2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Futsal: legyőzte a Veszprémet a Haladás a felsőházi rájátszás első mérkőzésén

A szombathelyiek visszavágtak az alapszakasz nyitófordulójában elszenvedett vereségért a bakonyiaknak.

FÉRFI FUTSAL NB I. FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS 1. FORDULÓ

VESZPRÉM FUTSAL - HALADÁS VSE 0-2 (0-1)

VESZPRÉM FUTSAL: Spandler Mátyás - Tatai József, Fridrich Dávid, Pál Patrik, Rutai Balázs, Matyi Benjámin, Komáromi Péter, Everton, Dorogi Benjámin, Sergio Dos Santos, Ábrahám Botond, Bencsik Ádám, Fellembek Zétény, Kiss Milán

Vezetőedző: Fehér Zsolt

HALADÁS VSE: Alasztics Marcell - Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Dávid Richárd, Vas Ádám, Gyimesi Máté, Homlok Levente, Kovács Máté, Luiggi Longo, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Papp Zsombor, Henrique Diniz

Vezetőedző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Gólszerzők: Dróth Zoltán (14'), Luiggi Longo (26')

Visszatérőkkel a fedélzeten, a győztes rajt reményében látogatott Veszprémbe a Haladás VSE futsalcsapata a felsőházi rájátszás első fordulójában. A két együttes mérlege 1-1 volt a mérkőzést megelőzően az alapszakaszt tekintve:a bakonyiak 6-5-re, míg a zöld-fehérek 5-2-re tudtak nyerni hazai környezetben. A házigazdánál ott volt a keretben Matyi Benjámin, aki a téli szünetben érkezett hozzájuk, s aki korábban kupaezüstöt, valamint bajnoki bronzot ünnepelhetett a szombathelyiekkel.

Tatai József veszélyes lövésével rögtön jelezte a Veszprém, hogy számára csak a három pont elfogadható, nem sokkal tévesztett célt perdítése. A folytatásban igazi taktikai harc zajlott a pályán, keresték a fogást egymáson a felek, a vendégek első lehetőségét Hajmási Milán jegyezte egy fejest követően. Főként mezőnyben folyt a játék, a 8. minutumban azonban egy ellenfél kapuja előtti labdaszerzés után Dávid Richárd kotorhatta közelről kapura a labdát, Fridrich Dávid azonban még bele tudott lépni a próbálkozásba, nagy helyzet maradt ki. Kezdett megélénkülni a mérkőzés, a 12. percben Luiggi löketénél Spandler védett nagyot, egy minutummal később Bencsik Ádám pedig talán a kihagyhatatlant hagyta ki a kapu torkából. A címvédő trénere időt kért, nem sokkal később pedig már a vezetést ünnepelhette a HVSE: Dávid Richárd oldalberúgása után a 14. percben Dróth Zoltán lőtt a kapu jobb sarkába (0-1). A bekapott gól riadót fújt a tavalyi idény kupagyőztesének, Fehér Zsolt is időt kért, a játékrész végét pedig megnyomta a Veszprém. Az erőfeszítéseket ennek ellenére nem koronázta siker, Alasztics Marcell kapuja érintetlen maradt, így húsz perc elteltével 0-1 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után Dróth Zoltán és Dávid Richárd révén a Haladás veszélyeztetett, a szombathelyiek nagy elánnal mentek előre a megnyugtató második találatért. Ezt végül a 26. percben, egy villámgyors kontratámadás után sikerült megszerezniük, Henrique Diniz átadását Liuggi Longo váltotta gólra. A Juanra-legénység ezt követően taktikus, okos játékkal őrizte előnyt, az idő pedig nem a hazaiak malmára hajtotta a vizet. Ezt érezték Tatai Józsefék is, akik ismét megpróbáltak újítani, a bakonyiak 7-ese, valamint Rutai Balázs is megdolgoztatta több alkalommal Alasztics Marcellt, aki azonban "lehúzta a rolót". A végjátékra meglehetősen parázs hangulat kerekedett a csarnokban, sokat állt a játék a szabálytalanságoknak, reklamálásoknak köszönhetően. Négy perccel a találkozó vége előtt aztán öt a négy elleni játékra váltott Fehér Zsolt együttese, összeszedett, koncentrált védekezésre volt szüksége a vasiaknak, hogy kapott gól nélkül kihúzzák ezt az időszakot. Nagy munkával, fegyelmezettséggel ez végül sikerült is nekik, a hátralévő időben már nem változott az eredmény, ami azt jelentette, hogy a Haladás 2-0-ás idegenbeli sikerrel indította a rájátszást.

A következő fordulóban hazai környezetben lépnek pályára Dróth Zoltánék, február 21-én az Újpest gárdája látogat Szombathelyre.

Savaria Fórum 33. évfolyam 14. szám - 2024.04.12.
Áprilisi nyárra téli zimankó: kifehéredett a Kőszegi-hegység csúcsa
Kifehéredett az Írottkő kedden délelőtt: az Astromet Facebook-oldal élő videóban jelentkezett be a Kőszegi-hegységből, jég- és hódara, illetve hó hullott a nulla fok körüli hőmérsékleten.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Spártaiaktól pezsgett Szombathely – Íme a Spartan Race eredményei!
Szombaton Szombathelyre érkezett a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata, a Spartan Race. Reggel 8 és este 6 óra között több ezer magyar és nemzetközi versenyző száll harcba öt kategóriában, és már rögtön az elsőnél van miért büszkének lennünk: a szombathelyi Kívés Bendegúz dobogóra állhatott.
Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.