Futsal: HVSE-henger a Kecskemét otthonában

A szombathelyiek a szünetben már 5-0-ra vezettek, végül 8-3-as győzelmet arattak a kiskunságiak vendégeként.

FÉRFI FUTSAL NB I. FELSŐ-HÁZI RÁJÁTSZÁS 5. FORDULÓ

SG KECSKEMÉT FUTSAL - HALADÁS VSE 3-8 (0-5)

Kecskemét: Rigó - Bíró, Dávid, Mánya, Pál, Nyerges, Bencsik, Ristic, Öreglaki, Haász, Hajnal

Edző: Marko Gavrilovic

Haladás: Alasztics - Nagy, Dróth, Arnon Cassemiro, Vas, Gyimesi, Kovács, Szalmás, Luiggi Longo, Knizs, Hajmási, Sipos, Vatamaniuc-Bartha, Fehér

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Gólszerzők: Bíró 35., Pál 37., Dávid 37., ill. Luiggi Longo 6., Arnon Cassemiro 2 (7., 20.), Dróth 16., Vas 16., Szalmás 22., Knizs 29., Fehér 35.

Igencsak sűrű időszak állomásaként látogatott Kecskemétre a Haladás VSE futsalcsapata, amely a felső-házi rájátszás listavezetőjeként várhatta az összecsapást.

Nem lehet mondani, hogy egymásnak rontottak volna a felek, sokáig nem is alakult ki igazán komoly lehetőség. Az első említésre méltó momentumot a 6. perc hozta meg, ez azonban egyben a zöld-fehérek vezető találata is volt, Luiggi Longo átlövésével került előnybe a szombathelyi gárda. A gól után is lendületben maradtak Juanra Calvo fiai, sőt, mi több Arnon Cassemiro révén egy minutummal később már kettővel vezettek (0-2). A házigazda időt kért, Gavrilovic mester igyekezett rendet tenni a fejekben, Dróth Zoltán és Vas Ádám révén azonban a 16. percben kétszer is betalált a címvédő (0-4). Nehéz helyzetbe került a Kecskemét, ezt pedig csak tovább fokozta, hogy a játékrész utolsó percében Arnon Cassemiro második gólját is megszerezte, ennek köszönhetően pedig 0-5-ről következhetett a folytatás.

A második etapot is a vasiak kezdték jobban, a 22. percben pedig jött is az újabb találat: Szalmás Zoltán módosította 0-6-ra az állást. Harcosan, motiváltan játszottak a vendégek, nem volt számukra elveszett labda. A 29. percben Knizs Olivér csapott le a játékszerre egy jó letámadás után, majd lőtte azt a bal felső sarokba, már hétgólos volt a HVSE előnye. A biztos vezetés tudatában is hajtott előre az újabb gólokért a Juanra-legényég, amely villámgyors akciókat vezetett, egy ilyet pedig a 35. percben Fehér Dániel góllal fejezett be, 0-8 állt az eredményjelző táblán. Ezt követően a kiskunságiak is elkezdtek életjeleket mutatni, Bíró, Pál, valamint a korábban a Haladást erősítő Dávid Richárd révén sikerült is három gólt szerezniük, ez azonban csak az eredmény kozmetikázására volt elég. A címvédő HVSE fölényes, 8-3-as idegenbeli sikerrel és három ponttal gazdagodott.

Dróth Zoltánék április 6-án, csütörtökön 18 óra 30 perckor a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján az Aramis gárdáját fogadják. A párharc budaörsi odavágóját 6-2 arányban nyerték a szombathelyiek.