2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Futsal: háromgólos vereséget szenvedett a Haladás Debrecenben

A zöld-fehérek nem találták az ellenszert a rendkívül szervezett DEAC-cal szemben, Elek Gergő együttese 5-2-es győzelemmel tartotta otthon a három bajnoki pontot.

FÉRFI FUTSAL NB I. FELSŐ-HÁZI RÁJÁTSZÁS 3. FORDULÓ

DEAC - HALADÁS VSE 5-2 (2-1)

DEAC: Krajcsi Bence - Vass Ottó, Nagy Bence, Harmati Tamás, Tóth Attila, Tóth Benedek, Szatmári Ákos, Deiby, Thiago, Rácz Zsolt, Sándor Krisztián, Győri Balázs, Szabó János, Tóth Barnabás

Edző: Elek Gergő

Haladás VSE: Alasztics Marcell - Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Hajmási Milán, Sipos Gergő, Gyimesi Máté, Kovács Máté, Nagy Kevin, Dróth Zoltán, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Arnon Santos Cassemiro, Fehér Dániel, Vas Ádám

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Gólszerzők: Nagy Bence 2., Thiago 2 (20., 27.), Deiby 33., Rácz Zsolt 39., ill .Dróth Zoltán 7., Hajmási Milán 39.

A Berettyóújfalu elleni 3-2-es idegenbeli siker után újabb keleti túra várt a HVSE futsalcsapatára, amely ezúttal a felső-házban még veretlen DEAC otthonába látogatott.

A hazaiak már a találkozó elején megpróbálták meglepni Juanra Calvo együttesét, nekiestek ellenfelüknek, Alasztics Marcellnek pedig bravúrokra volt szüksége. A 2. minutumban aztán egy jobb oldalról belőtt labdát Nagy Bence pofozott a kapuba, korán megszerezték a vezetést a debreceniek. A Haladás támadott, rá is kapcsolt, a fegyelmezett, stabil hazai védekezés azonban megnehezítette a dolgát. A 7. percben viszont összejött az egyenlítés, egy oldalberúgás után Dróth Zoltán lába sült el, ezzel pedig 1-1 állt az eredményjelző táblán. A folytatásban egyértelműen átvette az irányítást a vendég alakulat, Dróth Zoltán lökete a kapufán csattant, Luiggi Longo kétszer is nagyon közel járt a gólszerzéshez, Arnon Cassemiro hatalmas ziccerénél pedig Krajcsi mentett. A kimaradt lehetőségek aztán a játékrész utolsó percében megbosszulták magukat, Thiago köszönt be, így 2-1-ről következhetett a folytatás.

A fordulás után még inkább fokozták a tempót Dróth Zoltánék, szinte teljesen beszorították a házigazdát, akik hősies védekezéssel próbálták őrizni előnyüket. Hiába a nagy mezőnyfölény, csak nem akart megszületni a vendégek egyenlítő találata, sőt, mi több Thiago szabadrúgás után a 27. percben már 3-1 volt a találkozó állása. Kétgólos hátrányban sem adta fel a vasi gárda, nagy rohamokat vezetett, ebben viszont benne volt a kockázat is, hogy a vendégek egy ellentámadásból ismét beköszönnek. A 33. percben ez be is következett, Deiby vezethette egyedül kapura a labdát, nem is hibázott, 4-1-re vezetett a DEAC. Juanra Calvo legénysége öt a négy elleni játékra váltott, megpróbált az utolsó szalmaszálba kapaszkodni, Hajmási Milán fejesével pedig a 39. percben 4-2-re módosították az állást. A remény azonban nem tartott sokáig, még ugyanebben a minutumban Rácz Zsolt is eredményes tudott lenni, ezzel pedig ki is alakult az 5-2-es végeredmény.

A következő fordulóban hazai mérkőzés vár a zöld-fehérekre, március 27-én, hétfőn az Aramis látogat Szombathelyre.

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.