2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Fontos három pontot szerzett a HVSE futsalcsapata és győzelemmel hangolt a Berettyóújfalu elleni rangadóra

A szombathelyiek már a mérkőzés elején megszerezték a vezetést, a félidő hajrájában szerzett újabb két gól pedig tulajdonképpen el is döntötte a mérkőzés sorsát. A DEAC ugyan próbált visszajönni a mérkőzésbe, de csak a szépítésre futotta a hajdúságiaknak.

FÉRFI FUTSAL NB I. 3. FORDULÓ

HALADÁS VSE - DEAC 3-2 (3-1)

Haladás VSE: Gyimesi - Darrieer, Hajmási, Simic, Gerencsér    Csere: Homlok, Nagy, Horváth, Sipos, Dávid, Dróth, Vas, Szakasics, Vidák

Vezetőedző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

DEAC: Dobi - Szentes-Bíró, Tóth, Thiago, Rácz   Csere: Krajcsi, Faragó, Siska, Kántor, Szabó L., Berecz, Szabó J.

Vezetőedző: Elek Gergő

Gólszerzők: Gerencsér 2., Darrieer 16., Vas 20., ill. Thiago 2 (6., 38.)

Igazi hétfő esti csemegének ígérkezett a futsal szerelmesei számára a Haladás VSE-DEAC mérkőzés a Haladás Sportcsarnokban. Ez már csak azért is igaz, mert két jó formában lévő csapat találkozott a bajnokság 3. fordulójában. A szombathelyiek ugyan legutóbb otthagytak két pontot Nyírgyulajon, előtte viszont a Dunaferr, valamint a Ferencváros gárdáját is legyőzték. A vendégek is két győzelemmel kezdték a bajnokságot, majd az előző fordulóban a Berettyóújfalu csupán 4-3-ra felülmúlni Elek Gergő együttesét. Kiváló összecsapásra volt tehát kilátás, amire ezúttal is sokan voltak kíváncsiak a helyszínen.

Álomszerűen kezdődött a találkozó a hazaiak számára, miután már a 2. percben vezetéshez jutottak Gerencsér Antal révén, aki Hajmási labdájára érkezett kiválóan a kapu előtt. A DEAC így már a mérkőzés elején kénytelen volt felvállalni a nyílt sisakos küzdelmet és támadó szellemben játszani a mielőbbi egyenlítés érdekében. Ennek meg is lett az eredménye, a 6. percben egy véleményes büntetőt értékesített Thiago és módosította 1-1-re a mérkőzés állását. Az egyenlítés után inkább a Haladás akarata érvényesült, a vendégek főként a védekezésre összpontosítottak megpróbáltak veszélyes ellentámadásokat vezetni több-kevesebb sikerrel. A játékrész második felében még nagyobb nyomás nehezedett Dobi kapujára, a legveszélyesebb hazai játékos Dróth volt, aki akár egymaga több gólt is szerezhetett volna ezekben a percekben. A gólszerzés nem sikerült neki, ellenben a 16. minutumban az ő szabadrúgása pattant Dobiról vendég szempontból rendkívül rossz helyre, egészen pontosan Darrieer elé, aki közelről a kapuba juttatta a labdát és ismét megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Egy perccel a játékrész vége előtt a Haladás hatodik faultja után kisbüntetőhöz jutott a DEAC, ami azonban kapu mellé ment, így elmaradt az egyenlítés. A félidőnek ezzel még nem volt vége, ugyanis másodpercekkel az első felvonás vége előtt Dróth centerezett kiválóan, amire Vas érkezett ellentmondást nem tűrően és megszerezte a vasiak harmadik találatát. A szünetben tehát 2-2 helyett 3-1 volt az állás a szombathelyiek javára.

A második félidőre is támadó szellemben jött ki Juanra együttese, a kétgólos előny ellenére ők játszottak veszélyesebben és szerezhettek volna újabb gólokat, ami végleg eldönthette volna a találkozó sorsát. A játékrész derekához érkezve éledezni látszott a hajdúsági együttes, Gyimesinek többször is bravúrra volt szüksége, hogy megmentse csapatát a góltól. Nyolc és fél perccel a találkozó vége előtt aztán vészkapusra váltottak a vendégek, ami nem kis kockázattal járt, hiszen egy labdavesztés könnyen megpecsételhette volna a sorsukat. A 38. percben ugyan Thiago második góljának köszönhetően összejött a szépítés a DEAC-nak, újabb gólra azonban nem futotta a debreceniektől, a Haladás így 3-2 arányban megnyerte a találkozót és nagyon fontos három pontot szerzett a Berettyóújfalu elleni rangadó előtt. A két bajnokaspiráns mérkőzésére pénteken, szeptember 25-én kerül sor, a mérkőzést pedig az M4 Sport élőben közvetíti 17:30 perctől.

Elek Gergő:

-Nagyon sokat készültünk erre a mérkőzésre, ennek ellenére nem azt láttam a pályán, amit szerettem volna. Gyámoltalanul kezdtük a találkozót, ez pedig rányomta a bélyegét a mérkőzés további alakulására. Több játékos mélyen a tudása alatt teljesített, ezt pedig egy ilyen kaliberű csapat ellen ma nem bírtuk el.

Juan Ramon Calvo Rodriguez:

-Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, és ez így is történt. Büszke vagyok a srácokra, mert azt gondolom nagyon jó teljesítményt nyújtottunk, és ennek köszönhetően sikerült megnyernünk a találkozót. Nehéz hét van mögöttünk, voltak és vannak is hiányzóink, ennek ellenére bizakodva várjuk a pénteki találkozót.

Szentes-Bíró Tamás:

-Sajnos megismétlődött az, ami a legutóbbi, Berettyóújfalu elleni mérkőzésen, hogy szimpatikus vesztesként hagyjuk el a pályát. A letámadásunk nem volt eléggé agresszív és hatékony, nem tudtuk olyan szinten megakadályozni az ellenfél labdakihozatalait, ahogy szerettük volna. Ha ezekre jobban odafigyelünk, talán máshogy alakulhatott volna a találkozó.

Gerencsér Antal:

-Számítottunk arra, hogy nem lesz könnyű dolgunk ma este, de szerencsére együtt volt a csapat és ennek köszönhetően tudtunk nyerni. A helyzetkihasználásunkon mindenképp javítani kell, ezt a mai találkozót, ha kicsit jobban koncentrálunk, több góllal is megnyerhettük volna.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.