2024.04.24., szerda  •  György napja
Falco: magabiztos siker a bajnoki nyitányon, legyőzte a Honvédot a Konakov-legénység

A hazaiak bátor kezdése után a szombathelyieknek sikerült rendezni a sorokat, s onnantól kezdve végig vezetve, 61-78 arányban diadalmaskodtak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I 1. FORDULÓ

BUDAPESTI HONVÉD - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 61-78 (21-19, 10-23, 20-20, 10-17)

Budapesti Honvéd SE: Simon 13/9, Tanoh 9/3, Milovics 17/9, Demeter 9/3, Peringer 2. Cserék: Hajdú 4, Takács -, Kopácsi 1, Völgyi 6

Edző: Baksa Szabolcs

Falco KC Szombathely: Perl 16/3, Cowels 13/9, Kovács 8, Tiby 6, Keller 6. Cserék: Pot 8, Barac 11, Krivacevic -, Brown 7/3, Verrasztó 3

A bajnoki címvédő a 33-szoros rekordbajnok otthonába látogatott az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 1. fordulójában, ugyanis Budapesti Honvéd-Falco összecsapást rendeztek szombaton délután Budapesten a Ludovika Arénában. A fővárosiak 21 év után jutottak vissza az A csoportba, a vasiak ennek ellenére nem számíthattak könnyű összecsapásra.

Kapkodva, pontatlan befejezésekkel indítottak a csapatok, az első kosárra majdnem másfél percet kellett várni, a Honvéd szerezte meg a vezetést egy duplával. A címvédő egy gyorsindítás után Keller révén egalizált, majd újabb fővárosi kosarak következtek, nem tűnt megilletődöttnek a Honvéd (6-2). Mindezek mellett jól is lepattanóztak a hazaiak, ráadásul Demeter triplája is beakadt, a negyed derekán 9-4 állt az eredményjelzőn. Brown is elsüllyesztett egy hármast, zárkóztak a vasiak, majd a nevelőegyesülete ellen pályára lépő Simon Kristóf büntetői következtek, 11-7-re vezetett a házigazda. Természetesen nem adta magát könnyen a Konakov-legénység, Perl remek egyéni akció végén gyarapította pontjai számát, de Simon erre is válaszolt, 14-9 volt az állás. Barac büntetői a helyükre kerültek, Simon Kristóf viszont újabb hármast jegyzett, mindezt két és fél perccel az első etap vége előtt (17-11). Barac és Hajdú pontjai következtek, majd Verasztó 2+1-es akciója, három pont volt a differencia (19-16). A negyed végén még egy-egy kosár esett mindkét oldalon, tíz percnyi játék után 21-18-ra vezetett a rekordbajnok Honvéd.

A második felvonást gyors 8-0-val kezdte a Falco, a szombathelyiek így aztán a vezetést is átvették, 21-26 volt a mérkőzés állása. A fővárosiak időt is kértek, a befejezések azonban ezt követően sem voltak pontosak, hiányzott a koncentráció hazai részről, valamint a szombathelyiek is jócskánt szigorítottak a védekezésükön. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy négy perc elteltével sem született Honvéd pont a negyedben, ellenben a vasiak tizenhármat is szereztek. A holtpontról zsinórban két triplával mozdultak el a budapestiek, 27-30-ra zárkóztak, majd felváltva estek a pontok, 31-34-nél pedig Milos Konakov hívta magához övéit. A negyed végén aztán ismét az történt, amit a sárga-feketék szerettek volna, kialakult az addig legnagyobb, tízpontos különbség, 31-41 volt az állás a nagyszünetben.

Hazai triplával indult a harmadik felvonás, majd Perl pontjai következtek, mindenre volt válasza a Falconak. Mijovic betörése után Barac faultos kosarának örülhettek a szombathelyiek, biztosan őrizték előnyüket Perl Zoltánék. A folytatásban meglehetősen pontszegény időszak következett, hosszú ideig 38-46-on ragadtak a felek, a "csendet" Demeter megindulása és duplája törte meg, majd Simon triplája, 43-46-nál már csak egy kosár volt a differencia. Perl gyorsan változtatott a helyzeten, kintről volt eredményes, a kulcspillanatokban nem remegett meg a szombathelyiek keze. Ez a hazaiakra nem volt igaz, egy labdaeladás után Keller növelte tovább a vasi előnyt, Baksa Szabolcsnak pedig ismét időt kellett kérnie (43-51). A timeout után Kopácsi 50%-os mérleggel büntetőzött, majd egy szép akció után Perl köszönt be, Brown révén pedig tizenegy pontra hízott a vendég előny (44-55). A játékrész végén tízzel ment a Falco, 51-61-ről következhetett a záró etap.

Nagy rohanással indult a negyedik tíz perc, váltott kosarakkal haladtak a felek, az előny ellenére nem lehetett teljesen nyugodt Milos Konakov együttese. 57-65-nél Tiby szerzett fontos kosarat szombathelyi szempontból, ezzel pedig ismét tíz volt közte (57-67). A Honvéd ment előre becsülettel, de siettette a támadásbefejezéseket, ami hibákat eredményezett, Cowels hármasa után, 59-72-nél pedig ismét időt kért Baksa Szabolcs. A végén aztán még tovább nyílt az olló, a találkozó utolsó kosara a Honvédé volt, a bajnoki címvédő 61-78-as győzelemmel kezdte a 2022/2023-as idényt.

A Falco október 5-én, szerdán a Bajnokok Ligájában is megkezdi szereplését, 20 óra 30 perces kezdettel a már ismerős Strasbourg otthonába látogat.