Futsal: HVSE-henger és kiütéses győzelem az ELTE-BEAC otthonában.

A szombathelyiek egy pillanatig sem hagytak kétséget a győztes kilétét illetően, 12-1-es győzelmet arattak a fővárosban.

FÉRFI FUTSAL NB I. 9. FORDULÓ

ELTE-BEAC - HALADÁS VSE 1-12 (1-6)

ELTE-BEAC: Oswald Dániel - Kiss Gábor, Tarjáni Péter, Appl Kristóf, Szekér Zoltán, Hoffer Csaba, Kovács Gergely, Fülöp Viktor, Tóth Dávid, Szamosi Péter, Kubitsch Kevin, Horváth Domonkos, Vass Szilárd, Lugosi Márk

Edző: Béni Zoltán

Haladás VSE: Homlok Levente - Kovács Máté, Hajmási Milán, Henrique Diniz, Rutai Balázs, Alasztics Marcell, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Nagy Kevin, Dróth Zoltán, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Arnon Santos Cassemiro, Fehér Dániel

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Gólszerzők: Dróth Zoltán 3 (6., 29., 30.), Arnon Santos Cassemiro 9., Nagy Kevin 11., Henrique Diniz 14., Sipos Gergő 17., Hajmási Milán 19., Rutai Balázs 25., Fülöp Viktor 33. (öngól), Szalmás Zoltán 33., Vatamaniuc-Bartha Dávid 39., ill. Vass Szilárd 10.

A nemzeti együttes felkészülési tornája miatt ugyan most nem rendeztek fordulót a honi élvonalbeli futsalbajnokságban, a Haladás VSE szimpatizánsai azonban így sem maradtak mérkőzés nélkül, a csapat ugyanis hétfő este pótolta az ELTE-BEAC elleni, 9. fordulóból elhalasztott összecsapását.

Juanra Calvo legénysége aktívan, kezdeményezően kezdte a találkozót, főként Rutai Balázs révén veszélyeztetett, majd a 6. percben egy Henrique Diniz által kiharcolt büntetőt Dróth Zoltán értékesített, megszerezve ezzel a vezetést a szombathelyieknek. A gól után is rendkívül magas fordulatszámon pörögtek a vendégek, jó ritmusban játszottak, ennek köszönhetően pedig az újabb találatokra sem kellett sokat várni. Az előnyt Arnon Santos duplázta meg, majd Nagy Kevin, Henrique Diniz, Sipos Gergő, valamint Hajmási Milán is beköszönt még a szünet előtt, így aztán 1-6 állt az eredményjelzőn a félidőben.

A lényegi kérdéseket, illetve a három pont sorsát már az első játékrészben eldöntötte a vasi alakulat, amely azonban erről tudomást sem véve rohamozott tovább. A 25. percben aztán Rutai Balázs is feliratkozott a gólszerzők közé, majd Dróth Zoltán pillanatai következtek: a vendégek csapatkapitánya a 29., valamint a 30. minutumban is eredményes volt, amivel már 1-9-re vezetett a címvédő. A találkozó utolsó szakasza sem maradt gólok nélkül: előbb Fülöp Viktor jegyzett öngólt, majd Szalmás Zoltán megszerezte a tizenegyedik zöld-fehér találatot, a sort pedig Vatamaniuc-Bartha Dávid zárta. A Haladás nagyon magabiztos, 12-1-es sikert aratott, győzelmének köszönhetően pedig a tabella negyedik helyéről várhatja a szombati, 18 óra 30 perckor kezdődő DEAC elleni, hazai összecsapást.