Futsal: hihetetlen izgalmak és drámai büntetőpárbaj után nyerte meg a Haladás a bajnoki döntő második mérkőzését

A szombathelyiek kétgólos hátrányból álltak fel a rendes játékidőben, az idegek harcából pedig ők jöttek ki jobban és 9-8-ra megnyerték az összecsapást.

FÉRFI FUTSAL NBI. BAJNOKI DÖNTŐ 2. MÉRKŐZÉS

MVFC BERETTYÓÚJFALU - HALADÁS VSE 10-11 (0-0)

Berettyóújfalu: Sándor Máté - Nagy Imre, Rábl János, Rafinha, Matheus, Mezei Dávid, Korcsmáros Bence, Erdei Szabolcs, Iszák Dominik, Szabó Péter, Gál István, Tifán Norbert, Nagy Dániel, Takács Zoltán

Edző: Trencsényi János

Haladás VSE: Alasztics Marcell - Szalmás Zoltán, Hajmási Milán, Vas Ádám, Rutai Balázs, Gyimesi Máté, Kovács Máté, Luiggi Longo, Knizs Olivér, Nagy Kevin, Dróth Zoltán, Sipos Henrique Diniz, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Gólszerzők: Matheus 22., Nagy Imre 31., ill. Vas Ádám 32., Luiggi Longo 39.

Büntetők: Matheus, Iszák Dominik, Nagy Imre, Tifán Norbert, Rafinha, Szabó Péter, Gál István, Nagy Dániel, ill. Dróth Zoltán, Henrique Diniz, Rutai Balázs, Vas Ádám, Fehér Dániel, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Hajmási Milán, Knizs Olivér, Kovács Máté

Végletekig kiélezett mérkőzésen 5-4-re diadalmaskodott hazai pályán a címvédő HVSE az aranycsata első mérkőzésén, így 1-0-s előnyről várhatta a hétfői, berettyóújfalui folytatást.

Aktívan bátran kezdtek a szombathelyiek, szokásukhoz híven előszeretettel próbálkoztak távoli lövésekkel, Sándor Máténak bizony már a találkozó elején nagy bravúrokat kellett bemutatnia. A hazaiak ismételten hamar öt a négy elleni játékra váltottak, ám ennek inkább labdatartás, labdabirtkoklás volt a célja, mintsem nagy offenzívák vezetése. Luiggi Longo távolról, Sipos Gergő sarokkal közelről veszélyeztetett, egyértelműen a zöld-fehérek jártak közelebb a vezető találat megszerzéséhez. Hogy a nyomás valamelyest kisebb legyen, ismét vészkapusra váltott Trencsényi János együttese, ezekben a periódusokban igazán komoly helyzetet nem lehetett feljegyezni. Matheus ziccerénél Alasztics Marcellnek is résen kellett lennie, majd egy vasi időkérés után Takács Zoltán is "megkínálta" a HVSE hálóőrét. Alasztics Marcellnek ezután egy rövid időre el kellett hagynia a pályát, Gyimesi Máté érkezett a helyére, aki rögtön egy remek hárítással mutatkozott be. Vas Ádám előtt is nagy lehetőség adódott, ekkor Sándor Máté védett, megélénkült az összecsapás. A játékrész hajrájában felváltva forogtak veszélyben a kapuk, gól viszont nem esett, 0-0-val mentek az öltözőbe a felek.

A második felvonás három gyors Haladás-faulttal vette kezdetét, a vendéglátók pedig újfent vészkapus játékra váltottak. Ezt sikerült is kihasználniuk, a 22. percben Matheus révén megszerezték a vezetést. Jó iramú mérkőzést láthattak a kilátogatók, nagy csata folyt a pályán, igazi döntőhöz méltó volt a találkozó. Takács és Szalmás révén mindkét gárda eltalálta a kapufát, majd nem sokkal később Sándor Máté sérülése miatt Mezei Dávid érkezett a Berettyóújfalu kapujába, aki Sipos Gergő ziccerénél rögtön óriási bravúrt mutatott be. Így érkeztünk el a 31. perchez, amikor Nagy Imre egyéni akciója után megduplázták előnyüket a hajdúságiak és már 2-0 állt az eredményjelző táblán. A gól után rögtön időt kért a Haladás, ezzel együt öt a négyre állt át, a pályára pedig érkezett Dróth Zoltán is. Kisvártatva aztán Vas Ádám révén össze is jött a szépítés, a zöld-fehérek pedig rendületlenül rohamoztak. Trencsényi János is időt kért, Fehér lövésénél Mezei védett nagyot, majd következett a 39. perc és Luiggi Longo remek átlövése, immáron 2-2 volt az állás. Ez a hátralévő időben már nem is változott, jöhetett a kétszer öt perc hosszabbítás.

Vészkapus szerkezettel vágtunk neki a ráadás első felének, Dróth Zoltán sistergős bombájánál pedig ismét szükség volt Mezei közreműködésére. A másik oldalon Matheus hibázott ordító helyzetben, egyik csapatnak sem akart összejönni az újabb találat. A második öt percet a Berettyó kezdte öt a négyben, Vas Ádám és Matheus is nagyon közel járt a gólszerzéshez. Legközelebb aztán utóbbi járt ahhoz, hogy vezetéshet juttassa csapatát, ugyanis a hatodik szombathelyi fault után tízméterest végezhetett el. A kapuba ezúttal is Gyimesi Máté érkezett, aki lekopírozva az előző találkozót ismét megfogta a kisbüntetőt, továbbra is 2-2 volt az állás. Az utolsó két percet a Haladás játszotta öt a négyben, mindent egy lapra feltéve támadott a győzelemért, betalálnia viszont nem sikerült, jöhettek a büntetők.

A hazaiaknál Matheus kezdett, nem is hibázott, mint ahogy a HVSE első rúgója, Dróth Zoltán sem. Iszák és Henrique Diniz párosa is értékesítette a maga büntetőjét, csakúgy, mint Nagy Imre és Rutai Balázs. Berettyói részről Tifán Norbert következett, a labda a kapuban kötött ki, Luiggi Longo azonban a kapufát találta el. Rábl János lábában lehetett volna a hazaiak egyenlítése, Alasztics Marcell azonban védeni tudott, folytatódott az idegek harca. Rafinha és Fehér Dániel is nagyon magabiztos volt, majd Szabó Péternek és Vatamaniuc-Bartha Dávidnak is helyén volt a lába és a szíve. A házigazda újabb büntetőjét Gál István váltotta gólra, Hajmási Milán sem tett másképp, Takács és Szalmás kísérlete viszont kimaradt. Nagy Dániel és Knizs Olivér párosa 10-10-re módosította az állást, a hajdúságiak következő rúgója, Erdei Szabolcs viszont nem tudott túljárni a HVSE hálóőrének eszén. Kovács Máté a 2-0-s szombathelyi előnyért rúghatott, nem is hibázott, a Haladás heroikus küzdelemben 11-10-re diadalmaskodott és összesítésben 2-0-ról várhatja a folytatást.

A harmadik találkozóra június 1-én, csütörtökön 20 órás kezdettel kerül sor a Haladás Sportcsarnokban.