Futsal: a Nyírgyulaj otthonából is elhozta a három pontot a Haladás

A szombathelyiek a második félidőben őrölték fel nyírségi ellenfelüket.

NYÍRGYULAJ FUTSAL – HALADÁS VSE 4-7 (3-3)

Nyírgyulaj: Opre Rajmund – Szöcs László, Valerij Vlasovych, Matheus Da Silva, Csoma Alpár, Petró Martin, Szabó Ádám, Orosz Dániel, Krajnyák Zsolt, Tifán Norbert, Tóth Erik, Domokos Mátyás, Tamás Róbert

Haladás VSE: Alasztics Marcell – Hajmási Milán, Gerencsér Antal, Leandro Rezala, Henrique Diniz, Homlok Levente, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Dróth Zoltán, Dávid Richárd, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Vas Ádám

Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Gólszerzők: Matheus Da Silva 2 (10., 30.), Vlasovych 13., Krajnyák 18., ill. Vas 2 (7., 11.), Dávid 20., Hajmási 2 (24., 33.), Gerencsér 35., Henrique Diniz 37.

A Nyírségbe utazott az élvonalbeli futsalbajnokság soron következő fordulójában a Haladás VSE együttese. A szombathelyiek egy Veszprém elleni győzelemmel hangoltak az összecsapásra, míg a hazaiak szintén a bakonyiak ellen játszották legutóbbi mérkőzésüket, ahol 7-2-es vereséget szenvedtek.

Enyhe zöld-fehér mezőnyfölénnyel kezdődött a találkozó, a Nyírgyulaj átadta a területet a vasiaknak és abból próbált meg veszélyes kontrákat vezetni. A házigazda labdaszerzés után villámgyorsan ment át védekezésből támadásba, Csoma lövésénél pedig Alaszticsnak kellett óriásit védenie. A kihagyott lehetőség megbosszulta magát, a 7. percben Vas Ádám kapáslövésével előnybe került a Juanra-legénység (0-1). Nem esett össze a hazai gárda, felvállalta a bátor támadójátékot, amiből helyzeteket is ki tudott alakítani. A 10. percben ezekből egyet sikerült is gólra váltaniuk, Matheus Da Silva révén érkezett az egyenlítés (1-1), amire viszont Vas Ádám tudott gyorsan válaszolni, ismét a nyírségiek mehettek középkezdéshez (1-2). Remek iramú volt az összecsapás, helyzet helyzetet követett, végül a 13. minutumban Vlasovych találatával ismét egalizálni tudott a pirosmezes együttes, 2-2 volt az állás. Előbb a HVSE, majd a Nyírgyulaj is időt kért, a felek megnyomták az utolsó perceket, ami végül gólváltást hozott: Krajnyák révén a mérkőzésen először a hazaiak vezettek (3-2), Dávid Richárd viszont a játékrész hajrájában egyenlíteni tudott (3-3), ez pedig azt jelentette, hogy döntetlennel mentek szünetre a csapatok.

A fordulás után a címvédő pörgött magasabb hőfokon, veszélyesebben játszott ellenfelénél, amely viszont nagyon masszívan, stabilan védekezett. A 24. percben aztán góllá is érett a nyomás, Hajmási Milán lapos lövése kötött ki a kapuban, ezzel pedig ismét a fehérmezeseknél volt az előny (3-4). A félidő derekán - csakúgy, mint az elsőben - ezúttal is Matheus Da Silva lépett elő főszereplővé és egy szép szabadrúgásgóllal 4-4-re módosította az állást. Három perccel később Hajmási kapott egy remek labdát a jobb oldalon, majd becsúszva vette be Opre kapuját, ismét a szombathelyiek kerültek közelebb a győzelemhez (4-5). Ez a gól már érezhetően megtörte a nyírségi lendületet, a 35. percben Gerencsér Antal (4-6), majd nem sokkal később Henrique Diniz is betalált (4-7), háromgólos előnyre tett szert a HVSE. Hiába váltott vészkapus játékra a hazai csapat, az eredmény már nem változott, Dróth Zoltánék egy küzdős, fordulatos mérkőzésen tudtak diadalmaskodni.

A zöld-fehérek november 26-án pénteken hazai környezetben fogadják a dobogós DEAC együttesét, ezt követően pedig a Bajnokok Ligájában a legjobb 16 között mérkőznek meg a Benfica, a Levante, valamint az Uragan Ivano-Frankvisk együttesével Portugáliában, Lisszabonban.