2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Falco: elképesztő végjátékban tudott nyerni a Körmend hazai pályán, egyenlő a párharc állása

A fordulatos, kiélezett mérkőzésen Ferencz Csaba hármasa döntött, a 69-68-as vereség után kedden az Aréna Savariában kerülhet ismét lépéselőnybe a Falco.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I. BAJNOKI DÖNTŐ 2. MÉRKŐZÉS

EGIS KÖRMEND - FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY 69-68 (9-13, 19-19, 20-18, 21-18)

Körmend: White 13/3, Takács 2, Szavics 9/6, Durázi 3/3, Gordon 21. Cserék: Doktor -, Kiss 4, Ferencz 14/12, Henry 3

Edző: Antonis Konstantinides

Szombathely: Váradi 15, Somogyi 10/3, Benke 7/3, Golomán 14, Keller 4. Cserék: Perl 10, Clark 2, Barac 4, Hawkins 2

Edző: Milos Konakov

Második mérkőzéséhez érkezett a Falco-Körmend aranycsata, a két együttes ezúttal a Rába-parton csapott össze egymással. A hazaiaknak Kamau Stokes személyében egy nagy hiányzójuk volt, az ő pótlása mindenképpen nehéz feladatnak ígérkezett az Egis számára. Az összecsapás egy perces megemlékezéssel kezdődött, méghozzá a héten tragikus hirtelenséggel elhunyt Csák Tamás emlékére, aki a körmendi kosárlabda emblematikus alakja volt.

Egy perc elteltével Savic szerezte a mérkőzés első kosarát, majd kimaradt ziccerek és konfettieső miatti takarítás után Váradi Benedek jegyezte az első szombathelyi pontokat. Újabb közjáték után Savic hármasa hullott be, majd a másik oldalon ismét Váradi köszönt be, fogalmazhatunk úgy is, hogy 5-4 volt az állás Savic javára Váradival szemben. Somogyi átadása után Golomán zsákolt, a negyed derekán 6-5-re a Falco vezetett. Sok hibával, idegesen játszott mindkét csapat, bő három perccel a játékrész vége előtt mindössze 13 pont esett. 7-7-nél Perl egy középtávolival jelentkezett, majd büntetőkkel egalizált az Egis. Barac révén lépte át a tíz pontot a címvédő, majd Hawkins alakította ki az addigi legnagyobb különbséget, az első tíz perc után 13-9-re vezetett a Konakov-legénység.

Clark növelte tovább a vendég előnyt, majd Kiss Mátyás révén kapaszkodott a Körmend. Gordon 2+1-e után már csak egy pont volt a differencia, majd büntetőből egyenlített a házigazda, Golomán viszont egy remek betöréssel ismét előnyhöz juttatta csapatát (15-17). Somogyi vezérletével 22-17-re el tudott lépni a sárga-fekete gárda, majd a vendégek szempontjából 24-19-nél Konstantinides mester úgy döntött, időt kér. Nem adta magát könnyen a Körmend, Kiss Mátyás révén tartotta a lépést, Milos Konakov pedig időt kért 27-30-as állásnál. Váradi remek kosara után a hazaiak trénere is magához hívta övéit, Gordon büntetői után pedig Milos Konakov is újfent így tett. Az első félidő - mely kis híján egy óráig tartott - 28-32-es eredménnyel ért véget.

Gordon büntetőivel vette kezdetét a harmadik etap, majd White egyenlített, 32-32 állt az eredményjelzőn. Golomán zsákolása úgy kellett a Falconak, mint egy falat kenyér, mint ahogy Perl lepattanója is. Kézben tartották a mérkőzést a szombathelyiek, a 25. percben 40-34-re vezettek, ráadásul Benke is szórt egy hármast, a hazaiak pedig időt kellett, hogy kérjenek. A különbség ennek ellenére sem csökkent, nem tudott lőtávolon belülre kerülni az Egis, ráadásul White sem tudta mindkét büntetőjét bedobni. A negyed végére aztán változott a helyzet, White hármasa után két pontra olvadt a címvédő előnye, Milos Konakovnak pedig reagálni kellett 45-47-nél. Váradi 2+1-es akciója a legjobb pillanatban érkezett a sárga-feketék szempontjából, de White is csinált egyet ebből a fajtából, 48-50-nel kanyarodtak a felek a záró felvonásra.

Pontváltással kezdődött a negyedik tíz perc, majd Golomán saját szerelése után zsákolt és ugrasztotta talpra a Falco-tábort. 50-56-nál Gordon révén kapaszkodott a házigazda, de Barac gyorsan tudott válaszolni. Ferenc Csaba triplája sikeres volt, mint ahogy Somogyi trojkája is, 55-60 volt az állás, amikor bő négy és fél perc volt vissza. Óriási végjátékra volt kilátás, Gordon megint csinált egy faultos kosarat, két pontra zárkóztak a Rába-partiak (60-62). Ferencz hármasára Váradi válaszolt, majd Golomán szerzett labdát és zsákolt, a Körmend pedig időt kért. Ferencz Csaba hármasa célba ért 63-66-nál, de Váradi gondoskodott arról, hogy a döntetlen állás ne tartson sokáig, 15 másodperce volt a Körmendnek visszatámadnia 66-68-nál. A labda Ferenc Csabához került, aki újfent kintről talált be. 0.2 másodperccel a vége előtt Milos Konakov kért időt. A szombathelyiek már nem tudtak kosarat szerezni, a Körmend 69-68-ra győzni tudott és 1-1-re egyenlített a párharcban.

A harmadik mérkőzésre június 21-én, kedden kerül sor 18 óra 30 perckor.