2024.04.24., szerda  •  György napja
Fantasztikus utolsó negyeddel nyert a Falco a ZTE ellen

A szombathelyiek nehéz mérkőzésen vannak túl, de a végén sikerült felőrölniük a ZTE-t, így harmadik mérkőzésüket is megnyerték a bajnokságban.

Zalakerámia ZTE KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 64-90 (18-20, 16-15, 16-21, 14-34)

ZTE: Duren 15/6, Delas 9, Bonifert 3/3, Vuko 16/6, Glenn 4. Cserék: Simon 5, Plézer 2, Völgyi -, Polster -, Szabó 10/3, Szalay -, Csuti -.

Vezetőedző: Ante Nazor

Falco: Anderson 6/3, Benke 11/3, Doktor 6/6, Milosevics 5/3, Searcy 18. Cserék: Váradi 19/9, Perl 14, Kovács 5, Lake 6, Dancsecs -.

Vezetőedző: Gasper Okorn

Több, mint egy hónap után játszott bajnoki mérkőzést a Falco KC együttese. Váradi Benedekékre szomszédvári rangadó várt, a csapat a Zalaegerszeg otthonába látogatott a csütörtök délutáni mérkőzésen.

A klubhonlap beszámolója szerint az első negyedben  az Anderson - Doktor, Benke, Milosevics, Searcy ötössel kezdek a sárga-feketék. Két remek védekezés és gyors Searcy-dupla után 0-4-gyel kezdtek a vendégek, majd jöttek a kinti dobások is: előbb Kyan Anderson, majd a zalaiaktól érkező Doktor Péter is betalált. Nagy iramot diktáltak a csapatok, Gasper Okorn jelezte is az övéinek, hogy nem kell kapkodni. Searcy 9-14-es állásnál már hat pontot jegyzett, míg a hazaiaknál Duren öt, Vuko pedig négy pontnál járt. A játékrész közepén 12-14-et mutatott az eredményjelző. Ezután a hazaiak 14-20-nál időt kértek, majd Szabó Zsolt 2+1 pontjával zárkózni tudtak. Az első játékrész után 18-20 volt a Falco javára.

A folytatásban a hazaiak egy 7-0-ás sorozattal kezdtek, Gasper Okorn azonnal időt is kért 25-20-nál. A Falco rendezni tudta a sorokat, Kovács Benedek hatalmas zsákolásával és büntetőjével egalizált is, így a játékrész derekán 25-25 volt az állás. Benke Szilárd támadóleppattanójából Váradi Benedek  ziccerével lett 27-28. Ezt követően Benke két sikeres büntetője következett, majd Gleen egy faulttal együtt bedobott kosárral közelebb hozta a ZTE-t. Devin Searcy nagy zsákolása után az utolsó támadás a hazaiaké volt, majd Perl Zoltán védőlepettanójával zárult az első félidő, méghozzá 34-35-ös szombathelyi vezetéssel.

A harmadik tíz perc Duren triplájával kezdődött, Benke kiváló labdaszerzése után szerzett könnyű kosarat a Falco. Ante Nazor, a hazaiak vezetőedzője időt is kért. Ezután felváltva estek a kosarak, a negyed közepén 40-47 állt az eredményjelzőn. Bonifert kinti kosara után, 43-48-nál Perl kapott sapkát és gyors indításból Szabó Zsolt dobott kosarat. A játékrész hajrája a sárga-feketéknek jött ki jobban, 50-56-ra vezettek a záró negyed előtt.

Ezután is lendületben maradt a Falco, a ZTE Vuko 2+1 pontjával próbált meccsben maradni. Ezt követően egy, már kivédekezett támadás után Kyan Anderson szerzett labdát, majd Perl zsákolása és ZTE-időkérés következett. A játékrész derekán, 60-70-nél 10 pontra lépett el Gasper Okorn együttese. Ezután Delas vette hátára a hazaiakat, az ő vezérletével kezdte meg a ZTE a hajrát, amit Gasper Okorn egy időkéréssel tört meg és keményebb védekezésre kérte a játékosokat. Ennek meg is lett az eredménye, Milosevics triplája és Váradi 2+1 pontja után fölényes győzelemnek örülhettek a szombathelyiek.

Két nap múlva, szombaton 18 órakor már újabb mérkőzés vár a Falcora, méghozzá az Oroszlány csapata ellen szintén idegenben.