2024.03.28., csütörtök  •  Gedeon, Johanna napja
ESZ-kutatás
Tükörsima Falco-siker, 26 ponttal győzte le a listavezető az Albát

A válogatott szünet előtti utolsó mérkőzésen az Alba együttesét fogadta a Falco a kosárlabda NB I 19.fordulójában. A sárga-feketék végig kézben tartva a mérkőzést nagyon simán, 89-63 arányban nyerték meg a találkozót, Váradi Benedek így győzelemmel ünnepelte 25. születésnapját.

Falco-Vulcano Energia KC - Alba Fehérvár 89-63 (21-13, 21-14, 24-20, 23-16)

Falco KC: Reddic 9, Curry  12/6, Washington 11/3, Váradi 7/3, Benke 5/1   Csere: Perl 9/3, Hooker 10/3, Krivacevic 1, Lake 12, Filipovity 13/3

Alba Fehérvár: Guyton 3, Ljubicic 13/6, Markovic 15 15/3, Csorvási 6, McDuffie 9  Csere. Molnár 6, Cupkovic 9/3, Keller-, Lukács-, Govens 2

I. negyed

Rögtön két triplával indult a mérkőzés Markovic és Curry révén, majd a születésnapos Váradi Benedek köszönt be (5-3). Benke Szilárd sem akart kimaradni a triplákból, ezzel már 8-3-ra vezettek a sárga-feketék. Csorvási Milán duplájával tudott közelebb kerülni az Alba, majd Benke kinti kísérlete tévesztett célt. Washington viszont nem hibázott, megszerezte első pontjait, és 10-5-re ment a Falco az 5. percben. A következő kosár a fehárváriaké volt, Guyton duplája érkezett (10-7). A több pontatlan és rossz fehérvári kísérlet után Washington szenzációsat zsákolt, majd a pályára lépő Perl is kosárral mutatkozott be, ezzel már 7 pont volt a két csapat között 14-7-nél. A vendégeknél ismét Markovic volt eredményes, amire Curry válaszolt hazai oldalról (16-9). McDuffie duplája után Filipovity faultos kosara következett, majd Hooker-tripla. A negyed utolsó momentuma két vendégbüntető volt, amiket Molnár Márton értékesített, ezzel 21-13-as vendég vezetéssel ért véget az első 10 perc.

II. negyed

Gyors pontváltással indult a második negyed, minimálisat tudott faragni a hátrányból az Alba, de Hooker faultos kosara a jó büntetővel nagyon jókor jött, és így 8 ponttal el tudott lépni a Falco a 13. percben (26-18). A korábbi Falco-kedvenc, Govens is megszerezte első kosarát, amivel 26-20-ra módosult az állás. Cupkovic duplájával 4 pontra közelítette meg az Alba a Falcót, de Lake kosara a legjobbkor érkezett, és visszaállt a 6 pontos differencia (28-22). Perl büntetőivel tovább nőtt az előny, a negyed felénél 30-22-t mutatott az eredményjelző. A másik oldalon Ljubicic büntetőzhetett, biztos kézzel dobta be mind a kettőt, az állás 30-24 volt ezzel. Ezekben a percekben a büntetőké volt a főszerep, mindkét csapat jórészt így tudott a kosárba találni. Ljubicic ezúttal kintről volt eredményes, majd Lake érkezett ismét, és gondoskodott arról, hogy ne kerüljön közelebb a vendég együttes (36-27). A mérkőzésen először 10 ponton kívülre került az Alba, méghozzá Juvonte Reddic duplája után volt 11 pontos a különbség (38-27). Vendég-időkérés után folytatódott a mérkőzés, de ismét jól védekeztek a hazaiak, nem találta a rést az Alba. A negyed végén előbb Curry vitte végig szépen egy labdaszerzés után, majd Benke büntetőzhetett hármat, a szünetre 42-27-es Falco-vezetéssel vonulhattak a csapatok.

III. negyed

Csorvási és Curry pontjaival indult a harmadik negyed, majd egy hosszabb pontcsend után Washington 2 pontjával növelte tovább az előnyét a Falco (47-29). Újra Washington érkezett, ezúttal triplával, majd Reddic oldotta meg kiválóan a helyzetet a palánk alatt, ezzel 52-31 volt az állás. Az Alba nem tudott közelebb kerülni, egy-egy duplájukra rendszerint jött a válasz hazai oldalon. Rendkívül összeszedetten védekezett a Falco, támadásban is jöttek az extrák, ezúttal Váradi jegyezte a kosarat, és 22 volt már a két csapat között (55-33). A vendégek büntetőkkel gyarapították a pontjaik számát, Csorvási Milán szerezte az újabb két Alba-pontot. McDuffie 3 pontja következett, majd Falco-dupla, 3 és fél perccel a negyed vége előtt 57-38 volt az állás a hazaiaknak. Perl labdaszerzése után Washington zsákolásával lett újra 20 pont a különbség, majd Ljubicic szerezte meg újabb pontjait a büntetővonalról (59-41). Filipovity ziccere után újabb vendégpontok jöttek McDuffie révén 2 perccel a harmadik negyed vége előtt (61-43). A vendégek időkérése után Molnár Márton pontjai következtek, majd McDuffie hibája után Filipovity dobhatott büntetőket (63-45). Amikor már azt hitte mindenki, hogy Luka Markovic kosara lesz az utolsó a negyedben, jött Perl dudaszós triplája, az állás pedig 66-47 volt az utolsó felvonás előtt.

