2024.04.18., csütörtök  •  Andrea, Ilma napja
Futsal Magyar Kupa: a második félidőben döntött és ott van a nyolc között a címvédő Haladás

Juanra Calvo legénysége a 2-1-es szünet után fokozatosan őrölte fel ellenfelét és végül 7-1-es győzelemmel vívta ki a továbbjutást.

FÉRFI FUTSAL MAGYAR KUPA 3. FORDULÓ

HALADÁS VSE - ÚJPEST FC-200VOLT 7-1 (2-1)

Haladás: Alasztics Marcell - Szalmás Zoltán, Dróth Zoltán, Arnon Santos Cassemiro, Vas Ádám, Gyimesi Máté, Kovács Máté, Luiggi Longo, Knizs Olivér, Nagy Kevin, Hajmási Milán, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Rutai Balázs

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Újpest: Kinics Bálint - Klacsák Bence, Szeghy Szabolcs, Suscsák Máté, Harnisch Ákos, Tyukász Péter, Farsang Lőrinc, Szieber Martin, Horváth Benedek, Horváth Barnabás, Szabó József, Lipl Noel

Edző: Németh Péter

Gólszerzők: Dróth Zoltán 2 (1., 10.), Rutai Balázs 21., Arnon Cassemiro 33., Luiggi Longo 36., Vatamaniuc-Bartha Dávid 36., Hajmási Milán 37., ill. Suscsák Máté 3.

A bajnoki alapszakasz lezárása és megnyerése után a Magyar Kupa 3. fordulója várt a Haladás VSE futsalcsapatára. A címvédő hazai környezetben, az Újpest ellen vívhatta ki a legjobb nyolc közé jutást.

Ehhez mindjárt az első percben közelebb is kerültek Juanra Calvo fiai, ugyanis Vas Ádám átadása nagyon üresen találta Dróth Zoltánt, aki senkitől sem zavartatva a kapu bal oldalába tekert (1-0). A korán bekapott gól után próbálta rendezni sorait a fővárosi csapat és egy bátrabb, harapósabb játékot felvállalni. Ez többnyire sikerült is nekik, ráadásul a 3. percben Suscsák Máté révén össze is jött számukra az egyenlítés (1-1). A vendégek találata felpaprikázta a házigazdát, amely ezután megpróbált nagy nyomást helyezni ellenfele kapujára, ezekben a percekben főként Luiggi Longo, valamint Arnon Cassemiro tesztelte Kinics kapust. A zöld-fehérek erőfeszítései nem maradtak eredmény nélkül, a 10. percben Dróth Zoltán egy hatalmas bombagóllal juttatta ismét előnyhöz csapatát, 2-1 állt az eredményjelző táblán. A vezetés újbóli megszerzése után is a hazaiak játszottak veszélyesebben, Vas Ádám helyzeténél ismét Kinics hárított, végül 2-1-ről következhetett a folytatás.

Mindössze 11 másodpercig tartott a második etap, amikor Rutai Balázs módosította 3-1-re az állást, remekül indult a félidő a címvédő számára. Az Újpest hiába próbálkozott támadásokat vezetni, azok rendre elhaltak, a vendégek Kinics bravúrjainak köszönhették, hogy még nem dőlt el a továbbjutás sorsa. Egészen a 33. percig bírta újabb kapott gól nélkül Németh Péter együttese, Arnon Cassemiro távoli lövésével már 4-1-re vezetett a Haladás. Ez a találat érezhetően nagyon megtörte a vendégeket, ezt pedig kíméletlenül ki is használta a HVSE: a 36. minutumban Luiggi Longo és Vatamaniuc-Bartha Dávid is beköszönt, a 7-1-es végeredményt pedig egy perccel később Hajmási Milán állította be.

A szombathelyiek remek második félidővel és magabiztos sikerrel jutottak a Magyar Kupa negyeddöntőjébe, február 23-án csütörtökön 18 óra 30 perckor pedig már a felső-házi rájátszás első fordulójában fogadják a Veszprém gárdáját.

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.