Futsal: fordulatos mérkőzésen, a hajrában maradt alul az Aramissal szemben a Haladás

A zöld-fehérek a 38. percben még 4-3-ra vezettek, a végjátékban azonban Büki Baltazár háromszor is betalált.

FÉRFI FUTSAL NB I. 11. FORDULÓ

ARAMIS SE – HALADÁS VSE 6-4 (1-1)

Aramis: Soós Arnold – Horváth Szabolcs, Vattamány Dávid, Horváth Bence, Büki Baltazár, Nyerges András, Fülöp Viktor, Anton Klushyn, Bélavári Botond, Hosszú Ádám, Edvin Moga, Fekete Márk, Keresztury Márton, Lévai Dániel

Edző: Lorant Flavius Moga

Haladás VSE: Gyimesi Máté – Kovács Máté, Luiggi Longo, Sipos Gergő, Vas Ádám, Alasztics Marcell, Homlok Levente, Szalmás Zoltán, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Dávid Richárd, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Gerencsér Antal, Leandro Rezala

Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Gólszerzők: Keresztury 9., Horváth 33., Hosszú 37., Büki 3 (38., 38., 40.), ill. Hajmási 3 (15., 24., 33.), Dávid 23.

Bajnokok Ligája máltai minitornáján csoportelsőként, hibátlanul kvalifikálta magát Európa legjobb 16 csapata közé a Haladás, pénteken pedig már az Aramis otthonába vendégszerepelt a bajnokság 11. fordulójában.

Már a mérkőzés elejétől egymásnak estek a felek, helyzet helyzetet követett, az Aramis a kapufát is eltalálta. Ahogy teltek a percek, a vendégek úgy kezdték el egyre inkább a saját játékukat játszani, birtokolták a labdát, Dróth Zoltánnak pedig minden megmozdulása életveszélyes volt hazai szempontból. Lüktetett a mérkőzés, a zöldmezesek rendre villámgyorsan mentek át védekezésből támadásba, a 9. percben pedig Keresztury Márton révén meg is szerezték a vezetést (1-0). A csapatok elkényeztették a kilátogató szurkolókat, egy pillanatnyi megállás sem volt - igaz, a faultokat is szépen gyűjtögették a felek, a Haladás már a 12. minutumban ötnél járt - . Az Aramis átállt öt a négy elleni játékra, de a nagyobb helyzetek előttünk adódtak, a vendégek mestere pedig időt kért. Ezt követően nem kellett sokat várni az egyenlítésre, Hajmási lövése egy hazai lábról a kapuba pattant, a 15. percben 1-1 állt az eredményjelzőn. A félidő végén Dávid Richárd több ízben is fontos mentést mutatott be, támadásban pedig előbb Sipos, majd Hajmási előtt adódott óriási helyzet, az eredmény azonban már nem változott.

A második játékrész elején gyorsan összeszedett két faultot az Aramis, a szombathelyiek pedig érezhetően nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak: Luiggi és Hajmási Milán is vezetéshez juttatta volna a HVSE-t, végül Dávid Richárd volt az a 23. percben, aki egy hatalmas góllal 1-2-re módosította az állást. Még fel sem ocsúdott a bekapott gól okozta sokkból a budaörsi alakulat, amikor ismét középkezdést kellett elvégeznie: a gólszerző Dávid passzára Hajmási Milán érkezett remekül a hosszún és növelte kétgólosra a vasi előnyt (1-3). Az ismét vészkapusra váltó házigazda nehezen viselte, hogy egyre távolabb került a győzelemtől, ez pedig a játék képére is rányomta a bélyegét. A 33. percben viszont ismét a szép megmozdulások és a gólok kerültek előtérbe: előbb Hajmási Milán szerezte meg csapata negyedik, saját maga harmadik találatát, majd Horváth Szabolcs használta ki az emberfölényes játékot (2-4). Juanra mester tanítványainak nagyot kellett dolgoznia védekezésben, de egymást segítve, fegyelmezetten megoldották a feladatot. Három perccel a vége előtt viszont újra sikerült feltörnie a hazai alakulatnak a Haladás védelmét, Hosszú Ádám találatának köszönhetően egy gólra kapaszkodott az Aramis (3-4). A szombathelyiek spanyol trénere időt kért, de alig, hogy folytatódott a játék, hatodik szabálytalanság után kisbüntetőhöz jutott a Pest megyei csapat, Büki Baltazár pedig nem hibázott (4-4). A zöldmezesek megérezték, hogy lehet keresnivalójuk, még ugyanebben a percben ismét tíz méterről jöhettek, Büki ezt is berúgta, már az Aramisnál volt az előny (5-4). A magyar bajnoktól Németh Botond masszőrt, valamint egy szabálytalanságot követően Vas Ádámot is kiállították, a harmadik hazai kisbüntető azonban már kimaradt. Pár másodperccel a vége előtt Dróth Zoltán próbálkozása elakadt a kapusban, majd a lefújás pillanatában Büki emelt a kapuba, ezzel pedig kialakult a 6-4-es végeredmény.

A Haladás az első fordulóban elszenvedett veszprémi veresége óta először kapott ki, jövő héten szerdán, november 10-én viszont revansot vehetnek a zöld-fehérek, ugyanis épp a bakonyi, Magyar Kupa-címvédő együttes érkezik a Haladás Sportcsarnokba. Az összecsapás 18 óra 30 perckor kezdődik.