IV. negyed

Markovic-pontokkal kezdődött a játékrész, 15 pontjával ő volt a mezőny legeredményesebbje. Egy szép Váradi-Reddic összjáték után érkezett a negyed első Falco-kosara, az állás pedig 69-49 volt. A vendégeknél Cupkovic szállította az újabb pontokat, majd Molnár Márton faultos kosarának köszönhetően kozmetikázott az eredményen a Fehérvár (69-53). Filipovity szép egyéni akcióját vastapssal jutalmazta a közönség, majd Cupkovic növelte a pontjai számát (71-55). Filipovity villant ismét a már szokásosnak mondható triplájával, és 74-55-re módosította az állást, hat perccel a találkozó vége előtt. Guyton büntetői után az egészen kiválóan játszó Filipovity érkezett ismét egy közelivel, a Falco pedig 76-56-ra vezetett a 35. percben. Ron Curry is megmutatta, hogyan tud zsákolni, utána pedig Lake szerzett újabb pontokat. Az Alba elkészült az erejével, teljesen felőrölték őket a hazaiak, csupán büntetőkből tudtak ezekben a percekben pontokat szerezni (80-57). Hooker büntetőzött jól, majd hosszú idő után egy jó vendég-tripla következett, amire rögtön jött is a válasz a Falcótól (86-60). Az Alba megint büntetőből szerezte pontjait, majd Krivacevic is feliratkozott a pontszerzők közé (87-62). Az utolsó percet Hooker duplája nyitotta, a nézőtéren pedig zengett az "álljatok fel" a biztos győzelem tudatában. A mérkőzésen több pont már nem született, a végeredmény 89-63.

A Falco tehát magabiztosan nyerte meg a találkozót, egy pillanatig nem forgott veszélyben a vasiak győzelme. A bajnokságban hosszabb szünet következik az Európa-bajnoki selejtezők miatt, a bajnokság március 7-én folytatódik a Sopron otthonában. A magyar válogatott a soron következő mérkőzését Szombathelyen, az Arena Savariában játssza Szlovénia ellen február 20-án 18 órakor.

Luka Markovic, az Alba Fehérvár játékosa

Gratulálok a Falcónak, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Sajnos a mai mérkőzésen kijött, hogy mekkora különbség van a két csapat között, főleg védekezésben. A hazaiak ezzel tudták megnyerni a mérkőzést, mi pedig nem voltunk elég kemények és határozottak.

Arie Shivek, az Alba Fehérvár vezetőedzője

– Gratulálok a Falco együttesének, megmutatták, hogy miért is vezetik a bajnokságot. Nagyon jó mérkőzést játszottak ezúttal is, mi pedig a találkozó nagy részében csak futottunk az eredmény után. Az utolsó negyedre felőrölt minket a Falco, elfáradtunk, ma ekkora volt a különbség a két csapat között.

Váradi Benedek, a Falco KC csapatkapitánya

– Köszönjük szépen a szurkolóinknak a támogatást,  én pedig külön szeretném megköszönni, hogy felköszöntettek a születésnapomon, igazán jólesett. A mérkőzést, úgy érzem, végig kontrolláltuk, meg tudtuk törni az Alba játékát, a kulcs a győzelemhez pedig az volt, hogy 63 ponton tudtuk őket tartani, és kiválóan védekeztünk. Jól fog jönni mindenkinek a szünet, akik pedig a válogatottal utaznak, az EB-selejtezőkön is mindent meg fognak tenni, és ugyanolyan elánnal folytatjuk majd mi is a bajnokságot.

Gasper Okorn, a Falco KC vezetőedzője

– Ismételten fantasztikus hangulatot teremtettek a szurkolók, köszönjük nekik. Elégedett vagyok a látottakkal, különösen a védekezésünk volt rendben: azzal tudtuk megnyerni a mérkőzést.  Nagyon feszített tempójú időszakon vagyunk túl, jól fog jönni a pihenés mindenkinek, hogy aztán újult erővel vághassunk bele a bajnokság hátralévő szakaszába, ahol fontos mérkőzések várnak ránk.

Fotók: Nagy Jácint@SF