2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Futsal: Értékes győzelmet küzdött ki a Haladás a Kecskemét otthonában

A szombathelyiek egy nagyon szervezett és jól futballozó Kecskemétet győztek le és tovább őrzik veretlenségüket, valamint az első helyet a tabellán.

FÉRFI FUTSAL NB I. 6. FORDULÓ

SG Kecskemét Futsal - Haladás VSE 0-2 (0-1)

Kecskemét: Tombácz - Gavrilovic, Ristic, Simic, Scherban  Csere: Nagy, Móra, Nyeste, Mánya, Szedmák

Vezetőedző: Koós Károly

Haladás VSE: Alasztics - Darrieer, Nagy, Simic, Dróth  Csere: Gyimesi, Hajmási, Sipos, Horváth, Dávid, Papp, Gerencsér, Vas, Vidák

Vezetőedző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Gólszerzők: Simic 3., Dróth 40.

Nehéz túra várt a Haladás VSE futsalcsapatára a bajnokság 6. fordulójában. Nem csak a távolság miatt, hanem azért is, mert a vendéglátó Kecskemét igencsak stabilan szerepel ebben a szezonban és bármely csapat orra alá képes borsot törni. Igaz, az előző fordulóban hazai pályán 1-8-as vereséget szenvedtek, de mindezt a BL-induló és bajnoki címvédő Berettyóújfalu ellen. A Haladás két nagyon fontos győzelemmel a háta mögött érkezett erre a mérkőzésre, ugyanis két közvetlen riválist, a Veszprémet és a Berettyóújfalut is sikerült legyőzni, utóbbit ráadásul idegenben.

Meglehetősen szokatlan, narancssárga szerelésben lépett pályára a szombathelyi csapat, a cél pedig ezúttal is a három pont megszerzése volt. Ennek ellenére nem esett neki ellenfelének Juanra együttese, mint ahogy a házigazda sem tett hasonlóan. A mérkőzés elején kóstolgatták egymást a csapatok, és egyértelműen látszott, hogy a Haladásnak egy nagyon masszív és nagyon szervezett Kecskeméttel lesz dolga. A hazaiak kapusának, Tombácznak és Alaszticsnak is akadt azért apróbb védenivalója, komolyabb lehetőséget azonban egyik együttes sem tudott kidolgozni. Két és fél perc elteltével aztán Simic oldalberúgása pattant meg kecskeméti szempontból rendkívül szerencsétlenül, így a kapuban kötött ki a labda, és megszerezte a vezetést a szombathelyi gárda. (0-1) A kiskunságiak nem adták olcsón a győzelmet, a bekapott gól után igencsak kiegyenlítetté vált a játék és nagyon szimpatikus, néhol kifejezetten szép játékot lehetett látni Koós Károly együttesétől. Az más kérdés, hogy a helyzetek befejezésénél rendre hiányzott a pontosság és a koncentráció hazai oldalon. Ennek ellenére egy kapufáig sikerült eljutniuk, majd Vas Zidane-csele és lövése volt a következő említésre méltó esemény. A vendégektől Vidák is eltalálta a kapufát, ebben a tekintetben tehát döntetlenre álltak a csapatok. Fél perccel az első játékrész vége előtt aztán egy kezezés után kisbüntetőhöz jutott a Kecskemét, Mányának azonban nem sikerült értékesítenie azt, így nem lett meg a hazaiak számára lélektani szempontból nagyon fontos egyenlítés.

A második félidőre egy agilis, agresszívan letámadó Haladás jött ki, a Juanra-legénység szándéka egyértelműen a mérkőzés mielőbbi lezárása volt. A nagyobb helyzetek egyértelműen a szombathelyiek előtt adódtak, azonban ezeket nem sikerült gólra váltani, így továbbra is egy gól volt csak a szombathelyiek előnye. A második húsz perc derekához érkezve aztán meglehetősen felpörögtek az események, a Kecskemét pedig érezhetően megpróbált nagyobb nyomást helyezni Alasztics kapujára, aki az egész mérkőzésen kiválóan élt együtt a játékkal. Így volt ez a mérkőzésnek ezen periódusában is: egymást követték a vendég lehetőségek, de a válogatott hálóőr eszén nem sikerült túljárni. A mérkőzés hajrájához közeledve ismét egy fokozattal feljebb kapcsolt  a Haladás, és ezúttal Tombácznak kellett több alkalommal is megmentenie a góltól és meccsben tartani csapatát. Három perccel a találkozó vége előtt a hazaiak kockáztattak és vészkapusra váltottak az egyenlítés érdekében. Scherban előtt rögtön adódott is egy lehetőség, a Kecskemét játékosa azonban közvetlen közelről nem találta el a kaput. Ezt leszámítva nem igazán tudott komoly veszélyt teremteni a vendég kapu előtt az emberelőnyös játékból a házigazda, sőt, az utolsó percben Dróth szerzett labdát, és az első próbálkozását ugyan még bravúrral blokkolták, másodszor azonban már nem hibázott és végleg eldöntötte a találkozó sorsát, beállítva a 0-2-es végeredményt.

A Haladás egy rendkívül nehéz, harcos mérkőzésen van túl, ahol inkább a küzdelem, mintsem a szép játék dominált. Juanra együttese a bajnoki cím felé vezető úton nagyon fontos és értékes három pontot gyűjtött be, és egy hét múlva, október 19-én az Aramis ellen is hasonló célokkal lép pályára, méghozzá hazai környezetben.

A tabella ezen a linken érhető el.

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.
Második lett a szombathelyi Kelemen Alex a 7-8. évfolyamosok országos történelemversenyén
Hétvégén tartották a verseny döntőjét az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központban.