2024.04.24., szerda  •  György napja
Futsal: hátrányból fordítva nyert rangadót Kecskeméten a Haladás

Vas Ádám a Rubeola elleni találata után ezúttal duplázni tudott, de Luiggi Longo is góllal vette ki a részét a zöld-fehérek 3-1-es sikeréből.

FÉRFI FUTSAL NB I. 12. FORDULÓ

SG KECSKEMÉT FUTSAL - HALADÁS VSE 1-3 (1-1)

Kecskemét: Rigó László - Bencsik Roland, Darko Ristic, Mánya Szabolcs, Hadnagy István, Nyerges András, Bíró Attila, Kajtár Mátyás, Öreglaki Norbert, Sánta János, Szabó Hunor

Edző: Soltész Levente

Haladás: Alasztics Marcell - Kovács Máté, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Arnon Santos Cassemiro, Gyimesi Máté, Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Knizs Olivér, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel, Vas Ádám, Rutai Balázs

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Gólszerzők: Hadnagy 7., ill. Vas Ádám 2 (13., 27.), Luiggi Longo 28.

Igazi futsalcsemegének ígérkezett a Haladás kecskeméti vendégjátéka péntek este a honi bajnokság 12. játéknapján. A két együttes azonos pontszámmal állt a tabellán a mérkőzést megelőzően, ráadásul a szezon két leggólerősebb csapata feszült egymásnak a Messzi István Sportcsarnokban. Mindkét oldalon volt olyan játékos, aki korábbi klubja ellen lépett pályára: a vendégeknél Rutai Balázs erősítette korábban az alföldieket, míg a kiskunságiaknál Öreglaki Norbert és Bencsik Roland játszott zöld-fehérben.

Rögtön nagy helyzetekkel kezdődött a mérkőzés: előbb Hajmási Milán veszélyeztetett, majd Dróth Zoltán közbeavatkozására volt szükség saját kapuja előtt. A szombathelyiek folyamatosan vették át a játék irányítását, agilisabban játszottak, a hazaiak energiáit főleg a védekezés emésztette fel a találkozó ezen szakaszában és Rigó kapusnak elévülhetetlen érdemei voltak abban, hogy gól nélküli döntetlen volt az állás. Ez egészen a 7. percig volt így, amikor némileg váratlanul Hadnagy István révén a Kecskemét szerzett vezetést, a házigazda egy villámgyors kontrát fejezett be góllal (1-0). A bekapott találat csak még jobban felpaprikázta a vasiakat, akik megpróbáltak még nagyobb nyomást helyezni ellenfelük kapujára, amely viszont veszélyes ellentámadások után próbálta növelni előnyét. Soltész Levente időt kért, a játékmegszakítás után viszont a címvédőnek volt oka az örömre, ugyanis Vas Ádám a 13. percben 1-1-re módosította az állást. Nem sokkal később Juanra Calvo vezetőedző is magához hívta övéit, Hajmási Milán nagyon közel járt hozzá, hogy megfordítsa a találkozó állását, a csapatok azonban 1-1-ról várhatták a folytatást.

A második játékrészre a HVSE jött ki harapósabban, Vatamaniuc-Bartha Dávidnak köszönhetően ez a félidő is zöld-fehér lehetőséggel indult, a Kecskemét foggal-körömmel védekezett. A vendégek nagy rohamokat vezettek, még Alasztics Marcell is a hazai térfél közepéig merészkedett a játékszerrel, majd lőtt kapura, remek iramú, lüktető mérkőzést láthattak a kilátogatók. Mindkét oldalon a három pont megszerzése volt a cél, ehhez azonban a Juanra-legénység került közelebb: a 27. percben Vas Ádám értékesített egy kipattanót, ezzel pedig már a szombathelyieknél volt az előny (1-2). Még fel sem ocsúdott a Kecskemét, amikor újra középkezdéshez készülődhetett, ugyanis egy minutummal később Luiggi Longo is beköszönt, 1-3 állt az eredményjelző táblán. A folytatásban aztán visszaesett a mérkőzés irama, a hazaiak nem találták az ellenszert a fegyelmezett szombathelyi védekezéssel szemben. A hajrában aztán öt a négy elleni játékra váltottak Soltész Leventéék, ám ez sem hozta meg a gyümölcsét, a HVSE 3-1-es győzelmet aratott.

Dróth Zoltánékra pénteken újabb rangadó vár, 18 óra 30 perces kezdettel az éllovas Veszprém látogat a vasi megyeszékhelyre.