Futsal: Kétgólos hátrányból fordítva nyert a Haladás a Kecskemét ellen

A több alapemberüket is nélkülözni kényszerülő szombathelyiek nagyot küzdve szerezték meg a győzelmet a forduló rangadóján.

FÉRFI FUTSAL NB I, 15. FORDULÓ

HALADÁS VSE - SG KECSKEMÉT FUTSAL 6-4 (2-3)

Haladás: Gyimesi - Darrieer, Horváth, Simic, Sipos  Csere: Homlok, Kovács, Nagy, Hajmási, Dávid, Papp, Dróth, Gerencsér, Vidák

Vezetőedző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Kecskemét: Tombácz - Gavrilovic, Ristic, Scherban, Mánya   Csere: Verebélyi, Csákó, Simic, Récsei, Sallai, Szedmák

Vezetőedző: Koós Károly

Gólszerzők: Darrieer 2 (3., 33.), Dróth 19., Dávid 2 (28., 37.), Horváth 36., ill. Mánya 2 (5., 18.), Simic 2 (7., 26.)

Másfél hónap után játszott ismét bajnoki mérkőzést a Haladás VSE futsalcsapata. A Juanra-legénység legutóbb november 27-én lépett pályára, akkor a DEAC együttesét győzte le 2-6 arányban. Az ellenfél a tabella harmadik helyét elfoglaló Kecskemét volt, amely több csapat orra alá is borsot tört már a szezonban. Juanra mester nem számíthatott Vas Ádámra és Alasztics Marcellre sem, akik egyaránt megküzdöttek a koronavírussal.

A bajnokaspiráns zöld-fehérek már a mérkőzés elején megpróbálták magukhoz ragadni a kezdeményezést és nyomást gyakorolni a kék mezben játszó kiskunságiakra. A fölény a 3. percben góllá is érett, miután Sipos csent labdát és tálalt önzetlenül Darrieer elé, aki közelről nem hibázott. A szombathelyieken nem látszott a hosszú kihagyás, több lehetőségük is volt, hogy megduplázzák előnyüket, ezeket azonban nem sikerült értékesíteni. Nem úgy, mint kecskeméti oldalon: egy szabadrúgás-variáció után a csapatkapitány, Mánya Szabolcs volt eredményes, ezzel egalizálni tudott Koós Károly együttese. Nagy löketet adott a vendégeknek az egyenlítő találat, egy újabb rögzített szituáció révén az ő Simicük, Bozidar Simic volt eredményes, ezzel meg is fordították a találkozót. A Haladás ezt követően rendezte a sorokat, ismét Juanra együttese irányította a találkozót, ám a helyzetkihasználás hagyott némi kívánnivalót maga után. A kecskemétiek a veszélyes ellentámadásaikkal próbáltak zavart kelteni, de amikor szükség volt rá, Gyimesi kiválóan avatkozott közbe. A vasiak fiataljai kifejezetten jó teljesítménnyel hálálták meg a bizalmat, többször ígéretes helyzetbe kerültek. A félidő végén aztán felpörögtek az események: előbb Mánya váltott gólra egy kisbüntetőt, majd egy perccel később Dróth bombázott be egy szabadrúgást. A csapatok így 2-3-as eredménnyel fordultak a második játékrészre.

A szünet után is a Haladás akarata érvényesült, de nem akart összejönni az egyenlítő találat. A másik oldalon Bozidar Simic azonban megszerezte csapata negyedik, önmaga második gólját, ezzel pedig visszaállt a kétgólos különbség. Nem örülhettek azonban sokáig a vendégek, ugyanis Dávid harcosságának köszönhetően nagyon gyorsan sikerült válaszolnia a vasiaknak, ez pedig újra nyílttá tette az összecsapást. Nagy tempót diktáltak a csapatok, egy pillanatnyi megállás sem volt, ahogyan az egy rangadóhoz méltó. A zöld-fehérek a folytatásban magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak és teljesen beszorították ellenfelüket. A Kecskemét a 33. percig állta a sarat, ekkor azonban Darriier lőtt nagy gólt és egyenlített ki. Juanra együttese nagyon feltolta a védekezését, rögtön letámadta a kékmezeseket. Ezzel sikerült is őket hibára kényszeríteni: Ahogy Dávid Richárd szépítő találata előtt, úgy ezúttal is Bozidar Simic volt meglehetősen könnyelmű, Horváth Péter pedig lecsapott a labdára és négy perccel a vége előtt vezetéshez juttatta a Haladást. A hajrára vészkapus játékra váltott Koós Károly együttese, de így sem tudtak mit kezdeni a szervezett szombathelyi védekezéssel. Ráadásul a 37. percben ismét Dávid Richárd volt a főszereplő, aki ezúttal sem ismert elveszett labdát, ezért pedig újabb gól lett a jutalma, 6-4-re vezetett a vasi alakulat. A vendégek ugyan próbálkoztak még, de Darko Ristic kiállítása végleg megpecsételte a sorsukat. A Haladás kétgólos hátrányban sem tört meg, csapatként küzdve sikerült megfordítania a találkozót, aminek köszönhetően egy rendkívül értékes győzelmet könyvelhet el.

A szombathelyiek legközelebb január 15-én lépnek pályára, méghozzá az Aramis vendégeként.