Futsal: győzelmet ért a jó kezdés a Haladásnak a DEAC ellen

A zöld-fehérek már a 3. percben 2-0-ás előnyre tettek szert, és bár egyenlíteni tudott a vendég együttes, Henrique és Dróth szépségdíjas megoldásai eldöntötték a találkozót.

FÉRFI FUTSAL NB I FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 7. FORDULÓ

HALADÁS VSE - DEAC 4-2 (2-1)

Haladás VSE: Gyimesi - Kovács, Hajmási, Gerencsér, Henrique   Cserék: Homlok, Nagy, Horváth, Sipos, Vatamaniuc-Bartha, Dróth, Vas, Szakasics, Vidák

Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

DEAC: Krajcsi - Faragó, Tóth, Siska, Kántor    Cserék: Dobi, Sánta, Szentes, Szabó L., Alves Dos Santos, Berecz, Szabó J.

Edző: Elek Gergő

Gólszerzők: Kántor 2 (2., 3., öngól), Henrique 25., Faragó 30. (öngól) , ill. Tóth A. 17.,  Szentes Bíró 23.

Egyr rendkívül kiélezett, fordulatos mérkőzéssel a háta mögött várta a DEAC elleni, péntek esti összecsapást a Haladás VSE futsalcsapata. A Juanra-legénység a Kecskemét ellen aratott győzelmének köszönhetően bebiztosította helyét a bajnoki döntőben, ennek ellenére azonban mindenképpen szeretett volna ezúttal is három ponttal gazdagodni.

A vasiak Dávid Richárd, Darrieer, valamint Alasztics Marcell nélkül léptek pályára, ez azonban egyáltalán nem látszódott a játékukon, sőt, repülőrajtot vettek és a három perc elteltével már kétgólos volt az előnyük, miután Kántor ért két alkalommal is szerencsétlenül a labdába. Próbált éledezni a sokkból a debreceni együttes, ám inkább kevesebb, mint több sikerrel. A hazai védelem nagyon stabilan állt a lábán, kiváló volt az összhang Gyimesivel, ezzel pedig nem tudtak mit kezdeni a sötétmezesek. A letámadást már szokás szerint nagyon magasan elkezdte a Haladás, több alkalommal sikerült hajmeresztő keresztlabdákat lefülelniük, amiből könnyen meg is lehetett volna a harmadik találat. Emellett az egyre inkább kitámadó vendégek labdavesztései után a gyors átmenetek rendre veszélyt jelentettek magukban, a befejezésekbe azonban hiba csúszott. A 17. percben aztán Tóth Attila kapott jó labdát a jobb oldalon, majd egy szép csel után nagy gólt lőtt, 2-1-re módosítva ezzel az eredményt még a szünet előtt.

A fordulás után is aktívabb volt a Haladás, több alkalommal is közel jártak az újabb gólhoz, ami azonban még váratott magára. A 23. percben viszont ami nem sikerült hazai oldalon, az összejött a vendégeknek: Szentes Bíró választotta el Vas Ádámot a labdától, majd közvetlen közelről megszerezte az egyenlítő találatot. Igazi nyílt sisakos játék, adok-kapok alakult ki, mindkét oldalon lehetett helyzeteket feljegyezni. A 25. minutumban aztán Henrique villantotta meg klasszisát és egy sarokrúgás után pazar góllal juttatta újra előnyhöz a szombathelyieket. A cívisvárosiak azonban nem adták magukat könnyen, egyáltalán nem tettek le arról, hogy esetleg ponttal, pontokkal távozzanak. Ehhez viszont Dróth Zoltánnak is volt egy-két szava, aki egészen káprázatos mozdulattal tette kapura a labdát és juttatta 4-2-es vezetéshez a zöld-fehéreket, még ha Faragó mentési kísérlete miatt hivatalosan nem is neki adták a találatot. A folytatásban nem igazán volt benne a játékban a debreceni feltámadás, a hajrában az öt a négy elleni játék sem segített Elek Gergő együttesén, így a Haladás 4-2 arányú győzelmet könyvelhetett el.

Dróth Zoltánék a rájátszás utolsó előtti fordulójában Veszprémbe utaznak, ahol május 3-án 18 óra 30 perckor lépnek pályára.