2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Falco: nagy csatában legyűrték a szombathelyiek az Albát, így győzelemmel kezdték a középszakaszt

Igazi rangadóhoz méltó mérkőzést játszott egymással a két csapat, a végjátékban a sárga-feketék voltak koncentráltabbak, akik 89-94-es sikerrel távozhatnak Székesfehérvárról.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I. KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐ-HÁZ 1. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR - FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY 89-94 (22-29, 27-20, 23-19, 17.26)

Alba: Pongó 20/12, Vojvoda 23, Lukács 11/3, Szabó 11/3, Davis 10/3. Cserék: Takács 6, Góbi -, Omenaka 8

Edző: Matthias Zollner

Falco: Váradi 21/6, Somogyi 30/18, Clark 7/3, Golomán 8, Keller 12/3. Cserék: Verasztó -, Kovács 4, Barac 12, Hawkins -

Nem sok ideje volt nyalogatni a sebeit a Falco játékosainak a Zsíros Tibor Magyar Kupában való szereplés után, ugyanis bő egy héttel a Szeged elleni meccset követően az Alba Fehérvár otthonába látogatott a bajnokság középszakaszának első mérkőzésén. A szombathelyiek nem voltak könnyű helyzetben, Benke Szilárd, valamint Perl Zoltán játékára sem számíthatott Milos Konakov. A kezdődobást a MOL Fehérvár támadója, Nikolic Nemanja végezte el, aki a Gyirmót elleni duplájával a klub történetének legeredményesebb játékosa lett 113 találattal.

Váradi harcos labdaszerzése után Somogyi-triplával indult a mérkőzés, amire Vojvoda Dávid tudott felelni egy duplával. Golománnak köszönhetően ismét három pont volt a differencia, a másik oldalon Davis középtávolija rövid volt, ezt viszont nem tudták kihasználni a sárga-feketék, Vojvoda csent labdát, majd zsákolt (4-5). Vendég oldalon ismét Golomán volt eredményes, 7-2-es sorozatot produkált a Falco, és bár Pongó hármasával javított az Alba, 9-14-nél Matthias Zollner időt kért. Szabó Zsolt két pontjával próbált lopakodni a Fehérvár, Somogyi egy saroktriplával hűtötte le a kedélyeket, biztosan őrizte előnyét a vasi alakulat. Lüktetett a mérkőzés, a Falco magabiztosnak tűnt, a tíz pontos határt azonban nem tudta átlépni. A negyed utolsó percébe 17-24-gyel léptek be a csapatok, ez a különbség pedig nem is változott, 22-29-es eredménnyel ért véget az első etap.

Egy kimaradt vendég ziccert Davis büntetett három ponttal a második felvonás első momentumaként, majd Váradi büntetőzött biztos kézzel. 29-31-re zárkózott a házigazda, a Falco büntetővel, majd labdabirtoklással jöhetett, Milos Konakov pedig időt kért. Zsinórban öt szombathelyi pont következett kettő fehérvárival szemben, 31-36-nál Vojvoda trojkája hullott be. Hullámzott az összecsapás, 35-38-nál egy kosárra jött fel az Alba, ezt követően viszont gyorsan 35-42-re módosult az állás, el tudtak lépni egy kicsit a sárga-feketék. A fehérmezesek nem adták könnyen magukat, 44-44-nél egyenlítettek, majd bő másfél perccel a nagyszünet előtt Lukács büntetőivel a vezetést is átvették (46-44). Milos Konakov ismét időt kért, a címvédő egy triplával visszavette a vezetést, és bár a remekül játszó Lukács is szerzett egyet ebből a fajtából, az első félidő utolsó szava Váradié volt, 49-49 állt az eredményjelzőn húsz percnyi játék után.

Váradi-tripla nyitotta a harmadik tíz percet, erre viszont Omenaka és Pongó felelt, 54-52-re vezetett az Alba. Ha ez nem lett volna elég a szombathelyieknek, Vojvoda kísérlete is célba ért, 56-52-nél reagálnia is kellett a Falco trénerének. Barac kosara nagyon kellett a sötétmezeseknek, Vojvoda ziccerére Váradi egy középtávolival válaszolt, mindkét csapat nagyot küzdött. 60-56-nál remek Váradi-Barac összejáték következett, majd Vojvoda büntetői ismét visszaállt a négypontos differencia. 62-60-nál Clark triplakísérlete kimaradt, Pongó büntetett, egypontos vendég előny helyett hárompontos hazai vezetéssel kezdődött meg a játékrész utolsó három perce. Egy pillanatra sem adta fel a sárga-fekete alakulat, űzte-hajtotta ellenfelét, 67-68-nál pedig ismét a Konakov-legénységnél volt az előny. A szombathelyiek bánatára Pongó nagyon elkapta a fonalat, zsinórban öt pontot szerzett, az utolsó etap előtt így 72-68-ra a hazaiak vezettek.

Szabó Zsolt egy kintivel hét pontra növelte csapata előnyét, majd Vojvoda zsákolt, Milos Konakov pedig időkéréssel próbálta megfékezni a fehérvári lendületet, rohamokat. Golomán átadásából Clark szerzett kosarat, Pongó triplakísérlete ezúttal nem volt jó, Somogyi viszont nem hibázott kintről (77-73). Elsősorban védekezésben kellett szigorítania a vendégeknek, akik 77-75-nél már egy kosáron belülre kerültek. Barac faultja után Omenaka büntetőzhetett, majd Somogyi érkezett egy 2+1-es akcióval, ráadásul a plusz egyet is bedobta, A negyed derekán Clark duplájával 81-80-ra módosult az állás, ezután Vojvoda büntetőzhetett, Somogyi viszont egalizált, 83-83-nál Matthias Zollner kért időt. Davis kosarára Keller válaszolt, fej-fej mellett haladtok a csapatok a hajrához érkezve. Bő három perccel a vége előtt a Falco a vezetésért támadhatott, Keller süllyesztett el egy triplát, 85-88 állt az eredményjelzőn. Hiába Vojvoda duplája, az elképesztő formában kosárlabdázó Somogyi is egy hármassal szomorította a hazai drukkereket, az Alba pedig ismét időt kért (87-91). Az fehérváriakat szorította az idő, siettették is a támadások befejezését, ami megbosszulta magát, a Falco 89-94-es győzelmet aratott.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.