2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Futsal: A Haladás már az első félidőben eldöntötte a Veszprém elleni rangadót

A szombathelyiek az első hat percben négy gólt is szereztek, megpecsételve ezzel a Veszprém sorsát. A vendégek hiába futottak az eredmény után, nem volt ellenszerük a vasiak védekezésével szemben, így a Haladás a Berettyóújfalu elleni mérkőzés után újabb rangadót nyert és a tabella élére állt.

FÉRFI FUTSAL NB I. 5. FORDULÓ

Haladás VSE - Balaton Bútor FC Veszprém 4-1 (4-1)

Haladás VSE: Alasztics - Dávid, Dróth, Vas, Vidák    Csere: Gyimesi, Darrieer, Nagy, Hajmási, Horváth, Simic, Sipos, Gerencsér, Szakasics

Vezetőedző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Veszprém: Sásdi - Tatai, Pál, Rutai, Bognár      Csere: Szili, Fridrich, Tar, Ábrahám, Bencsik Á., Spandler, Kiss, Bencsik R.

Vezetőedző: Fehér Zsolt

Gólszerzők: Vas 1., Simic 3., Dávid 5., Dróth 6., ill. Pál 4.

Igazi szombat délutáni csemegének ígérkezett a Futsal NB I. 5. fordulójából a Haladás-Veszprém találkozó. Az M4 Sport + által is közvetített mérkőzésen két kiváló formában lévő, eddig még veretlen csapat találkozott. A Veszprém százszázalékos mérleggel állt a forduló előtt, a Haladás pedig csupán a Nyírgyulaj ellen hullajtott pontokat. A szombathelyiek igencsak feltüzelve és jó hangulatban várhatták a találkozót, az előző fordulóban ugyanis a bombaerős, bajnoki címvédő Berettyóújfalu együttesét győzték le 1-2 arányban Hajmási duplájával, ráadásul idegenben. A vendég együttesnél ott volt a kapuban a nyáron Szombathelyről érkező Sásdi Bálint, valamint a korábban szintén a hazaiakat erősítő Bencsik Roland is.

A találkozó meglehetősen eseménydúsan kezdődött, Dróth jó ütemű átadása után a lendületből érkező Vas Ádám már az első percben vezetést szerzett a hazaiaknak, ami megadta a találkozó alaphangját. Olyannyira, hogy Dróth kapufája után Gerencsér csapott le egy eladott labdára, majd tálalt okosan Simic elé, aki okosan a kapuba gurított, egy három perc elteltével már kétgólos volt a szombathelyi előny. A Veszprém a két villámgyorsan bekapott gól után kezdett éledezni, az 4. percben pedig egy rögzített helyzet után Pál góljával vissza is tudott jönni a mérkőzésbe. Legalább is úgy tűnt, de Dávid Richárd másként gondolta: a rutinos, több, mint százszoros válogatott játékos a középkezdés után nem sokkal óriási bombagólt rúgott, ezzel már 3-1-re vezetett a Haladás. Még fel sem ocsúdott a vendég együttes az újabb bekapott gól után, időkérésüket követően a két asszisztot jegyző Dróth a tőle megszokott húzogatások után gyönyörűen lőtte ki a jobb alsó sarkot és tovább növelte a szombathelyi előnyt, a 6. percben így már 4-1- állt az eredményjelzőn. A Veszprém innentől kezdve kénytelen volt felvállalni a bátor, nyílt sisakos futballt, ez pedig lehetőséget teremtett a Haladás előtt a veszélyes ellentámadások vezetésére. A játékrész második felére kiegyenlítettebbé vált a játék, a vendégek egy-egy helyzettel jelezték, hogy nem mondtak le a pontszerzésről, és mindent megtesznek, hogy újra nyílttá tegyék a mérkőzést. A hazaiak rendkívül szervezetten és fegyelmezetten védekeztek, ők is pontosan tudták, hogy egy szépítő gól lélektani szempontból sokat számíthat a veszprémieknek. Helyzetek ugyan adódtak mindkét oldalon, a félidő hátralévő részében már nem esett újabb gól, így 4-1-es Haladás vezetéssel mentek a csapatok a szünetre.

A második félidő hasonló mederben folytatódott, mint az első játékrész második fele: a Veszprém támadott, próbált nyomást helyezni Alasztics kapujára, a betegségéből ezen a mérkőzésen visszatérő hálóőr azonban nagyon magabiztosan állta a sarat. A Haladás továbbra is ellentámadásokból és az ellenfél térfelén történő labdaszerzések után veszélyeztetett, egy ilyen szituáció után kellett Sásdinak nagyot védenie Hajmási helyzeténél. A Fehér Zsolt vezette vendégek hiába próbálkoztak, nem tudtak mit kezdeni a nagyon masszív szombathelyi védekezéssel. A hazaiak részéről rendre volt valaki, aki odaért a veszprémi lövéseknél, vagy egy szép becsúszó szereléssel menteni tudott. A kékmezesek a 33. percig vártak a vészkapusos játékkal, ekkor azonban a rutinos és kiváló játékossal, Tatai Józseffel váltottak az emberelőnyös játékra. Az utolsó percekben ennek köszönhetően az eddiginél valamivel nagyobb nyomás nehezedett a szombathelyi kapura, de ha el is tudtak jutni komoly helyzetig a vendégek, a befejezésbe rendre hiba csúszott, vagy Alasztics avatkozott kiválóan játékba. Az éllovas hiába tett meg mindent, nem sikerült gól szereznie, a Haladás pedig rendkívül magabiztos játékkal 4-1-re megnyerte a forduló rangadóját és átvette a vezetést a bajnokságban.

A szombathelyiekre a következő fordulóban, október 12-én idegenbeli mérkőzés vár, méghozzá a Kecskemét otthonában.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.