárda, lövésekig, lehetőségekig is eljutottak, az újabb gólt viszont ismét a hazaiak szerezték, Dróth Zoltán lövését mintha zsinóron húzták volna (3-0). A Rubeola időt kért, kisvártatva azonban Rutai Balázs duplázni tudott, amire Gál Máté válaszolt, a 12. minutumban 4-1 állt az eredményjelző táblán. A háromgólos előny tudatában sem vett vissza a HVSE, Knizs Olivér előbb nagy ziccerbe került, majd elévülhetetlen érdemei voltak Dróth Zoltán második találatában, így aztán 5-1-ről várhatták a csapatok a folytatást.

A fordulás után Luiggi Longonak mindössze 14 másodpercre volt szüksége, hogy beköszönjön, majd Kovács Máté ziccerénél járt közel a Haladás a hetedik gólhoz. A szombathelyiek a faultokat is szorgosan gyűjtögették, de az újabb góllal sem maradtak adósak, a 25. percben Szalmás Zoltán módosította 7-1-re az eredményt. A vendégek mentek előre a becsületgólért, Gyimesi Máté azonban kiválóan avatkozott játékba, ha arra volt szükség. A 28. percben újabb találatnak örülhetett a vasi publikum, Vas Ádám volt eredményes (8-1). Egy minutummal később Henrique Diniz is feliratkozott a gólszerzők közé, sőt, mi több, rövid idő leforgása alatt duplázni is tudott, így a 31. percben már 10-1 volt a találkozó állása. A hátralévő időben is a házigazda akarata érvényesült, s ugyan Rohrbeck Balázs révén ebben a játékrészben is betaláltak a csömöriek, a Haladás nagyon magabiztos, 10-2-es sikerrel hangolt a február 17-i, pénteki Újpest elleni Magyar Kupa-összecsapásra.