Futsal: a svéd Hammarby ellen is győzött a Haladás és hibátlan mérleggel jutott az elitkörbe

A szombathelyiek tovább folytatták parádés szereplésüket a nemzetközi porondon is.

UEFA FUTSAL BAJNOKOK LIGÁJA, FŐ FORDULÓ 5. CSOPORT 3. MÉRKŐZÉS

HAMMARBY IF FF - HALADÁS VSE 4-6 (1-3)

Hammarby: Tolga Ayranci - Gabriel Diaz, Özgur Yasar, Trimi Makolli, Alexander Browne, Patrick Ortega Gaete, Aus Al Maliki, Jonatan Almendra Cifuentes, Alan Arslan, Peiman Pahlevan, Sebastian Holmquist, Ignatius Malki

Edző: Daniel Blanco Bravo

Haladás VSE: Gyimesi Máté - Kovács Máté, Hajmási Milán, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Henrique Diniz, Alasztics Marcell, Homlok Levente, Luiggi Longo, Dávid Richárd, Gerencsér Antal, Leandro Rezala, Vas Ádám

Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Gólszerzők: Aus Al Maliki (20.), Gerencsér (23. öngól), Trimi Makoli (26.), Sebastian Homquist (31.), ill. Vatamaniuc-Bartha Dávid (17.), Luiggi Longo (18.), Vas (18.), Hajmási (21.), Kovács (22.), Gerencsér (24.)

Már biztos továbbjutóként, ám egyértelműen győzelmi céllal lépett pályára a Haladás VSE futsalcsapata a máltai minitorna utolsó, szombat délutáni mérkőzésén a svéd Hammarby ellen. Juanra Calvo tréner ezúttal főként azoknak szavazott bizalmat, akik eddig kevesebb játéklehetőséghez jutottak, így ők is szokhatták a nemzetközi porond tempóját, légkörét.

Az ifjú titánok bátran, motiváltan vágtak neki a mérkőzésnek, egymást érték a szombathelyi helyzetek és szebbnél szebb támadások. A HVSE a 6. percben járt a legközelebb a vezetés megszerzéséhez, a sarokrúgást követően azonban fel tudott szabadítani a svéd együttes. Két támadó szellemű csapat volt a pályán, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Az első találatot a Hammarby szerezte, ám mivel a játékszer ezt megelőzően már elhagyta a játékteret, így érvénytelen volt a találat és Haladás-oldalberúgással folytatódhatott a játék. Öt perccel a félidő vége előtt Juanra-mester időt kért, Hajmási nagy helyzete kimaradt, Vatamaniuc-Bartha viszont kíméletlen volt: egy kapusról kipattanó labdát bombázott a kapuba, amivel 0-1-re vezetett a magyar bajnok. Még fel sem ocsúdtak az északiak, Luiggi Longo is beköszönt, kétgólosra növelve ezzel a zöldmezesek előnyét. Nem sokat teketóriáziott a Hammarby, vészkapus játékra váltott, ebból azonban nemhogy nem tudtak betalálni, hanem újra ők kezdhettek közepet, ugyanis Vas Ádám megszerezte a harmadik találatot. A játékrész hajrája is bőven tartogatott izgalmakat: előbb egy gyors kontrából szépítettek a svédek, majd pár másodperccel a vége előtt ismét betaláltak, ám ezúttal is kint volt már a labda, így a Haladás jöhetett. Ezzel zárult a félidő, no meg 1-3-as szombathelyi vezetéssel.

Álomszerűen folytatódott az összecsapás Juanra-legénység számára, ugyanis 13 másodperc elteltével újra háromgólos volt a különbség, ezúttal Hajmási Milán találatával. Tovább rohamozott a vasi alakulat, Henrique Diniz a kapufát találta el, majd Kovács Máté is beköszönt, amivel már 1-5 állt az eredményjelzőn. A folytatásban aztán Gerencsér Antal öngóljával próbált zárkózni a Hammarby, a fiatal center azonban nem sokkal később már az északiak kapuját vette be és 2-6-ra módosította az állást. Ez riadót fújt a svédeknek, akik a folytatásban mindent egy lapra feltéve nyomtak és megpróbáltak visszajönni a mérkőzésbe. Ez sikerült is nekik, ugyanis öt percen belül Makolli és Homquist is betalált, a 31. minutumban 4-6 volt az állás. Vas Ádámék egy percre sem hagyhattak ki, ugyanis a Hammarby huszáros hajrára készült és igencsak agresszív játékkal próbált zavart kelteni. Egy-egy komolyabb lehetőséget még fel lehetett jegyezni mindkét oldalon, ám a Haladás taktikus, fegyelmezett játékkal megőrizte kétgólos előnyét és 4-6 arányban megnyerte az összecsapást.

Dróth Zoltánék így továbbra sem találtak legyőzőre, s várhatják a sorozat további küzdelmeinek november 3-i sorsolását. A következő négyes tornára november 30. és december 5. között kerül sor.