Futsal: idegenben győzte le a nagy rivális Berettyóújfalut a Haladás a forduló rangadóján

Továbbra is megállíthatatlan a szombathelyi együttes, amely magabiztosan, ötpontos előnnyel vezeti a tabellát.

FÉRFI FUTSAL NB I. 8. FORDULÓ

MVFC BERETTYÓÚJFALU – HALADÁS VSE 1-3 (0-1)

MVFC Berettyóújfalu: Mezei Dávid – Horváth Norbert, Rézműves Tibor, Rábl János, Takács Zoltán, Sándor Máté, Daróczi Dávid, Sipos Robin, Tóth Attila, Szabó Péter, Kártik Zsombor, Szatmári Ákos, Nagy Dániel

Vezetőedző: Trencsényi János

Haladás VSE: Alasztics Marcell – Kovács Máté, Luiggi Longo, Dróth Zoltán, Henrique Diniz, Gyimesi Máté, Szalmás Zoltán, Hajmási Milán, Sipos Gergő, Dávid Richárd, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Gerencsér Antal, Vas Ádám

Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Gólszerzők: Tóth Attila 35., ill. Hajmási Milán 4., Vas Ádám 2 (33., 38.)

Pénteken került sor a szezon első Berettyóújfalu-Haladás összecsapására, melyet a hajdúságiak otthonában rendeztek. A tavalyi idény két finalistájának mérkőzései minden alkalommal igazi csemegének ígérkeznek, ez pedig most sem volt másképp. A szombathelyiek a nyitófordulóban elszenvedett vereség óta hat meccsen tizennyolc pontot gyűjtöttek, míg a Mezei-Vill egy döntetlennel, egy vereséggel és négy győzelemmel a tabella harmadik helyéről várhatta az ütközetet.

Remekül kezdett a zöld-fehér alakulat, beszorította ellenfelét, jelezve, bizony mindhárom pontot szeretné hazavinni. Luiggi Longo, Dróth Zoltán, valamint Hajmási Milán is nagyon aktív volt a vendégeknél, utóbbi révén pedig a vezetést is sikerült megszerezniük a 4. percben. Nagyon agresszívan, agilisan játszott a HVSE, nem ismert elveszett labdát, a Berettyónak pedig láthatóan nem ízlett a dolog. Trencsényi János együttese rögtön öt a négy elleni játékra váltott, próbált újítani, a vasiak azonban nagyon fegyelmezetten védekeztek, ha arra volt szükség. A félidő vége felé közeledve Alaszticsnak első védését kellett bemutatnia, a szünetre maradt a 0-1-es állás, a Haladás tehát egygólos előnnyel várhatta a folytatást.

A fordulás után némileg megváltozott a játék képe, sokkal keményebb, harcosabb házigazda volt a pályán, nagy munkát kellett hátul végeznie a szombathelyieknek. Továbbra is emberfölényes játékot próbált a Berettyóújfalu, ám ez nem volt túl hatékony, sőt, mi több, Hajmási Milán nagyon közel járt hozzá, hogy egy labdavesztést kihasználva megduplázza a zöld-fehér előnyt. A Juanra-legénység a 33. percben aztán ismét örülhetett, egy Dróth-Vas összjáték után utóbbi módosította 0-2-re az eredményt. A hazaiak nem adták könnyen magukat, rendületlenül mentek előre, Tóth Attila révén pedig vissza is tudtak jönni a mérkőzésbe (1-2). Helyzet itt, helyzet ott, mindkét csapat ment előre az újabb gólért, végül Vas Ádám második találatának köszönhetően sikerült lezárnia a mérkőzést a bajnoki címvédőnek, amely igencsak értékes három ponttal gazdagodott.

Dróth Zoltánék legközelebb október 21-én, csütörtökön lépnek pályára, 18 óra 30 perces kezdettel a TFSE-BeStrong érkezik a vasi megyeszékhelyre.